Новий метод профілактики ВІЛ – «Маршрут безпеки»

опубліковано 25 квіт. 2016 р., 06:16 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
9-А клас відвідав НВК № 3,
 де учні мали можливість пройти Маршрут безпеки
 «Маршрут Безпеки»(The Join-in-Circuit) - це інтерактивний профілактичний освітній інструмент, який було розроблено Німецькою Федеральною агенцією просвіти в галузі охорони здоров'я (BZGA) у співпраці з Німецьким товариством міжнародної співробітництва (GIZ) для профілактичної роботи з молоддю і впроваджується в ФРН з 1994 року в якості національної кампанії. Починаючи з 2002 року програму було адаптовано відповідно до місцевого контексту групою міжнародних експертів та успішно впроваджено більше ніж у 20 країнах світу як компонент національних програм первинної профілактики ВІЛ/СНІДу.
Поширення ВІЛ-інфекції в Україні триває вже 20 років. Епідемічна ситуація, незважаючи на неухильні зусилля держави, міжнародних і національних неурядових організацій ще не має тенденції до стабілізації.
Всі регіони України сьогодні залучені до епідемії ВІЛ-інфекції.
Основною причиною стрімкого поширення ВІЛ-інфекції в Україні залишається вживання нелегальних ін'єкційних наркотиків. Однак, в останній час відбувається тенденція до залучення в епідемічний процес загального населення, домінування статевого шляху передачі ВІЛ внаслідок виходу епідемії за межі уразливих груп.
Поширенню ВІЛ сприяють інфекції, що передаються статевим шляхом. Уразливість може збільшуватися завдяки взаємодії між вірусними інфекціями, що передаються статевим шляхом і ВІЛ.
Надзвичайно швидке поширення вірусу вимагає корінної зміни поведінки людей, суспільної моралі. Це завдання є складним, але лише його вирішення приведе до зниження поширення інфекції.
На території України програма була адаптована протягом 2010-2011 років і отримала назву «Маршрут безпеки».
«Маршрут Безпеки» – це сучасний комунікативний інструмент з питань репродуктивного здоров’я та безпосередньо націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Він поєднує ряд комунікаційних та тренінгових напрацювань з інтерактивними іграми в рамках мобільного заходу. Це мандрівка найважливішими питаннями репродуктивного здоров’я та сексуальності. Основний набір складається з п’яти станцій, на кожній з яких висвітлюється актуальна тема з життя молоді. Кожній із тем відповідає окрема станція «Маршруту безпеки»:
Станція «Шляхи передачі ВІЛ».
Станція «ВІЛ/СНІД: питання і відповіді»
Ми ще пройшли такі станції:
Станція «Поруч з тобою»
Станція «Захист від ВІЛ, ІПСШ та засоби контрацепції»
Станція «Твоє життя – твій вибір».
«Маршрут Безпеки» розрахований на дітей та молодь – учнів старших класів загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів коледжів, технікумів та ВУЗів. Теми, які висвітлюються в «Маршруті Безпеки» допомагають пов’язати власні життєві ситуації та досвід учасників з особистим ризиком інфікування ВІЛ та ІПСШ.