День Державного Прапора України

опубліковано 24 серп. 2013 р., 01:04 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
        Державним Прапором України, відповідно до статті 20 Конституції України, є стяг - малий прапор - із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів.
        Синій і жовтий кольори є державними кольорами України. Поєднання цих кольорів в українській символіці має давнє походження. Жовтий - це колір безмежної хлібної ниви, золотої пшениці - символу миру й достатку, а також це колір сонця, без лагідних променів якого неможливе життя. Синій колір - це безхмарне  синє небо, символ миру..
        Синьо-жовте сполучення на українському прапорі - одне з найдавніших. Воно втілює віковічні прагнення нашого народу до миру, праці, краси.
        23 серпня 2004 року Указом Президента України за № 987/2004 "На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України" було встановлено свято -  День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.
        23 серпня 2013 року з нагоди святкування Дня Державного Прапора України на площі перед
НВК №9 ім. А.М.Трояна відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. В церемонії прийняли участь педагогічний колектив,  батьки та учні нашої школи.