Екскурсія до Пожежної частини

опубліковано 2 лист. 2015 р., 01:32 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
З 26 по 30 жовтня в НВК № 9 імені А.М.Трояна проходив Тиждень безпеки життєдіяльності. Учні 7-В класу 28 жовтня були на екскурсії  у
Державній пожежно-рятувальній частині № 5 державного пожежно-рятувального загону № 2 головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області.
Адреса: Gruhevskiy Avenue, 2Б, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область,

Перед входом до пожежної частини
В музеї пожежної частини
Метою заходу було ознайомлення з азами пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності та популяризація професії рятувальника.
Під час екскурсії працівники ДСНС продемонстрували школярам усю пожежно-рятувальну техніку, яка є в наявності, і бойове спорядження вогнеборців, а також бачили костюми, що використовуються при ліквідації надзвичайних подій.Найбільше захоплення в дітей викликали пожежна машина, яка має драбину, що може дізтатися до 9 поверху,  та машина, що за хвилину перекачує 110 літрів води.

До нашої уваги машина для гасіння малих пожеж
Знайомимося з наявними «рукавами» для подачі води

Фото пожежі вражає
Цікаво дізнатися, що використовується для пришвидшення та полегшення роботи при гасінні пожежі
В спортзалі відпрацьовуються  практичні дії.

Рятувальник, який демонстрував для нас процес підйому на поверхи, показав декілька способів підйому, а також, як проходить  саморятування вогнеборців за умови, що і їм загрожує небезпека.
Про діяльність пожежної частини, про машини, які працюють на пожежах, про кімнати навчання, кімнату відпочинку під час екскурсії по пожежній частині нам розповів командир відділення служби цивільного захисту В.А.Трасковський. Вогнеборці полюбляють приказку: «Пожежник відпочиває-країна багатіє». З цим неможливо не погодитись. Тому треба жити так, щоби не було пожеж, щоби не гинули люди, щоби не псувалося майно, щоби нікому не треба було ризикувати життям.
Саме після таких екскурсій молоде покоління по-новому осмислює роботу рятувальників. Можливо, у результаті цієї зустрічі в когось із присутніх учнів з’явилася мрія – пов’язати своє життя з пожежно-рятувальною справою.
Анна  Ковтун, 8-Б клас
Користуючись нагодою, хочеться подякувати керівництву та працівникам Кам’янець-Подільської пожежної частини за те, що відважно стоять на стражі захисту і порятунку людей і майна від пожежі і інших надзвичайних ситуацій і що знайшли час на таке цікаве, змістовне і корисне спілкування з дітьми.
Тетяна Швайка,
 заступник директора з виховної роботи
НВК № 9 імені А.М.Трояна