Новини‎ > ‎

Екскурсії в Залі пам’яті жертв Голодомору

опубліковано 30 лист. 2015 р., 01:26 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
        Навіть через стільки років нам страшно уявити, як така щедро позолочена  колоссям і благословенна на врожаї земля могла хоронити своїх трударів, як мусила  здригатися від розпачу і стогону матерів за померлими  голодною смертю дітьми, як, випивши стільки сліз і горя, не озлобилась, а витерпіла і воскресла. 
            Голодомор   як велика трагедія нашого народу назавжди залишиться розритою могилою на тлі української історії. Біль пам’яті про неї ніколи не втихне.
            18  листопада 2015 р в Залі пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій НВК № 9 імені А.М.Трояна учні 6-Г та 6-А класів  були на екскурсії.  
        Екскурсія розпочалася  з розповіді про сумні сторінки голодомору 1932-1933 р.р. Впродовж ХХ століття голод в Україні був тричі: 1921-1923 роки, 1932-1933 роки, 1946-1947 роки. Під час цих трагічних літ загинуло щонайменше 10 мільйонів людей. На знак пам’яті про загиблі життя мільйонів українців, 2006 року в школі відкрито Зал пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій 1932-1933 р.р., який відвідують учні шкіл міста, гості з міст і сіл України.
 У нас є картини учнів художнього відділення школи мистецтв, які розкривають тему. Кожна деталь несе в собі нагадування про ті трагічні події. Між картинами розміщено документальні матеріали, фотозвинувачення тих подій.
 
            А стенд «Спогади очевидців Голодомору, записані працівниками НВК № 9» не залишає нікого байдужими. В Залі є місце, де можна згадати померлих, поставити свічку, помолитися за їхні душі. 
             20 листопада провели екскурсію для учнів 5-А класу ЗОШ № 15 членів туристсько-краєзнавчого гуртка.   В книзі відгуків та пропозицій відвідувачів з’явився запис: «Дізнались більше про те, як людям тоді жилося, як діти вмирали від голоду».
 
            В останню суботу листопада Україна вшановуватиме пам’ять жертв Голодомору. О 15.00 розпочнеться Всеукраїнська акція “Запали свічку”. Цього року вшанування пам’яті проходить під гаслом “Люди правди. Щоб світ знав”. 
             Ми не жадаємо помсти, але вимагаємо шани і пам’яті. І пам'ять ця найбільш щирою повинна бути у наших серцях.Тому, у цей скорботний для всього цивілізованого людства день давайте згадаємо про всіх знищених голодом   наших земляків.  Попросімо спільно всією Українською родиною Всемогутнього Господа, щоб  упокоїв душі убієнних у Царстві Небеснім, щоб благословив нашу Україну достатком і Своїми щедрими дарами, щоб уберіг будь-яку політичну владу від спокуси позбавити Людину Права на Життя, від нетерпимості, від проявів насильства та злочинів перед своїм народом.   

Comments