eTwinning‎ > ‎

ПАРТНЕРСЬКІ ПРОЕКТИ НА МІЖНАРОДНОМУ ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОРТАЛІ eTWINNING

опубліковано 7 бер. 2018 р., 13:14 svitlana ostapova

ПАРТНЕРСЬКІ ПРОЕКТИ НА МІЖНАРОДНОМУ ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОРТАЛІ eTWINNING

Створювати партнерські проекти на порталі eTwinning – це бути залученим до європейської общини вчителів, кожен з яких прагне надати своїм учням можливість та досвід знаходитися у прямому звязку з іншими європейськими учнями, вивчати їхні погляди та бачення, обмінюватися думками та ідеями на різні теми, якими цікавиться молоде покоління у всьому світі. Для самих вчителів це чудова можливість розвивати свої власні педагогічні вміння та навички, вдосконалювати свою педагогічну майстерність і, взагалі, «рухатися у ногу з часом».

eTwinning – це вчителі, учні, студенти, батьки, професійні тренери, педагогічні експерти, доценти, професори з понад двадцяти семи європейських країн, які об’єднані однією метою – збудувати цікаву, мотивовану, сучасну роботу вчителя і учня. 

Як же працює портал eTwinning та як створити успішний проект? Щоб розробити цікавий проект потрібно чітко окреслити наступні кроки: мета проекту, якість та актуальність проекту, план проекту, шляхи оцінювання проекту.

Мета – це один із важливих складових, виокремлюючи мету, ви встановлюєте конкретні цілі, яких ваші учні повинні досягти з допомогою даного проекту, ви вирішуєте, що саме буде для них пізнавально, цікаво та корисно. Проект буде успішним лише у тому випадку, коли вчителем поставлені чіткі, реалістичні та  зрозумілі цілі. Важливо також встановлювати такі завдання, які вкінці проекту буде легко оцінити, оскільки оцінка – це також один із важливих складових.

Коли проект має чітку мету, наступний крок – це пошук партнера. Після того як партнер буде знайдений, розпочинається спільна робота на порталі, обговорюються детально всі цілі та завдання проекту, складається план, розподіляються обовязки. Важливо, щоб двоє із партнерів чітко розуміли цілі проекту, оскільки після того як проект починає працювати, вчителі-партнери розуміють, що певні аспекти були невірно сприйняті одним із партнерів (особливо, коли відіграє роль різне культурно-історичне походження). Коли ж все чітко сплановано, наступним кроком буде обговорення якості та майстерності проекту.

Дуже часто проектну роботу сприймають несерйозно, а саме як час розваг для учнів, це має бути весело для учнів, отже їх потрібно розважати. Насправді це –  необов’язково. Поставивши чіткі цілі та завдання, і вчителі, і учні поставляться досить серйозно до запропонованого проекту, і будуть сприймати його як невід’ємну частину навчального процесу. Також потрібно зауважити, що учні вивчають та запамятовують новий матеріал краще у проектній роботі, ніж під час традиційного уроку. Якщо ми говоримо про проекти щодо вивчення іноземних мов (а саме англійської мови), то учні збагачують свій словниковий запас, переписуючись  із студентами інших країн, слідкують та покращують свої граматичні та лексичні знання, спілкуючись із носіями мови, суттєво практикуються у вимові. Досвід показав, що учням цікавіше інвестувати власний час та енергію у проекти, що стосуються «реального життя», спілкуватися з «реальними людьми» з інших країн, робити те, що буде дійсно корисним для них, те, що може збагатити їхні знання, те, що зробить їхній навчальний процес цікавішим. Користуючись електронною поштою, інтернетом, такими програмами як Word, Excel та PowerPoint учні ще й покращують свої комп’ютерні вміння.

Наступним кроком буде план проекту. Працюючи із партнером по проекту, слід чітко розподілити обовязки для кожного, детально обговорити хто за що відповідає. Наступний аспект, який потрібно виокремити – це час, потрібно встановити часові рамки для проекту. Коли ви плануєте розпочати та закінчити роботу. Обовязково потрібно ознайомити учнів із часовою площиною проекту у якому вони беруть участь, можна повісити постер у класі, вказавши назву проекту, країни-партнери, цілі проекту та часові рамки. Це змусить учнів відповідально поставитись до даної проектної роботи.

