опубліковано 23 січ. 2018 р., 01:05 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
День Соборності України-свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки з Західно-українською Народною Республікою.
Сьогодні час згадати, як було досягнуто єдності тоді, 22 січня 1919 року. Переговори між УНР та ЗУНР про об’єднання йшли з жовтня 1918 року. Сам Акт Злуки був проголошений саме 22 січня 1919 року на урочистому зібранні в Києві, на Софійській площі. Єдиним гербом об’єднаної держави став тризуб. Акт Злуки був глибоко детермінований  історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної і територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишилася об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершальної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти. Об’єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі.
Саме про ці події  йшла мова на тематичних класних годинах, а 22 січня відбулися такі заходи: вчитель історії Нетеча Ярослав Іванович в 6-Г класі провів інформаційну годину, присвячену Дню Соборності України, а вчитель історії і права Жиго Олександр Анатолійович проінформував 6-Б клас про День Соборності.
Учні НВК № 9 імені А.М.Трояна (мешканці вулиці Соборної) флешмобом привітали школу зі святом, учні 2-х класів створили символічне коло єднання, а представники учнівського самоврядування підтримали ініціативу «Нової генерації лідерів» і стали учасниками міського флешмобу «Заспіваймо за Україну», який відбувся 22 січня 2018 року на Майдані Відродження. На І поверсі була облаштована тематична інсталяція.