День соборності

опубліковано 22 січ. 2015 р., 23:31 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
«День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.», -саме цими словами розпочався благодійний концерт до Дня Соборності України, який відбувся 21 січня 2015 року в актовій залі школи.
З вітальним словом до присутніх (учнів старших класів, вчителів, батьків) звернулась директор НВК № 9 ім. А.М.Трояна Осадчук Наталія Вікторівна.

Програма концерту:
1.«Привітальний танець»Дитячий зразковий ансамбль «Світоч».Керівник- Анастасія Федоряк.

2.Обробка В. Накапіна «Верховина».Виконує дует баяністів у складі Повознікова Дениса та Мули Дмитра.Клас викладача Валентини Крайняк.
3.«Батьківська пісня» виконує Латковський Ерік.
4.О.Колесник «Гроза».Виконує фортепіанний дует у складі Горбенко Анастасії та Олійника Володимира. Клас викладача Лариси Джигалюк.
5.Українська народна пісня в обробці П.Шольца «Ой літає соколонько».Виконує дует скрипалів у складі Корженко Ольги та Болдижар Дар’ї.Клас викладача Наталії Александрович.
6.В.Нагорний «Українська полька» Виконує тріо домбристів .Керівник -Наталія Іваницька.
7.«Молитва»Виконуює Сабат Софія
8.«Українська полька».Хореографічний ансамбль «Барви».Керівник -Тетяна Стадник. 9.М. Середа «Зозуля».Виконує інструментальний ансамбль «Кураж».Керівники -Валентина Крайняк та Валентин Шумський

10.«Веснянка».Виконує Парик Ангеліна. Клас викладача Лілії Вакар
11.А.Затинченко «Пам’ять».Виконує Роман Джигалюк. Клас викладача Галини Бухвалової.
12.О.Пономарьов «Заспіваймо пісню за Україну».Виконує вокальний ансамбль «Колорит».Керівник- Ольга Крилова
Присутніх не залишили байдужими поетичні рядки:

Маєм сонце, маєм море,
Маєм Київ і Дніпро,
Маєм землю неозору,
На якій росте добро.
Синьо-жовтий прапор маєм
Й Володимирський тризуб,
Дон і Сян їх обіймають.
Ми – народ - великолюб.
Боже-Отче всемогутній,
Захисти коханий край!
Дай нам вийти у майбутнє,
Мужність і сміливість дай!
Захисти нас від свавільних
Хижаків, жорстоких, злих,
Захисти від божевільних,
Від Чорнобилів нових!

Молюсь за тебе, Україно,
Молюсь за тебе кожен час,
Бо ти у нас одна-єдина,-
Писав в своїх віршах Тарас
«Молюсь, - казав він,- щоб у тебе
Не було між людьми війни.
Щоб завжди було чисте небо
На нашій стомленій землі».
Щоб завше у садку смерека
Весняним квітом під вікном цвіла
І прилітали з вирію лелеки,
Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!
Ведучі свята, учениці 10-го класу, висловили таку думку:»Сподіваємося, що наше свято пробудило найсвятіше почуття любові до рідної неньки-України, надихне на творчу працю в їм'я своєї Батьківщини. Україна — це країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її. Ми — майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками піднесемо культуру, будемо гідними своїх предків, будемо любити рідну землю, буде­мо берегти волю та незалежність України, бу­демо поважати свій народ». «Слава нашій Україні, невмируща слава»!