Екскурсія до Кам’янець-Подільського центру розмінування

опубліковано 5 лист. 2015 р., 05:52 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
В рамках Тижня безпеки життєдіяльності 28 жовтня 2015 р. учні 10 класу відвідали  Кам’янець-Подільський центр розмінування.
  Фото перед входом до Центру
 Перед екскурсією з  Інтернету ми дізналися, що на всю Україну діє лише один заклад по підготовці саперів - Центр розмінування Збройних Сил  на Хмельниччині, у місті Кам'янець-Подільський.
Ми хочемо дізнатись, як сьогодні готують українського сапера.

Снаряди, які привезли з АТО
Створений у 2001 році, навчальний центр розмінування готує українських фахівців із розмінування, виконує завдання із зачистки військових об’єктів та знищення застарілих боєприпасів, а також в зоні АТО.
Захисний костюм сапера важить від 16 до 23 кг.Саме небезпечне, що є – це їхні саморобні пристрої, встановлені саморуч. В зв’язку з цим проводимо допідготовку особового складу. Костюм КС–1 важить до 16 кілограм. Є його варіант ще важчий – до 23 кілограм. Але цей – більш сучасний. З ним працювати легше і ступінь захисту він має той же самий, – розповідає військовий ексурсовод.
  В кімнаті-музеї
  У навчальному класі
   Ми розглядаємо світлини випускників Центру
  Центр готує також інструкторів собак та має в розпорядженні 40 собак, що залучаються до пошуку вибухових пристроїв.
  Іструктор-кінолог зі своїм помічником
Собака-сапер має бути сангвініком і повинна мати добрий нюх. Зараз ви будете бачити, як працює кінологічний розрахунок разом з відділенням пошуку та знешкодження саморобних вибухонебезпечних предметів.
«На мініполігонах з різного ґрунту ми випробовуємо пошук вибухівки. Використовується навчально–матеріальна база як радянського виготовлення, також ми використовуємо сучасну матеріальну базу. На рівні з новими засобами є також старіші, які також відіграють важливу роль у використанні завдань і також вони використовуються», - про це ми дізналися від екскурсовода.

Нам показували зразки «розтяжок».
«Таких Центрів, як наш, у світі лише декілька. Протягом уже майже 13 років Центр займається здійсненням підготовки фахівців розмінування для всіх силових відомств і структур України. А саме це для Збройних Сил України, для Служби Безпеки України, для Міністерства внутрішніх справ, для Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших відомств. В Україні – це єдиний центр і аналогів у світі є не так багато. Їх у світі взагалі декілька», – про це нам розповів начальник Центру розмінування ГУ оперативного забезпечення ЗСУ полковник Володимир Родіков при зустрічі на виставці, яку центр розмінування облаштував 23 жовтня у міському парку.

На виставці в парку
Тутешні фахівці були в Афганістані, Косово, Лівії та Іраку. Спеціалісти Центру розмінування мають великий досвід роботи наших інженерних саперів в Афганістані вже протягом трьох років, мали досвід роботи в південному Лівані, в колишній Югославії, це Косово на сьогоднішній день, і також наші представники виконували свою задачу в Іраку, – говорить начальник Центру розмінування ГУ оперативного забезпечення ЗСУ полковник Володимир Родіков.
Усі інструктори Центру розмінування  пройшли і проходитимуть знов службу в АТО. Хочу також зауважити, що всі наші інструктори, які проводять заняття, вони всі 1–2 рази були вже в зоні АТО при виконанні завдань. Для підсилення представників і високомобільних десантних військ, і загонів спецпризначення, і загальновійськових танкових підрозділів, – розповів полковник Володимир Родіков.
3 листопада в Україні відзначається День інженерних військ. Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року на знак видатних заслуг саперів, ветеранів та воїнів-інженерів України. Щороку інженерні війська залучаються до ліквідації наслідків стихійних лих, зокрема, повеней в Західних регіонах України, захисту мостів і гідротехнічних споруд під час льодоходу, проведенні рятувальних робіт.
Вітаю усіх, хто має відношення до цього свята! Бажаю міцного здоров'я, успіхів на професійній ниві та вірної служби на благо нашій суверенній державі.
Вікторія Олійник, 10 клас
Користуючись нагодою, хочеться подякувати керівництву та співробітникам Кам’янець-Подільської Центру розмінування за те, що відважно стоять на стражі захисту і порятунку людей і майна в зоні АТО і інших надзвичайних ситуацій і що знайшли час на таке цікаве, змістовне і корисне спілкування з дітьми.
Сердечно вітаю Кам’янець-Подільський центр розмінування зі святом! Ви серед тих, хто дає відсіч ворогу. Честь вам і слава, глибока вдячність за стійкість і професіоналізм, за наближення перемоги.
Тетяна Швайка,
 заступник директора з виховної роботи
НВК № 9 імені А.М.Трояна