Новини‎ > ‎

Перша батьківська конференція у 2016-2017 навчальному році

опубліковано 23 вер. 2016 р., 05:35 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський   [ оновлено 23 вер. 2016 р., 05:36 ]

Шановні колеги, батьки, гості!

Сьогодні ми проводимо першу батьківську конференцію у 2016-2017 навчальному році. Розпочати свій виступ хочу словами цьогорічного ювеляра, справжнього титана праці, як сказав про нього Євген Маланюк:

Ми мусимо навчитися чути себе українцями —

не галицькими, не буковинськими українцями,

а українцями без офіціальних кордонів.


Дозвольте привітати усіх вас з початком нового навчального року. Бажаю вам успіхів, сімейного затишку, здоров’я, добробуту, невичерпної наснаги, спокою і терпіння. 

Цього року наш колектив поповнився новими колегами:

учителями фізичної культури Прийдун Василь Миколайович , Демчук Дмитро Ігорович, Муляр Володимир Михайлович, учитель  Захисту Вітчизни Пилипчук Віктор Михайлович, викладач по класу духових інструментів  Янушевський Станіслав Сергійович , з декрету вийшло Похно Віта Вікторівна, Пуюл Інна Антонівна, Желавська Інна Олександрівна, Бондар Ружанна Олександрівна.

Отже, на сьогодні усі працівники нашого педагогічного колективу у повному складі, сподіваюсь повні сил і натхнення до роботи
        

Розпочинається новий 2016-2017 навчальний рік. Завжди цей час у нас, педагогів дуже напружений і тривожний. Адже на вчителя покладається велика відповідальність за своєчасну підготовку шкільної документації, ознайомлення зі змінами у методичних рекомендаціях по викладанню предметів, підготовці класних кімнат та кабінетів до навчання учнів, тощо. 
             У минулому навчальному році педагогічний колектив навчально-виховного комплексу № 9 імені А.М.Трояна в своїй діяльності керувався Конституцією України, законодавством України про загальну середню освіту, Законом України «Про освіту», Законом України «Про загальну середню освіту», нормативно-правовими актами Міністерства освіти та науки України, Міністерства культури та мистецтв України, Положенням про школу мистецтв, рішеннями управлінь освіти та культури обласної держадміністрації, управлінь освіти та культури виконкому міської Ради та Статутом навчально-виховного комплексу.

          Педагогічний колектив НВК працював над проблемою навчального закладу та міста «Компетентнісне спрямування навчально-виховного процесу в напрямку психолого-педагогічного забезпечення самореалізації, самовдосконалення та сталого розвитку кожного індивіда».           

         Навчально-виховний процес здійснювали 73 учителі загальноосвітньої школи та 57 викладачі  школи мистецтв за інтегрованим навчальним планом.

Виконуючи ст.18 Закону України «Про загальну середню освіту», адміністрація НВК відповідно до правил прийому учнів у спеціалізовані школи  прийняла до перших класів  103 учні, до 10-го класу – 37 учнів. Учителями навчального закладу проведено облік всіх дітей від 6 до 17 років по мікрорайону педагогічного обслуговування.

Значна робота проводилася з питань підготовки та проведення атестації педагогічних працівників НВК № 9, зокрема:

1. Видано накази  директора НВК про проведення атестації в 2015-2016 н.р.  

2. Затверджено заходи підготовки і проведення атестації.

3.Складено план роботи атестаційної комісії та графік проведення атестації педагогічних працівників.

4. Створено куток підготовки до атестації вчителів.

5. Питання підготовки до атестації педагогічних працівників розглядалося на нарадах при директорі та його заступниках, на засіданнях предметних кафедр.

6. Дирекцією НВК вивчався досвід педагогічних працівників, які атестуються на встановлення або підтвердження вищої кваліфікаційної категорії, на підтвердження або присвоєння звання «учитель-методист» та «старший учитель».

Цього року відповідно до графіка атестації:

основна школа – 15 учителів;

ШМ - 15 учителів.

Значна методична робота велася творчими групами вчителів англійської мови та вчителів, що працювали над впровадженням елементів інноваційних технологій. Досвідом роботи представники цих груп ділилися на міській конференції педагогічних інновацій (учителі Харченко Н.С., Пленсак Г.Е.,  Соловей Н.М., Остапова С.В., Кримська Т.П., Палагнюк В.С., Візір Н.В., Корольова Л.О., Грандашевська А.А., Жиго О.А.). Учителі англійської мови  Доценко І. В., Євчук О. В., Остапова С.В., Кримська Т.П., Палагнюк В.С., Павленко С.Г., Козак Ю.О. взяли участь у вебінарах «Інтерактивна школа творчого вчителя», організованих видавництвами «Ранок».

