День миру

опубліковано 21 вер. 2019 р., 08:23 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

Для декого мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи, а будинкам не загрожують ворожі снаряди. Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі мир – це лише мрія. Ці люди постійно живуть в страху та атмосфері нестабільності, для них кожен день – може стати останнім. Саме для них і існує День миру.

Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру 21 вересня як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. В Україні День миру святкують щорічно від 2002 року.

В якості емблеми до Дня миру використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Зображення виконано за мотивами біблійної легенди про те, що Господь в знак примирення після Великого Потопу надіслав в Ноїв ковчег голубку з гілочкою оливи.

У Нью-Йорку на День миру 21 вересня проходить урочиста церемонія. Генеральний секретар ООН вдаряє в дзвін і пропонує хвилиною мовчання вшанувати жертв війн і конфліктів, які віддали свої життя для досягнення миру. Дзвін, встановлений поряд зі штаб-квартирою ООН, подарували організації японці в 1954 році. Він відлитий з монет, зібраних дітьми з 60-ти різних країн.

Міжнародний день миру – дає кожному з нас можливість справою довести свою прихильність до миру, ставши поборником цілей в галузі сталого розвитку, – так сказано в щорічному святковому посланні ООН.

Для України святкування Дня миру актуальне як ніколи. По всій країні проводять мирні акції та флешмоби. У НВк № 9 імені А.М.Трояна провели виховні години, де говорилось про важливість миру для кожного з нас. Діти намалювали плакати, а також написали листи для військових, які боронять мирне небо кожного дня на фронті.

Миру в Україні – бути!

Миру хочуть добрі люди.