ДЕНЬ МАТЕРІ

опубліковано 9 трав. 2020 р., 11:38 Інна Студенець   [ оновлено 9 трав. 2020 р., 11:53 ]

ВІТАЄМО З ДНЕМ МАТЕРІ!!! da5b83595292036eed75bcf814cd8ed198f11ecf

Будинок там, де мама. Де мама - там твій дім.

Фелісіті Мартін

Одне з найсвітліших і найрадісніших свят у році – це День матері. У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. День матері має міжнародний статус і святкується в десятках країн світу. Вперше цей день почали святкувати в США. Перший раз американці відзначили його в 1907 році. Ініціатором стала Анна Джарвіс. Вона заснувала це свято на честь своєї мами – громадянської активістки, яка прославилася під час Громадянської війни в США.

В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Цього року День Матері в Україні припадає на 10 травня.

День матері - це одне із зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В наш час День матері відзначають більш ніж в 50 країнах світу. У багатьох з них дати не співпадають і припадають на різні дні. Наприклад, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня, в Білорусі – 14 жовтня, в Грузії – 3 березня, в Польщі – 26 травня, а в багатьох близькосхідних країнах – 21 березня. Традиційно у цей день прийнято вітати матерів і дарувати їм символічні подарунки. Також багато родин в це свято збираються разом, щоб подякувати своїй найріднішій людині за все. Ті, у кого мама померла, в цей день поминають її. День матері – це особливе свято, коли можна ще раз нагадати найдорожчій людині, як ви її цінуєте і любите. Діти в цей день дарують своїм матерям квіти, листівки, присвячують їм вірші і пісні.

Саме материнська любов була і залишається надійною, могутньою силою, опорою духовності, високої моральності і патріотизму. Для кожної людини немає на цьому світі нікого ближче і рідніше ніж жінка, яка подарувала йому життя.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Хочемо подякувати Вам за невтомну працю і терпіння, за вашу велику місію, що служить джерелом життя і добра. Будьте на довгі роки здорові та щасливі. Щастя та радість нехай будуть завжди поруч з Вами.

А маму ніхто не замінить,

Бо мама, як сонце єдина.

Ніщо цього в світі не змінить,

Бо це найрідніша людина.

Не кожен тебе зрозуміє,

Не кожен захоче почути.

Лиш тільки матуся зуміє

Усе своїм серцем відчути.

Лиш тільки для неї властиво

За тебе до Бога молитись.

Й тоді коли ти є щасливий,

Вона буде щастям світитись.

Плекайте хвилиночку кожну,

Це свято душі не марнуйте.

Бо час зупинити не можна,

Любіть, поважайте, цінуйте!

Автор: Н.Кішовар

З повагою, завідуюча бібліотекою Кернична О.П.

Привітання усім матусям від учнів 2-Б класу

2-Г щиро вітає усіх матусь з Днем матері!