Новини‎ > ‎

Мітинг до Дня визволення України від фашистських загарбників

опубліковано 28 жовт. 2015 р., 03:50 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
28 жовтня 2015 о 9 годині біля могили М.С.Смірнова відбувся мітинг з нагоди 71-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, в якому взяли участь студенти та викладачі Кам’янець-Подільського коледжу архітектури та дизайну, учні та вчителі НВК № 8 та НВК № 9 імені А.М.Трояна 
Ведучі заходу, студенти коледжу, нагадали присутнім про історичні події під час окупації території України фашистськими загарбниками: «Перемога далася дуже важкою ціною. Україна була однією з найбільш постраждалих учасниць Другої світової війни. За роки ІІ Світової війни  загинув кожен шостий її громадянин. Міста і села були спустошені, заводи і фабрики вщент зруйновані, вся країна лежала в руїнах і згарищах. Цілком чи частково було зруйновано понад 700 великих і малих міст та 28 тисяч сіл, унаслідок чого безпритульними лишилося близько 10 мільйонів чоловік».
 
Від Кам’янець-Подільської  міської організації ветеранів виступив представник Ради ветеранів міста ветеран Збройних Сил Бернадін Анатолій Олександрович.
 
Сьогодні ми святкуємо  річницю звільнення  України  від нацистських загарбників. Довгих три роки випробувань стали страшною ціною сьогоднішнього миру. Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль. Це була трагедія. Її принесли з собою гітлерівські орди, які без жалю топтали нашу землю, палили міста і села, грабували, гнали в німецьке рабство дівчат і хлопців, убиваючи на своєму шляху кожного, хто не хотів скорятися загарбникам.
У літопис Великої Перемоги навічно вписані імена тисяч і тисяч славних синів і дочок України. Воювали вони на різних фронтах, виборюючи Перемогу – одну на всіх. Багато хто загинув під час визволення нашої рідної української землі.
«Дорогою ціною дісталася нам Перемога. Минатимуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але пам’ять про них житиме вічно!»- про це розповів викладач суспільних дисциплін коледжу архітектури та дизайну Макогонюк Федір Федорович, дитина війни.
 
Визволена Україна сяяла посмішками щасливих людей, що зуміли вижити, вистояти, але зараз не можна не говорити про те, що частина України знову у війні.Про це в полум’яних поетичних рядках та пісні розповіли учасниці мітингу.
Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти  
Comments