Учитель історії Нетеча Я.І. виступив на обласному вебінарі з питання «Підготовка учнів 11 класу до ЗНО. Особливості вивчення теми «Давня історія України. Практичні рекомендації» , провів майстер-клас для вчителів історії загальноосвітніх навчальних закладів міста «Використання ІКТ на практичних заняттях з історії України у    6 класі», майстер-клас та відкритий урок «Використання ІКТ» для вчителів суспільних дисциплін, слухачів курсів ХОІППО.

Учитель англійської мови Остапова С.В. та вчитель математики Кубряк Т.М. взяли участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» та посіли призові місця (відповідно ІІІ і ІІ місця).

Активізації творчого потенціалу педагогічних працівників сприяла участь учителів у підготовці та проведенні міської та обласної виставки педагогічних ідей;  участь у семінарах шкільного та міського рівнів. Учителі НВК№ 9 взяли активну участь у міській виставці педагогічних ідей та інновацій, на якій було представлено 17 друкованих  посібників, 16 з яких посіли призові місця:


Місце

Учителі

Посібники

І

Нетяга Вікторія Анатоліївна

Використання історичного матеріалу на уроках математики як засіб формування громадянської компетентності молодших школярів (методичний посібник)

І

Євчук Оксана Володимирівна,

Доценко Ірина Василівна

Вивчаємо англійську Listen. Speakandwrite(посібник)

І

Євчук Оксана Володимирівна,

Доценко Ірина Василівна

Англійська мова для дошкільнят (посібник)

І

Ліпман Ольга Вікторівна,

Пазинюк Наталія Григорівна

Mitspabdurchdiewelt (навчальний посібник)

І

Джигалюк Лариса Петрівна

Музична скарбничка (навчальний посібник)

ІІ

Козак Юлія Олександрівна

Makeiteasy(навчально-методичний посібник)

ІІ

Брюхно Ірина Володимирівна

Країнознавство Великої Британії, 10-11 клас (електронний навчально-методичний збірник)

ІІ

Підгурна Ольга Михайлівна

Різнорівневі контрольні роботи. Алгебра і геометрія (посібник)

ІІ

Гейдарова Аліна Олегівна,

Ніколайчук Валентина Іванівна

Завдання для тематичного контролю з хімії для 8 класу (посібник)

ІІ

Нагибайло Лілія Антонівна

Формування ціннісного ставлення молодших школярів до традицій українського народу (методичний посібник)

ІІ

Палилюлько Оксана Михайлівна, Швайка Тетяна Станіславівна

Волонтерство - це творчість (методичний посібник)

ІІІ

Янюк Олена Борисівна

Байки Езопа (збірник творів з розробками вправ)

ІІІ

Пасімішина Аліна Валеріївна

Використання інформаційно-комунікаційних технологій у початковій школі як засіб формування творчої компетентності молодших школярів (методичний посібник)

ІІІ

Матвєєва Тетяна Володимирівна

Диктант напиши – здоров’я збережи (збірник диктантів)

ІІІ

Германовська Броніслава Броніславівна

Активізуємо пізнавальну діяльність учнів на уроках української мови та літератури. (збірник завдань та вправ)

ІІІ

Горайчук  Галина Петрівна

Особливості організації ігрової діяльності молодших школярів у групі продовженого дня (методичний посібник)


   Методична робота в НВК № 9 виконала свою стимулюючу функцію. У поточному році було проатестовано  22 педагогічних працівники. За результатами атестації  3 учителям присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», 1 вчителю присвоєно педагогічне звання «старший учитель», 5 учителям - «спеціаліст першої категорії», 4 учителям - «спеціаліст другої категорії».

Плідна праця педагогів вплинула на якість навчально-виховного процесу. Учні НВК № 9 м. А.М. Трояна посіли 39 призових місць на міському етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка              (12 - перших, 13 - других, 14 - третіх) та  4 призових місця на обласному етапі – (1 – друге, 3 – третіх). Сімнадцять учнів навчалися в Малій академії, четверо з чотирьох конкурсантів посіли призові місця на І етапі захисту наукових робіт: (1 – перше місце у секції «Англійська мова», 1- друге місце у секції «Історія України», 1- друге місце у секції «Всесвітня історія», 1 - друге місце у секції «Математика») та одне друге місце на обласному рівні у секції «Всесвітня історія».

