16 днів без насилля

опубліковано 9 груд. 2016 р., 05:28 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в нашій школі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції є:
- привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізувати  рух органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
 - провести інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми,
- формувати свідомость усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
Міжнародний день боротьби з рабством
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
Міжнародний день волонтера
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
Міжнародний день боротьби з корупцією
Міжнародний день прав людини
На класних годинах, на батьківських зборах згадали дані дати і поспілкувалися на теми: «Види і форми насильства в сім’ї», «Попередження домашнього насильства», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДУ «Вплив алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини», «Життя це мить. Зумій його прожити», «Профілактиці шкідливих звичок», «Зроби свій вибір: здоров’я – чи алкоголь і цигарка?» А до Міжнародного дня прав людини учні 8-А класу мали можливість поспілкуватися з інспектором ювенальної превенції Струмінським О.В.,  учні 8-Б класу з інспектором загону спеціальної підготовки в\ч 2641 сержантом Ільковим І.В., а учні 9-Б класу мали відверту розмову з шкільним практичним психологом Хамелюк Т.О.
 В бібліотеці пройшла тематичні виставки літературних джерел на відповідні теми.
Проведені заходи, спрямовані на профілактику насилля,  стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей; сприяли вихованню в учнів людяностіі, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.