День української писемності і мови

опубліковано 11 лист. 2017 р., 14:14 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
На початку листопада в НВК № 9 імені А.М.Трояна традиційно готуємося до Дня української писемності і мови, який відзначається 9 листопада. Саме в цей день учні, вчителі, працівники школи збираються біля радіоприймачів, телевізорів, комп’ютерів, щоб написати Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Адже це не лише спосіб перевірити знання з української мови, а й можливість відчути єдність усіх залюблених в українське слово, усіх патріотів України.
Безпосередньо підбирав та диктував текст доцент Київського університету імені Т.Г.Шевченка Олександр Авраменко.
«Наші пісні» - така назва цьогорічного диктанту. Текст диктанту розрахований на слухачів та учасників віком 15-16 років. Хоча серед більше ніж 22 тисячі робіт, надісланих для перевірки в минулому році, були роботи людей віком за 90 років (96 років) та малечі 2,5 роки та 4 роки.
Роботи можна надсилати в паперовому та електронному вигляді 9 та 10 листопада до 12 години. Перевірити ж себе можна буде 11 листопада з 11 години 11 хвилини, коли текст радіо диктанту викладуть на сайті Українського радіо.
Писали текст 26 учнів 10 класу, директор школи Осадчук Н.В., 16 учнів 11-Б класу, вчитель  української мови та літератури Візір Н.В.. Долучилися до них учні 5-В класу разом в вчителькою Ковергою В.В. та секретар школи  Дубова І.М.
До Дня української писемності  у шкільній бібліотеці Керничною О.П. була облаштована тематична виставка.
Учениця 11-А класу Бомк Е. стала учасницею Літературних читань, які проходили в Податковому коледжі.
Свято рідної мови вкотре продемонструвало наше прагнення до миру, злагоди, взаєморозуміння у державі та світі.