Хоровий колектив «Коралі» імені Л.Потіцької

опубліковано 21 січ. 2018 р., 23:49 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
Напередодні великого свята Йордана Хрестителя наша школа мала честь приймати у себе в гостях хоровий колектив «Коралі» імені Л.Потіцької, який прибув до нас із своєю концертною програмою з міста Вишгород.
Під чітким керівництвом Оксани Твердушко хоровий колектив представив обрядові дійства святкування Різдва, серед яких звучали народні колядки, такі як: «Пустіть до хати колядувати»,  «Пречистая Діва», «Радуйся, земле, Коляда іде», «Спи, маленький козачок» (слова і музика Анатолія Сухого).  А також слухачам (це були учні 8-х класів) пощастило почути стародавню лемківську народну колядку «Повіджте мі, пастушкове». Глядачі отримали неймовірні враження від побаченого та почутого.
Після виступу хорового колективу учням вдалося поспілкуватись із самими артистами і керівником Оксаною Твердушко. Зі слів керівника  ми дізналися,  що засновником хору була Леся Потіцька. З моменту створення хору пройшло уже 24 роки. А тому деякі з молодих учасників переймали вміння співати від своїх батьків, продовжуючи  традиції колективу. З ініціативи пані Лесі з 2009 р. проводиться щорічний  конкурс-фестиваль «Вишгородська Покрова», метою якого є пропаганда хорові пісні у рідному місті. Згодом цей конкурс став Всеукраїнським, і  він   щороку збирає  хори із різних куточків України.
 Хоровий колектив «Коралі» веде досить насичене життя, супроводжуючи його щільним концертним та конкурсним графіком. У 2013 році хор посів І-місце у конкурсі імені Ф.Шуберта в Австрії у м. Відні. У 2014 р. – посіли два других місця у конкурсних програмах в Бельгії в м. Неерпельті. А згодом учасники колективу збираються у Бельгію на конкурс.
Дякуємо керівнику народної дитячо-юнацької хорової капели  «Журавлик» Івану Михайловичу Нетечі, який подарував нам зустріч з хоровим колективом «Коралі», котрий завітав у наше місто на запрошення капели «Журавлик».
Директор нашої школи Осадчук Наталія Вікторівна разом із учнями подякувала артистам за те, що вони передають народні традиції з покоління в покоління і з цією місією гастролюють з концертами, а також побажала їм удачі, процвітання, перемог у подальшому творчому житті.