Останні оголошення

 • Навчальний воркшоп 15 січня, за сприяння Британської Ради, агенти змін Пуюл Інна, Ковальська Наталія (НВК №9 імені А.М.Трояна, м.Кам’янець-Подіьський) та Борозенець Наталія (ЗОШ № 14, м.Хмельницький) провели ...
  Опубліковано·16 січ. 2021 р., 08:03 Тетяна Ковальчук
 • Оперативні наради Сьогодні, 16 січня, на платформі Google Meet було проведено оперативні наради, відповідно до плану, з питань організації дистанційного навчання, на якій було підведено підсумки роботи за період з 11 по ...
  Опубліковано·16 січ. 2021 р., 03:31 Тетяна Ковальчук
 • День пам’яті «кіборгів» Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначають День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю ...
  Опубліковано·16 січ. 2021 р., 02:06 Тетяна Ковальчук
 • Професійна підготовка вчителів іноземної мови Планування уроків – це невід’ємна частина розвитку кожного вчителя. Вчителі англійської мови, Матвєєва Т.В. та Медвецька Т.О., які проходять навчання на платформі #British_Council, представлене Британською радою, 15 ...
  Опубліковано·15 січ. 2021 р., 23:28 Тетяна Ковальчук
 • Дистанційне навчання У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, уже тиждень НВК № 9 працює дистанційно. Під часу цього навчального періоду діти навчаються синхронно ( онлайн за розкладом) та асинхронно у ...
  Опубліковано·15 січ. 2021 р., 06:28 Тетяна Ковальчук
Відображаються 1 - 5 із 777 записів. Переглянути більше »
Навчальний воркшоп

опубліковано 16 січ. 2021 р., 08:03 Тетяна Ковальчук

15 січня, за сприяння Британської Ради, агенти змін Пуюл Інна, Ковальська Наталія (НВК №9 імені А.М.Трояна, м.Кам’янець-Подіьський) та Борозенець Наталія (ЗОШ № 14, м.Хмельницький) провели другий навчальний воркшоп для вчителів Хмельницької області. “Understanding lesson planning”  - невід’ємна складова роботи вчителя. Ознайомлення педагогів із важливими етапами та особливостями планування уроків англійської мови у НУШ, обмін досвідом та активна дискусія допомогли сфокусувати увагу вчителів на головних аспектах планування навчального процесу та  знайти відповіді на всі питання.
Оперативні наради

опубліковано 16 січ. 2021 р., 03:31 Тетяна Ковальчук

Сьогодні, 16 січня, на платформі Google Meet було проведено оперативні наради, відповідно до плану, з питань організації дистанційного навчання, на якій було підведено підсумки роботи за період з 11 по 15 січня. Також узгоджено й скоригованого плани на наступний тиждень.


День пам’яті «кіборгів»

опубліковано 16 січ. 2021 р., 02:06 Тетяна Ковальчук

Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначають День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону ДАПу. 
Вшануємо пам'ять героїв! Вони витримали – не витримав бетон!Професійна підготовка вчителів іноземної мови

опубліковано 15 січ. 2021 р., 23:28 Тетяна Ковальчук

Планування уроків – це невід’ємна частина розвитку кожного вчителя. Вчителі англійської мови, Матвєєва Т.В. та Медвецька Т.О., які проходять навчання на платформі #British_Council, представлене Британською радою, 15.01.2021 вже вдруге відвідали зустріч-заняття у Zoom про розуміння планування уроків, що допоможе їм більш ефективніше планувати майбутні уроки.Дистанційне навчання

опубліковано 15 січ. 2021 р., 06:28 Тетяна Ковальчук

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, уже тиждень НВК № 9 працює дистанційно. Під часу цього навчального періоду діти навчаються синхронно ( онлайн за розкладом) та асинхронно у вигляді виконання завдань самостійно.
І учні, і учителі вправно використовують Google Classroom, Google Мееt та Zoom за уподобаннями класу. Спілкування між учнями, вчителями  та батьками відбувається з допомогою вайбер спільнот.    


