Найбільший світовий урок

опубліковано 12 жовт. 2015 р., 03:20 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

В школі відбувся  Найбільший світовий урок. Проводила його випускниця НВК № 9 імені А.М.Трояна, а зараз – студентка ЛНУ імені Івана Франка представник громадської організації  AIESEC Ліпман Олександра.

Учнями на уроці були  учні 6-9 –х класів.

Вони дізналися про те, що  ОСВІТА ДЛЯ СТІЙКОГО РОЗВИТКУ -ІННОВАЦІЯ XXI СТОЛІТТЯ

Уперше поняття стійкого розвитку було сформульовано у Доповіді Міжнародної комісії з питань екології та розвитку ООН, яку очолювала чинний тоді прем'єр- міністр Норвегії Гру Харлем Брутланд, надрукованої 1987 р. під назвою «Наше спільне майбутнє».

У документі зауважувалося, що стійкий розвиток — це такий розвиток, який задовольняє потреби сучасності, але не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольнити свої власні потреби.

На Другій Конференції ООН з навколишнього середовища (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.) вперше були сформульовані основні положення Концепції стійкого розвитку, задекларовані у програмному документі «Завдання на XXI ст.» або «Програма 21». Наступні міжнародні зустрічі сприяли координації зусиль багатьох країн і розробці на цій основі міжнародних і національних стратегій, дій і практичних заходів у подоланні впливу техногенних факторів на природне довкілля.

Термін «освіта для стійкого розвитку» (ОСР) набуває широкого вживання не лише в Європі, а й на Україні. Після того, як розпочалась Декада ООН, присвячена ОСР, в нашій країні все частіше проходять заходи з цієї теми, загострюються дискусії про сутність та зміст ОСР. Водночас, який би вид чи галузь соціально-економічної та науково-технічної діяльності людини ми не розглядали, часто можемо бачити їх явну антиекологічну спрямованість. Більшість учених погоджуються з тим, що глобальна екологічна криза набула системного характеру.

Нагальною потребою XXI століття є формування такого способу життя, який може стати основою довготривалого збалансованого розвитку людства. Саме на таких засадах сформувалося поняття стійкий розвиток (СР), саме про це йшла мова на уроці.

Учні не тільки ознайомилися з Глобальними цілями сталого розвитку 2030, а і мали можливість висловити власну думку щодо їх особистого виконання цих цілей. Робота на уроці була інтерактивною, тому корисно-цікавою.