Новини‎ > ‎

71-й річниці визволення міста Кам’янця-Подільського від німецько-фашистських загарбників присвячується…

опубліковано 31 бер. 2015 р., 00:06 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
Щороку 26 березня ми відзначаємо день звільнення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, вистояли  і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів, зруйновані міста і села,  знищена економіка, сільське господарство в занепаді. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений.  Ніхто не забутий…

Вчителі НВК № 9 ім. А.М.Трояна  на мітингу біля могили Смірнова М.С.

І доки є пам’ять в людей… Саме ці слова були головними на міських мітингах. На них розповіли про події весни 1944 року, коли звільняли місто, про героїв, чиї імена знає кожен кам’янчанин, про місця, які є священними для кожного з нас. Перед присутніми о 9.00 на мітингу біля могили М.С.Смірнова  виступив представник Ради ветеранів міста ветеран Збройних Сил Бернадін Анатолій Олександрович. Молитву за Україну прочитала випускниця нашої школи, а зараз студентка коледжу будівництва і архітектури Єфименко Ангеліна.

Виступ Єфименко Ангеліни

А на мітингу об 11.00 у Парку танкістів  окрім традиційних слів про визволення міста від окупації, була ще піднята тема героїзму захисників Вітчизни сьогодення. Перед кам’янчанами виступили міський голова Сімашкевич М.Є., голова Ради ветеранів міста полковник Рогаль Л.І. На мітингу були присутні і представники нашої школи.

Палилюлько О.М., Варфоломеєва О.П., Островська Н.К. та Когунь В.П. перед початком мітингу у Парку танкістів

В поетичних рядках, в словах пісень лунали радість перемоги і біль втрат, наша шана ветеранам і велике сподівання на мир.

Вам хліб і квіти, ветерани,

За кров і піт, і за бої,

І всенародна щира шана…

А всім нам хай співають солов’ї на мирній землі.


Comments