Новини‎ > ‎

День пам’яті жертв фашизму

опубліковано 13 вер. 2018 р., 06:03 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
День пам’яті жертв фашизму — міжнародна дата, яка відзначається щорічно у другу неділю вересня, і присвячена десяткам мільйонів жертв фашизму.
Цей день був визначений у 1962 році. Вибір припав на вересень, тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати — її початок (1 вересня 1939 року) та її закінчення (2 вересня 1945 року). Фашизм, немов страшна епідемія, пройшов усім світом, змітаючи за собою мільйони ні в чому не винних людей. Ця трагедія і зараз живе в пам’яті людей, яким вдалося пережити ті страшні роки геноциду. А нащадки знають про ці жахливі події з розповідей, засобів масової інформації, творів мистецтва. Міжнародний день пам’яті жертв фашизму відзначається щороку у всіх тих країнах, які боролися за право жити в світі. У цей день скасовуються всі розважальні святкування і заходи. І люди мовчки йдуть до пам’ятників, меморіалів, кладовищ і там згадують усіх загиблих і знищених війною та фашистами. 
Представники учнівського самоврядування  нашої школи Баштан Дарія та Заїка Анастасія відвідали  сквер Танкістів  і поклали квіти біля пам’ятних гранітних дощок з переліком прізвищ мешканців міста, що загинули у роки Другої Світової війни.

Comments