     Василь та Маланка – Старий Новий рік та його прикмети і персонажі

опубліковано 13 січ. 2021 р., 02:47 Тетяна Ковальчук

Історично склалося так, що Новий рік у нас відзначається двічі: 1 січня за новим, григоріанським календарем, і через два тижні – за старим, юліанським стилем. 14 січня – день пам’яті св. Василія Великого, архієпископа Кессарії Каппадокійської, який народився близько 330 року у родині  багатих благочестивих батьків. Все свідоме життя він проповідував вчення Ісуса Христа і користувався великою повагою серед віруючих. Українці шанують чесноти святого і увічнили його ім’я в щедрівці  такими словами:
«А що другий празник – святого Василія! Радуйся, ой радуйся, земле, син Божий народився!». 

Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами, скоромною їжею (піст вже минув): багатою кутею, ковбасами, пирогами, варениками, млинцями, смаженими на салі тощо. А ще випікають два спеціальні хліби «Маланка» і «Василь». Зазвичай батько питав, сховавшись за великою мискою з пирогами– Чи бачите ви мене, діти? У відповідь потрібно сказати: – Не бачимо Вас, батьку! – То дай, Боже, щоб і на той  рік не бачили! Цей ритуал  символізував собою замовляння на гарний, високий врожай пшениці, достаток і добробут в родині.

На Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, майже по всій Україні, традиційно  ходили гурти ряджених – молодіжні ватаги, які щедрували й водили «Маланку», своєрідний маскарад, що носить ім’я преподобної Меланії, яка померла саме цього дня, 439 року. 

«Маланка» – народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, і покликане виконувати магічно-заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба було налякати. Для цього одягали чудернацький одяг, перевертали кожухи, розмальовували обличчя, виготовляли страшні маски, у руках мали дзвіночки, калаталки, батоги тощо. Цим популярним жіночим ім’ям позначалося не тільки свято, а й конкретний фольклорний образ, що діяв в обряді у двох планах: героїні новорічних пісень-щедрівок та ритуальної маски. З плином часу традиція втратила свій первісний зміст і значення, й зараз носить лише розважальний характер. Основні діючі особи – це перевдягнений у дівчину нежонатий хлопець (Маланка) і, навпаки, дівчина або жінка у чоловічому вбранні (Василь), а також Дід, Баба, Циган і Циганка з дітьми; Коза, Кіт, Чорт, Орач з чепігами (плугом) та ін. Фантазія маланкуючих вражає своєю різноманітністю, тому що зараз майструють солом’яні, шкіряні, навіть металеві Маланки, які у супроводі інших масок ходять від хати до хати з новорічними піснями та поздоровленнями, щедрують господарю. 

Традиційно, дівчата маланкували переважно біля вікон, а ряджені просилися до хати. Проте заходити можна було тільки з дозволу господарів. Коза змерзла та починала тупотіти і проситися до хати, а коли заходила, намагалася буцнути присутніх руками. Під кінець пісні вона завжди «помирала». Це символізувало закінчення родючості та зимову «смерть» рослинності. Проте важливим був момент «оживляння»: щоб привести козу до тями, її треба було розсмішити, чим і займалися усі присутні. Завжди спочатку виконувалися величальні пісні на честь усіх членів родини, а тоді пісні про Маланку.
Всі щедрівки - радісні та оптимістичні, адже важливий не лише сам текст, а й настрій, з яким його виконуєш. Адже варто самому вірити у те, чого бажаєш. Чому часто бажають благополуччя та багатства? Це зумовлено як самим характером занять українців-землеробів, так і тим, що Василь здавна вважався покровителем землеробства та міг допомогти з гарним врожаєм.

А зранку 14 січня ходять від хати до хати і посівають. Посівають лише хлопчики, а зерно (найчастіше пшеницю) вони насипають в рукавичку. Вони обов’язково відвідують родичів та хрещених, бажають їм здоров’я і благополуччя. При цьому привітання та побажання адресовані усій сім’ї та її членам окремо – батькам, дітям, господарю та господині, парубкам і дівчатам. 

Підготувала:                                                                   Кернична О.П., завідуюча бібліотекою

Привітання

опубліковано 6 січ. 2021 р., 04:02 Тетяна Ковальчук

Вітаємо усіх з прийдешнім Різдвом Христовим! У це світле свято бажаємо миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров’я та всіх благ! Нехай справдяться усі очікування і збудуться найзаповітніші мрії!

