Акція «Збережемо планету»

опубліковано 22 бер. 2018 р., 03:30 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

В НВК №9 імені А.М.Трояна в рамках шкільного проекту «Зелений дім – школа – місто – Україна»  21.03.2018р. було організовано та проведено акцію «Збережемо планету».  Реалізовано цілий комплекс інформаційних, практичних, наочних заходів спрямованих на пропагування і залучення усіх учасників навчально-виховного процесу до свідомого сортування сміття заради збереження навколишнього середовища. Нагадаємо, що в нашому навчальному закладі продовжується  облаштування місць для сортування сміття (пластик, поліетилен, папір, органічні відходи).

Наочна інсталяція «Постав свій розділовий знак: ЗБЕРЕГТИ НЕМОЖЛИВО ЗНИЩИТИ» демонструє глобальність проблеми засміченості нашої планети та індивідуальної відповідальності кожного у її збереженні. Велике враження справила на усіх інформаційна виставка, щодо часу розкладання в природі різних побутових відходів. В той час, коли при правильному сортування сміття цього не лише можна уникнути, але й використати  як величезний ресурс. Символічне «Дерево життя»  обєднало думки усіх учасників акції і показало наскільки ми єдині у своєму виборі. Адже листочки з мотиваційними гаслами писали самі учні. Окремі учні та вчителі настільки пройнялись проблемою, що це спонукало їх до написання власних поетичних рядків.

Захисти планету рідну, бо одна у нас Земля

Економ її багатства, правильно сортуй сміття!

Підгодуй маленьку пташку, ранню квітку не зірви!

І тоді планету нашу вдасться зберегти.

(Класний керівник 1-Б Н.М.Соловей)

Також, приємно вразила учениця 6-В класу Марчук Крістіна, яка проявила власну ініціативу, звернувшись до організаторів акції зі словами: «А можна я зроблю свій проект?»  Робота дівчинки є прикладом безпосередності і свідчить про те, що подібні заходи мають своє продовження і має бути результат.

Найбільше позитивних, радісних емоцій викликала виставка «Друге життя».  Свої роботи з побутових відходів (пластику, картону, газет, ниток, тканини, скла, пластмаси, поліетилену та ін.) мали можливість представити усі учні НВК. Зрозуміло, що творили шедеври діти разом із батьками, що також є дуже важливим чинником у спільній справі. Виставленні роботи милують око та вражають своєю неповторністю. Кожна з представлених робіт може стати подарунком, іграшкою, оберегом, прикрасою будь-якого помешкання чи офісу. Багато відвідувачів виставки висловили бажання спробувати зробити щось подібне і для себе або своїх близьких.

Різними відтінками зеленого обєдналася уся шкільна родина, адже в рамках акції усім було запропоновано  21 березня одягнути або використати в одязі елементи зеленого кольору як символ пробудження, чистоти та життя.

Творча група

Педагог організатор М.В. Кавецька