15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

опубліковано 20 лют. 2019 р., 11:24 Сергій Студенець
30 років тому 15 лютого останні радянські війська залишили територію Афганістану. Так скінчилася 10-річна війна, в якій Радянський Союз втратив понад 15 тисяч своїх громадян. І зрозуміло, що День виводу військ з Афганістану – це і свято афганців-ветеранів, і день пам’яті і скорботи про всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
Таке поняття, як патріотизм, у наш час часто вважається почуттям ідеалістів, або людей похилого віку, як кажуть: «Старого гарту». Молодь, намагаючись знайти місце в житті, часто бачить своє майбутнє за межами України. Тому у вихованні патріотизму величезну роль відіграють зустрічі з тими, хто, ризикуючи життям,  залишався вірний військовій присязі.
14 лютого 2019 року проникливою, хвилюючою стала зустріч учнів 10 класу (класний керівник Домітрак Н.А.), членів військово-патріотичних гуртків (керівник гуртків Мищишин Ю.М.)  з колишнім воїном – афганцем, учасниками бойових дій Латошкіним Віктором Івановичем.

Гість розповів учням про свої військові будні, в яких було все: і кров, і сльози, і втрати, і справжня дружба, і товариська підтримка. Латошкін В.І. неодноразово звертав увагу на те, що потрібно вчитися, потрібно дотримуватися правил безпечної поведінки, потрібно виконувати накази…
Багато часу минуло з того дня, коли наші війська були виведені з Афганістану, але й сьогодні побратими-афганці у строю.
Тож маємо надію, що шкільні виховні заходи посіють в душі учнів зерна поваги до славних земляків, а разом з тим, зійдуть і перші паростки шани та любові до рідної землі, що й називається патріотизмом.