Новини‎ > ‎

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування

опубліковано 13 квіт. 2019 р., 01:21 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський   [ оновлено 13 квіт. 2019 р., 01:21 ]
4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування був проголошений на 60-й сесії Генеральної Асамблеї ООН резолюцією 8 грудня 2005 року.
 Міни і вибухонебезпечні предмети складають серйозну загрозу безпеці, здоров’ю і життю військових та цивільного населення, а також перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному і місцевому рівнях.
 За даними ООН на сьогодні у 64 державах, у зонах минулих і нинішніх збройних конфліктів, знаходиться понад 100 мільйонів мін. Близько 90 відсотків цих мін – протипіхотні, тобто такі, від яких гинуть або калічаться люди, здебільшого мирні мешканці. За останні 15 років підірвалися на мінах і загинули понад півтора мільйона людей, а покалічились утроє більше.  
Тому важливою є просвітницька робота.
4 квітня 2019 року представники Кам’янець-Подільського Центру розмінування провели інформаційно-просвітницьку роботу серед учнів 9-10 класів. 
Проводили  заняття начальник відділення пошуку та знешкодження саморобних вибухових пристроїв майор Панчук Ю.А. з фахівцями Центру. У актовій залі школи  учням продемонстрували макети  вибухових пристроїв, представили  виставку технічних засобів  та спеціального обладнання, яке використовуються під час робіт з розмінування. Особливу увагу було наголошено на заходах безпеки при виявлені мін та вибухонебезпечних предметів. 
Також учні отримали рекомендації з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та ознайомилися з правилами поведінки у надзвичайній ситуації, переглянули відеоматеріали з цього питання. Такі заняття мають величезне значення, бо несуть в собі життєво важливі знання, які  збережуть не одне людське життя.

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінуванняComments