День поетичного слова

опубліковано 22 бер. 2018 р., 03:49 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський   [ оновлено 22 бер. 2018 р., 12:01 користувачем Інна Студенець ]

«Поезія – це завжди неповторність,

якийсь безсмертний  дотик до душі»

По-справжньому поетичним став останній тиждень третьої чверті в НВК№9 імені А.М.Трояна. Та й розпочався він символічно: адже 19 березня святкувала свій день народження наша сучасниця –поетеса Ліна Костенко. Будучи донькою «ворога народу», пережила всі жахи приниження тоталітарного режиму. Письменниця пам’ятає і роки Великої Вітчизняної війни. Закінчила престижний Московський літературний інститут імені Горького. Ще 1946р. були надруковані перші вірші Ліни Костенко, в 1956р. вийшла в світ перша поетична збірка. А от від початку шістдесятих і аж до 1977 року поетичне слово авторки потрапило під заборону. Зараз Ліна Костенко чи не найбільш популярна поетеса. Окремі цитати з її творів стали справжніми афоризмами.

Яка між нами райдуга стояла!

Яка між нами прірва пролягла!

Життя іде і все без коректур.

Людині бійся душу ошукать,
                                                                                             бо в цьому схибиш – то уже навіки.

Люди, будьте взаємно ввічливі!

Людина нібито не літає…
                                                             А крила має. А крила має!

21 березня в актовій залі школи відбулись заходи, присвячені Всесвітньому дню поезії.
«Поезія, — йдеться у рішенні ЮНЕСКО про святкування даного дня, — може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу».
З нагоди свята учні 9-Б та 10 класів (класні керівники Зелінська А.А та Шарейко В.А) запросили старшокласників на літературний вечір «Поезія – це завжди неповторність…». Темою вечора стало поетичне слово. Твори відомих українських авторів, пісні на вірші улюблених поетів подарували присутнім насолоду та весняний настрій. Ми ще раз пересвідчились, що поезія – мова серця і кожен у своєму житті переживає той момент, коли хочеш усамітнитися й зануритись у красу поетичного слова, адже лірика – щира, в ній – душа поета

Звісно, неможливо не згадати про те, що і в нашій школі є справжні майстри поетичного слова. Серед таких - вчитель історії Жиго Олександр Анатолійович. Олександр Анатолійович пише вірші як українською, так і російською мовами.

А что такое жизнь?

Кто дней сцепляет звенья,