Новини‎ > ‎

«День цивільного захисту»

опубліковано 20 квіт. 2016 р., 01:15 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

  Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 20 квітня у НВК № 9  імені А.М.Трояна в рамках проведення Тижня безпеки життєдіяльності відбувся  День цивільного захисту.
Держава, як гарант права  на захист свого життя і здоров'я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, стихійного лиха, створює систему Цивільного захисту, яка має своєю метою захист та попередження населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, природного та воєнного характеру.
Одним з головних завдань цивільного захисту відповідно до Закону України «Про правові засади цивільного захисту» є навчання населення на випадок виникнення різних надзвичайних ситуацій.
Розпочався день  з відкритих уроків у кожному класі, починаючи від найменших і закінчуючи найстаршими. На класних годинах учні дізналися про основні принципи організації цивільного захисту та місце і завдання навчальних закладах у його системі. З’ясували особливості дій у надзвичайних ситуаціях та подіях мирного часу, порядок оповіщення населення, використання елементарних та підручних засобів захисту.  
Урок у 8-Б класі (класний керівник – Шарейко В.А.) 
Александрова К.В. проводить урок у своєму 6-Г класі.
У цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях». 
А в актовій залі відбулася зустріч з ліквідатором аварії на ЧАЕЄ Перевознюком Валерієм Миколайовичем . На зустрічі були учні 6-А, 8-В, 9-А та 9-Б класів.
Протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок, малюнків; практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри, які були продемонстровані на виставці. 
Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя. 
Після 1 уроку  була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій. Школа виконала норматив евакуації. 
Перед учнями виступив заступник начальника ЦЗ Слюсарчук Володимир Петрович. Інспектував заходи головний спеціаліст науково-методичного центру з питань ЦЗ Нікітін Василь Васильович.
На 2 уроці учні 3-Б, 6-Б, 6-В та 7-Б класів мали можливість познайомитися з діями пожежників ( до нас завітали рятувальники).
 День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.
Comments