Також потрібно залучати і батьків учнів. Їхня допомога під час проектної роботи може бути досить вагома, наприклад, супровід батьків під час екскурсії, яка може бути однією із складових проектної роботи. Залучення батьків може бути і маркетинговим кроком для школи: інформуючи батьків про даний міжнародний вид роботи у вашій школі, ви підіймаєте рейтинг школи у батьківських очах та в подальшому стимулюєте їх підтримувати власних дітей під час проектної роботи. Для деяких батьків таке інформування та залучення у життя їхніх дітей може бути вирішальним фактором у виборі школи, і саме вашу школу, а не іншу, вони оберуть для своєї дитини. Той самий фактор функціонує і з висвітленням результатів по завершенні проекту, за допомогою постерів, статей, сайтів, потрібно донести інформацію до батьків. Це допоможе їм зрозуміти, що міжнародна проектна робота співпраці на порталі eTwinning – це не лише серйозна робота з результатами високої якості, але й цікава та корисна форма роботи для їхніх дітей.

Кінцевим етапом у проектній роботі є оцінювання. Коли ви розпочинаєте проект та встановлюєте чіткі цілі проекту, обов’язковим є крок розробки шляхів оцінювання проекту. Запитайте себе не лише, «Що мені слід оцінити?», але й «Коли і як мені це слід оцінити?», «Чи буду я оцінювати проект лише серед моїх учнів?», «Як саме я можу використати результати теперішнього проекту для подальшої учительської практики?». Знайшовши відповідь на усі ці запитання, ви зможете створити цікавий проект, який буде користуватися високою результативністю. Потрібно чітко пояснити учням як ви збираєтесь оцінювати їхню роботу та їхні досягнення, що саме ви очікуєте від них під час проектної роботи.

Всі вище описані кроки допоможуть вам створити успішний та цікавий проект на порталі eTwinning. Підсумовуючи вище сказане, можна вивести декілька основних правил:

·         Будь коротким та лаконічним

·         Обмінюйтеся великою кількістю адрес (email, snail mail, telephone). Це дасть вам можливість завжди залишатися на звязку із вашими іноземними партнерами.

·         Завжди відповідайте на листи, які ви отримуєте на eTwinning порталі. Це чудова можливість розширити коло спілкування та знайти нових іноземних партнерів.

·         Звертайте увагу на різницю у культурі інших країн. Навіть якщо ми всі живемо у Європі, кожна країна унікальна і культура однієї країни різниться від іншої.

·         Встановіть кінцевий термін та дотримуйтесь його.

·         Не бійтеся запитувати. Якщо ви невпевнені у чомусь, просто запитайте. Запитання продукують відповіді, а відповіді у свою чергу призводять до розуміння.

Підсумувавши все вище сказане, ми можемо зробити висновок, що партнерські проекти – це досить цікава, захоплююча та нова форма роботи для учнів. Ми особисто приймаємо участь у сімох різних проектах, де залучені такі країни як Туреччина, Португалія, Словаччина, Болгарія, Великобританія, Швеція та інші. Тематика проектів досить різноманітна: ми обмінюємось культурним досвідом наших країн, проект «Culture Journey», покращуємо розмовний рівень нашої англійської мови, проект «Lets get over English», обмінюємося пізнавальною інформацією про сучасні гаджети, проект «The Grejof the day», виховуємо культуру здорового харчування- проект «An apple a dayjunk food away». Під час проектної роботи залучені різноманітні форми роботи: це поштове листування: учні обмінюються листівками, фотографіями, різними буклетами, це створення презентацій, обмін електронними листами, створення відео на запропоновану тематику, оформлення постерів, логотипів та інше. Проектна форма роботи на порталі eTwinning – це особистий розвиток як для учнів, так і для вчителя, це своєрідний крок у майбутнє навчальних технологій, тому приєднуйтесь до нас.  

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.      https://plus.etwinning.net/en/pub/index.htm

2.      https://twinspace.etwinning.net/16599/pages/page/96889

3.      https://twinspace.etwinning.net/20089/home

4.      https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&..

5.      https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&..

6.      https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&..


Comments