Відео YouTube


Здобутки та досягнення по НВК №9 імені А.М.Трояна за І семестр 2020-2021 н.р.

опубліковано 6 січ. 2021 р., 03:50 Тетяна Ковальчук

Переможці ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад

за 2020-2021 н.р.

ПІБ

Клас

Предмет

Місце

Вчитель

1

Лопатинська Анастасія Дмитрівна

4-Б

Українська мова (конкурс знавців)

ІІІ

Соловей Н.М.

2

Герасимчук Єлизавета Сергіївна

5-В

ІІІ

Похно В.С.

3

Гурський Богдан Олександрович

6-А

І

Худа Т.В.

4

Луцак Вікторія Сергіївна

7-Б

ІІІ

Блюсюк Т.А.

5

Гордійчук Дарія Володимирівна

8-А

ІІІ

Корольова Л.О.

6

Мак Ілона Володимирівна

9-Б

ІІІ

Корольова Л.О.

7

Луцак Вікторія Сергіївна

7-Б

Українська мова і література

І

Блюсюк Т.А.

8

Мак Ілона Володимирівна

9-Б

І

Корольова Л.О.

9

Чесанівська Валерія В’ячеславівна

10-А

ІІІ

Худа Т.В.

10

Богуцька Вікторія Вадимівна

11-Б

І

Шедловська Н.В.

 

Переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту

наукових робіт Малої академії наук за 2020-2021 н.р.

ПІБ

Клас

Предмет

Місце

Вчитель

1

Чесанівська Валерія В’ячеславівна

10-А

Мистецтвознавство

І

Оцишена Н.Д

2

Соловей Андрій Олександрович

11-А

Англійська мова

І

Доценко І.В.

3

Коваленко Іванна Борисівна

11-Б

Українська мова

І

Худа Т.В.

4

Зданюк Вікторія Вадимівна

11-Б

Німецька мова

І

Калинюк Т.В.

5

Макаревич Олександра Русланівна

11-Б

Соціологія

І

Королюк Л.М.

 

Результативність участі учнів у конкурсах за І семестр 2020-2021 н.р.

Конкурс

Учасники

Місце

1

 Чемпіонаті Хмельницької області з шашок 

Дудко Андрій

Домітрак Владислав

Стрільчук Андрій

І

ІІ

ІІІ

2

Чемпіонат Хмельницької області з класичних шахів серед юнаків 

Дудко Андрій

І

3

Конкурс промороликів "Світ миє руки!"

5-Б, 5-В, 6-Б класи

І

4

Обласний заочний конкурс з журналістики «Я-журналіст»

Нетеча Владислав

І

5

Міський конкурс технічної творчості "LEGO CITY".

6-В клас

І

6

Конкурс відеороликів"Я та мій домашній улюбленець"

Лясковська Еліза

Гоголь Данило

переможці рейтингу

 

7

Заочний конкурс юних поетів та прозаїків «Я паросток малий землі своєї»! 

Королюк Юлія

Бєлова Роксолана

ІІ

ІІІ

8

Конкурс «Портфоліо волонтерського загону моєї школи»

Волонтерський загін «Милосердя»

ІІ

9

ІV щорічний Всеукраїнський національно-патріотичний конкурс "Я - козацького роду!"

5-В

І, ІІ, ІІІ

10

Обласний конкурс презентацій «Моя громада і Я»

Бортюк Діана, Черненко Дарина

І (міський етап),

ІІ (обласний)

11

Конкурс фольклорних колективів «Кришталеві джерела»

6-В клас

ІІІ

12

 Міський конкурсу мобільного кіно «Оскар»

9-А клас

9-Б клас

ІІ

13

Конкурсу на кращу вуличну новорічну ялинкову прикрасу для міської ялинки

Шкіль Анастасія

І

14

ІІ Всеукраїнський конкурс "Я людина!"

5-В, 5-Б, 10-Б класи

І, ІІ, ІІ

15

Конкур фото «Моя Україно»

Дудко Андрій

І

16

Конкурс «Моя Батьківщина - Україна»

6-В клас

І

17

Віртуальний похід вихідногодня

8-В клас

І

18

Всеукраїнська краєзнавча акція «Українська революція: 100 років надії і боротьби»

11-Б клас

І (міський етап)

ІІІ (обласний)

 

19

Всеукраїнський конкурс до Дня Гідності та Свободи

11-Б клас

І, ІІ, ІІІ

 

Досягнення вихованців школи мистецтв за І семестр 2020-2021 н.р.

