На Поділлі весняночка лунає не тихо!

опубліковано 7 груд. 2015 р., 05:03 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

Вже більше п’ятнадцяти років діти школи залучені до творчого пізнання культурної спадщини нашого народу, до розкриття краси української обрядовості, духовного світу української нації, її фольклору, традицій побуту.

03.12.2015 фольклорний колектив школи у складі учнів 4-В, 6-А, 7-х, 8-Б та 8-В класів був учасником міського огляду-конкурсу фольклорних колективі «З народного напившись джерела…». Представляли обряд зустрічі весни «Заспіваймо гаївоньку».

Весно, весно, весняночко, наша люба паняночко,

Вийди з-за гори крутої, обігрій нам ліс і поле.

Завітай в міста і села, де гурток дітей веселий.

Будь здорова, челядонько, - мовить весна красна, -

Гуляй-радій, молоденька, поки пора щасна.

Я весна-весняночка, прегарна паняночка.

Прийшла вас вітати, гаївку співати.

Збирайтеся, дівчаточка, гаївки співати.

Щастя-долі прохати, з хлопцями жартувати.

У виконанні колективу прозвучали обрядові музичні твори «А вже весна скресла…», «Грушечка», «Вербовая дошечка».   Учні 4-В класу (молодша група) співали, грали на сопілці та завели  «Кривий танець». Танцювальна група теж  виконали «Кривий танець».

Діти показали три гри: гру-веснянку «Соловейчик», «Воротарчик»

(виконали  її в танці) та «Довгу лозу».

Юні артисти щороку виходять на сцену, несуть нашу щиру українську пісню до людей, одухотворяються самі, розкривають красу й силу звичаїв та обрядів народу, возвеличуються самі та відчувають велику гордість за Україну.

Діти – наша квітуча поросль, продовжувачі роду і його справ. Тож візьмемо разом із своїми вихованцями в душу сонячне світло, і тоді кожен ваш день буде оспіваний піснею, розквітлий радістю.

А окрилять нас усіх слова мудрого мовознавця, дослідника української культури Івана Огієнка: «Бережімо все своє рідне, бережімо його, щоб не виродитись, щоб не забути народу, з якого ми вийшли…
Бережімо свої звичаї, мову, і тим збережемо національну істоту свою».