Новини‎ > ‎

Міжнародний день рідної мови в НВК № 9 імені А.М.Трояна

опубліковано 24 лют. 2017 р., 05:20 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначили Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. 
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Відзначали це свято і в нас. Класними керівниками, вчителями – мовниками були проведені тематичні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Учні дізналися, що українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, що вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу Лунали вірші Кобзаря, прислів`я, приказки про мову. Учні залюбки відповідали на питання гри «Мова, моя мова…», пригадували героїв улюблених українських казок, розшифровували ребуси.
Учнями 8-11 класів було написано «Всеукраїнський диктант».53 учні школи з 2 по 11 клас  стали учасниками конкурсу «Патріот».  А 14 учасників Міжнародної гри зі світової літератури «Соняшник-2016» отримали винагороди (2 учні отримали Дипломи переможців на Всеукраїнському рівні, 6 – дипломи переможців на шкільному рівні і 6 отримали сертифікати учасників). 40 учнів 9-10 класів 22.02.2017 переглянули виставу Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені І.Озаркевича «На милування нема силування». У фойє школи була облаштована тематична виставка художніх робіт учнів школи мистецтв. 
Учителі закликали учнів плекати та берегти одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники, – нашу рідну мову.. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову. 
Міжнародний день рідної мови закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи, а найбільше любити свою.
Comments