Новини‎ > ‎

8 травня - День пам'яті і примирення. 9 травня - День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

опубліковано 10 трав. 2017 р., 11:37 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський   [ оновлено 10 трав. 2017 р., 11:37 ]

Весна іде, і переможним кроком

В тюльпановому вічному вогні

Йде травень крізь хвилини, дні і роки,

Несе нащадкам спогади свої. 

 Ми не повинні, не маємо права забути те, що відбулося 72 роки тому: якою ціною завойовано мир, чому нам пощастило народитися вільними людьми, кому ми повинні дякувати за це… Велика вдячність усім, хто кував Перемогу.. Пам’ять про цих людей ми пронесемо у своїх серцях через усе життя. Тож пам’ятаймо про все і про всіх!..
У лихоліття війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. Друга світова тривала довгих  6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Але ще й було бажання перемогти лютого ворога, були приклади героїзму і самопожертви заради життя на Землі…Саме про це почули учні 5-В класу (класний керівник Візір Н.В.) під час мітингу біля могили гвардії полковника М.С.Смірнова 05 травня 20017 року. Про події Другої світової війни говорили вчителі та учні школи на Єдиному уроці мужності. Представники Ради ветеранів міста Топольницький Валентин Іванович на зустрічі з учнями 9-Б класу (класний керівник Шарейко В.А.)  та  Лук’янова Світлана Миколаївна у 7-В класі (класний керівник Козак Ю.О.) розповідали про події Другої світової війни та післявоєнні роки. Вони звернули увагу на зв`язок поколінь,  про  необхідність передавати пам`ять та гордість за своїх предків-визволителів молоді, щоб у кожній сім`ї свято берегли історію дідів та прадідів. Вони   подякували адміністрацію школи, вчителів та учнів за теплий прийом, за роботу щодо збереження та примноження пам`яті про події Другої світової війни,  за те, що не забувають їх, дітей війни…   Учні школи привітали гостей квітами, гарними словами та побажаннями. Такі зустрічі залишають у молодих душах віру у краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожими на тих, хто захищав і зараз захищає нашу державу. А ще учні на уроках мужності приготували  100 листів-малюнків, в яких діти висловили  свої найщиріші побажання воїнам АТО – швидше повернутись додому живими і з перемогою. Конверти з листами від учнів шкіл міста

9 травня на загальноміському мітингу-реквіємі з нагоди 72 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  представники міської асоціації волонтерських загонів «Єднаймося заради добра» передали воїнам АТО. На мітингу з піснею «Розквітай, наш краю» виступили учні вокальної студії «Колорит» (керівник Крилова О.А.).

Загін «Милосердя» (керівник загону Грубій Т.В.) передав ветеранам

4 подарунки від Ради ветеранів міста, ТОВ «Український кристал», управління освіти і науки, а учні 6-11 класів привітали 107 мешканців мікрорайону школи листівками, квітами.


Ми хочем без воєн жити,

Хай буде мир на всій землі.

За мир, щоб сміятись!

За мир, щоб трудитись!

За мир, щоб троянди цвіли

І діти росли!

Миру - бути!

Comments