опубліковано 19 жовт. 2018 р., 04:18 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
17 жовтня 2018 року в НВК № 9 імені А.М. Трояна відбувся семінар соціальних педагогів ЗЗСО міста на тему «Формування стратегії створення безпечного освітнього середовища як шлях попередження насилля над дітьми».
На семінарі акцентувалось на тому, що сучасне освітнє середовище навчального закладу не є ізольованим від впливу зовнішніх і внутрішніх факторів, які можуть приносити як позитивний результат, так і породжувати загрози, небезпеки та ризики, які призводять до деструктивних змін у ньому. Щоб запобігти таким змінам, необхідно щоб освітнє середовище навчального закладу було захищеним, безпечним. Доповідачем, Королюк Л.М., наголошувалось, що формування безпечного освітнього середовища це складний і тривалий процесс, самовіддана та злагоджена робота всього колективу. Лише тоді буде виконано один  із важливих пріоритетів освітнього процесу в НУШ, а саме створення соціально безпечного простору шляхом формування в учнів вміння правильно поводитись у небезпечних та критичних ситуаціях загрози життю, честі та гідності особистості, булінгу, мобінгу, надавати допомогу собі та іншим. Ми маємо розуміти, що шкільне середовище живить навчальний досвід учня. І усе – від естетики дизайну школи до емоційного фону – покликане створити такі умови, за яких учні зростатимуть як особистості й почуватимуться в повній безпеці.
Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…