Новини‎ > ‎

«Круглий стіл» учнівського самоврядування

опубліковано 18 лист. 2015 р., 02:39 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
11 листопада в НВК № 9 імені А.М. Трояна відбувся  «круглий стіл» учнівського самоврядування. Ініціатором такої зустрічі виступила голова шкільного самоврядування учениця 10 класу Боршуляк Вікторія.
 Не дарма процес навчання в школі називається навчально-виховним. Місія сучасної школи давно вийшла за межі тільки навчання: величезна роль відводиться соціалізації дитини. Вже в школі учень повинен готуватися до дорослого життя, до необхідності зайняти своє місце в суспільстві. Очевидно, що чималу роль в цьому відіграє шкільне самоврядування. Воно являє собою міні-модель дорослої, реальної ситуації в сфері управління та ділових взаємовідносин. Тому ні вчителям, ні батькам, ні, зрозуміло, самим учням не варто недооцінювати діяльність учнівського самоврядування. Як зробити його дієвим, цікавим, корисним? Для цього потрібно докладніше дізнатися про нього. Саме такою була тема «круглого стола».
  
Засідання шкільного самоврядування
У кожній школі модель учнівського самоврядування своя. Одне незмінно - чітка схема і  розподіл обов'язків. Чим яскравіше і актуальніше сама ідея органів самоврядування - тим насиченішим буде його робота. Самоврядування сприяє розвитку самостійності дітей, розвитку лідерських якостей. І як в реальному житті доросла людина намагається зайняти своє місце в суспільстві, обрати собі професію до душі, завоювати авторитет у колі колег, так і в шкільному самоврядуванні все проходить за принципом вибору. Головне, щоб кожна дитина, знайшовши собі заняття, стала виконувати ту роль, яка їй подобається і з якою вона в силах впоратися. 
Самоврядування - це можливість розкрити свій творчий потенціал, реалізувати управлінські навички, втілити в життя раціоналізаторські ідеї і т.д. Самоврядування - це вже досвід існування в соціумі. 
Цього разу  засідання активу Вікторія зібрала для організації Дня толерантності в школі.  Голова комісії і відповідальна за реалізацію заходів Ломніцька Анастасія отримала завдання разом зі своєю командою ( члени комісії з питань толерантності та духовного розвитку) допомогти класним учнівським активам організувати роботу в День толерантності в класах, оформити інформаційний куточок. 
 Вікторія Боршуляк проводить тренінг «У чому ж суть шкільного самоврядування?»

Comments