День пам’яті Героїв Крут

опубліковано 30 січ. 2018 р., 03:46 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
Ой ви, Крути, ой ви, Крути, заступіть собою- пролилася кров юнача, цілою рікою…
Ой ви. Крути, ой ви, Крути, вільного народу-віддали життя за нашу свободу!!!
29.01.2018р.  учнями НВК № 9 на І поверсі було створено стенд, присвячений  Героям Крут, а у шкільній бібліотеці було облаштовано тематичну книжкову інсталяцію. Учні, вчителі, батьки мали можливість ознайомитись з подіями тих важких часів та дізнатися історію молодих юнаків, полеглих в бою під Крутами. Також на зібранні учнівського самоврядування учням наголошувалось, що український народ щороку вшановує пам'ять молодих борців за волю. Відзначення Дня пам'яті Героїв Крут цього року є частиною великої інформаційної згадки. Адже саме у 2018 році ми відзначаємо 100-річчя цій пам’ятній даті. І кожен має знати, що 29 січня 1918 року біля станції Крути, що на Чернігівщині, понад 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів вступили в нерівний бій із значно переважаючим, добре озброєним і вишколеним противником, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
   У цьому бою майже всі студенти загинули, демонструючи палку любов до рідної землі й України. Ця подія – трагедія та тріумф нашого народу. Трагедія була не лише в тому, що під Крутами загинули юнаки - цвіт української молоді, цвіт українського народу. Трагедія полягала в тому, що під Крути на заклик тодішнього уряду боронити Україну пішли лише триста й лише молодь. Але справа, за яку вони полягли, є справді священною, тож смерть трьохсот борців на полі бою не можна сприймати тільки як трагедію.
   Подвиг українських юнаків під Крутами, що пали смертю Героїв, закривши своїми грудьми золотоверхий Київ і всю Україну, навічно залишиться в історії як приклад національної честі, символом боротьби за свободу й незалежність українського народу. Уся країна може пишатися героїзмом своїх синів. Вона живе й житиме довіку - вільна, самостійна, незалежна Україна.