Акції до Дня прав людини

опубліковано 15 груд. 2015 р., 01:39 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.
     У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівли; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 г. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 г. — Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 г. — Європейську Конвенцію захисту прав людини та основных свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 г. — пакти про права людини тощо.

До Дня прав людини учні нашої школи зібрали іграшки, ігри, книжки для дітей.10 грудня доставили у  ДНЗ « Світлячок» та СПШ-інтернат I-III ступенів "Славутинка"

Учні 7-Б класу віднесли іграшки та книги в  ДНЗ « Світлячок»

Учні 11 класу відвідали
Кам'янець-Подільську СПШ-інтернат I-III ступенів "Славутинка" Хмельницької обласної ради