 

Дата

Конкурс

Колектив

Керівник

Місце

1

Серпень 2020 р.

Міжнародний фестиваль-конкурс «Гармонія талантів»

Кривак 

Дмитро

Віталій 

Гріньов

Лауреат ІІ премії

2

Серпень 2020 р.

Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв SOLOVIOV ART

Кривак 

Дмитро 

Віталій 

Гріньов

Лауреат ІІ премії

3

Вересень 2020р.

Міжнародний фестиваль мистецтв «Зоряна брама».  Київ

Кривак 

Дмитро 

Віталій 

Гріньов

Лауреат ІІ премії

4

Листопад 2020р.

Обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах "ТЕХНІЧНІ ГОРИЗОНТИ"

Зіменко Олександра

Світлана Погребенко

ІІ місце

5

Листопад 2020р.

Обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах "ТЕХНІЧНІ ГОРИЗОНТИ"

Ляськовська Ельза

Світлана Погребенко

ІІІ місце

6

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Демидас Давид

Валентина Крайняк

ІІІ місце

7

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Коваль Дмитро

Валентин Шумський

І місце

8

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Зарецький Артем

Валентин Шумський

ІІ місце

9

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Валяровський Марк

Валентин Шумський

ІІ місце

10

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Федоряк Єремій

Валентин Шумський

ІІІ місце

11

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Зіменко Олександра

Наталія Геплюк

ІІ місце

12

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Ансамбль балалаєчників

Валентин Шумський

І місце

13

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Ансамбль балалаєчників у складі 

Федоряка Єремія, Валяровського Марка, 

Бідюка Сергія

Валентин Шумський

І місце

14

Грудень 2020 р.

Відкритий онлайн-конкурс виконавців на народних інструментах 

«Музичний калейдоскоп».

Тріо баяністів у складі Білика Арсена, Демидаса Давида, Фабіянського Максима

Валентина Крайянк

ІІ місце

15

Грудень 2020 р.

ІІІ відкритий  міський фестиваль-конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах «Грай музико». м. Чернігів

Кривак Дмитро

Віталій Гріньов

Диплом ІІ ступеня

16

Грудень 2020р.

Конкурс на кращу вуличну новорічну ялинкову прикрасу для міської ялинки

Шкіль Анастасія

Наталія Оцишена

І місце

17

Грудень 2020р.

Міжнародний конкурс «Різдв’яні зірки». Берлін. Німеччина.

Інструментальний ансамбль «Домінанта»

Диплом ІІІ ступеня

18

Грудень 2020р.

Міжнародний конкурс «Різдв’яні зірки». Берлін. Німеччина.

Інструментальний ансамбль «Астра»

Диплом ІІІ ступеня

19

Грудень 2020р.

Міжнародний конкурс «Різдв’яні зірки». Берлін. Німеччина.

Інструментальний ансамбль «Струни душі»

Диплом ІІІ ступеня

20

Грудень 2020р.

Міжнародний конкурс «Різдв’яні зірки». Берлін. Німеччина.

Ірина Гладченко

Диплом ІІІ ступеня

21

Грудень 2020р.

Міжнародний конкурс «Різдв’яні зірки». Берлін. Німеччина.

Народний малий симфонічний оркестр

Диплом ІІ

ступеня

22

Грудень 2020 р.

Відкритий дистанцій фестиваль-конкурс інструментальної музики «Зимова фантазія»

Ляськовська Ельза

Світлана Погребенко

ІІІ місце

 

Шануємо українські традиції

опубліковано 6 січ. 2021 р., 02:28 Тетяна Ковальчук

7 січня весь православний світ відзначатиме свято Різдва Христового. Різдво має багату історію з унікальними традиціями, звичаями і символами.
Запрошуємо вас вічути дух українського Різдва разом з 6-В класом НВК №9.

Відео YouTube


З Новим роком!

опубліковано 31 груд. 2020 р., 02:54 Тетяна Ковальчук


1-10 of 777