          Протягом року учні брали активну участь у різноманітних Всеукраїнських та міжнародних конкурсах:


Назва конкурсу

Кількість учасників

Результати

1

Кенгуру


1 етап -142

2 етап – 109

Поч. класи - 215

ІІ місце - 3

ІІ місце – 6

Призерів - 166

2

Колосок«Осінній» - 18

«Весняний» - 11

Поч. класи - 560

Срібний колосок – 3


Призерів - 345

3

Левеня

33

Відмінний результат – 2

Добрий результат – 8

4

Соняшник

98

Всеукраїнський рівень:

Диплом І ступеня – 15

Диплом ІІ ступеня – 11

Диплом ІІІ ступеня – 5

Регіональний рівень:

Диплом І ступеня – 1

Диплом ІІ ступеня – 5

Диплом ІІІ ступеня – 4

5

Грінвіч

124

Золотий сертифікат – 5

Срібний – 12

Бронзовий - 6

6

Пазл

57

Всеукраїнський рівень:

Диплом – 2

Регіональний рівень:

Диплом – 21

7

Лелека

15

Золотий сертифікат – 7

Срібний – 7

Бронзовий - 1

8

Бобреня

11

Добрий результат - 3

9

Астроном-юніор

9

Добрий результат - 3

10

Технік-юніор

16

Добрий результат - 3

11

Геліантус

6

1 грамота з біології

Всього


1424Виховна робота з учнями НВК № 9 імені А.М.Трояна проводилась постійно і носила системний характер та була спрямована на реалізацію «Конвенції про права дитини», Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», державної національної програми «Освіта», Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності,  Концепції національного виховання в системі освіти України «Щаслива родина», виховної програми «Основні орієнтири виховання для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Програми «Обдаровані діти», Програми «Діти України», Програми євроінтеграції України, Програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму, Програми з профілактики правопорушень та злочинності, наркоманії, СНІДу, тютюнокуріння, Програми «Правова освіта», Програми розвитку мережі шкіл сприяння здоров’ю.

Педагогічний колектив НВК № 9 ім. А.М.Трояна  працює над реалізацією виховних програм «Школа здійснення мрій» та «Виховна система»,  програми дослідно-експериментальної роботи зі зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, програми формування навичок здорового способу життя. До роботи залучені науково-методична, інформаційна, психологічна, соціологічна та медична служби школи, а також динамічні та творчі групи.

Педагогічний та учнівський колективи є  учасниками Всеукраїнського руху учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край - моя земля», втілювали в життя проекти «Шефство учнівського самоврядування НВК № 9 імені А.М.Трояна над військовою частиною А-2641», екологічні проекти «Дві проблеми-два рішення», «Лагідний убивця».

У НВК № 9 ім. А.М. Трояна успішно виконувалась програма «Обдарована дитина». У мистецьких конкурсах протягом 2015-2016 навчального року учні досягли таких результатів:

«Молодь обирає здоров'я» конкурс фото І місце, конкурс плаката - ІІ місце;

Конкурс на кращу годівничку на приз міського голови- І місце;

Українсько-литовський конкурс малюнків «Здай кров заради життя»- І місце, ІІ місце»;

Міський конкурс читців «Чисті роси мови дорогої» - ІІ місце;

Міський огляд- конкурс фольклорних колективів «З народного напившись джерела»- ІІІ місце;

Міський конкурс на кращу ялинкову прикрасу на приз міського голови- І місце;

«Збережемо ялинку»- ІІ місце;

І обласний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва ім.. Валерія Ярецького «Подільська ліра» - І місце «Вокал-дебют, чотири ІІ місця, ІІІ місце;

Відкриті змагання з сучасних танців «Зірки Поділля-2015»- І місце;

VІІ Всеукраїнський конкурс-фестиваль класичної гітарної музики «Осінні фарби»- ІІІ місце;

Всеукраїнський конкурс вокального мистецтва «Пісенна скарбничка» - 2 дипломи ІІ ступеню;

Відкритий фестиваль мистецтв «Кришталева зірка-2015»- два І місця;

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Битва хореографів України»- І місце у двох номінаціях;

ІІ Міжнародний фестиваль хореографічного мистецтва «Алегро Поділля» м.Хмельницький - Гран-прі;

ІІ Відкритий конкурс виконавців на оркестрових духових та ударних інструментах «Сурми над Бугом» - ІІ місце;

Всеукраїнський музичний конкурс «Класичний меридіан» м. Київ- ІІ місце;

Огляд-конкурс учнів відділів народних інструментів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів-

два І місця;

Конкурс «Знай і люби свій край»- І місце;

Конкурс малюнків «Екосім’я»- ІІІ місце;

Міський конкурс солістів-вокалістів - І місце, ІІІ місце;

Міський конкурс малих вокальних форм- І місце, два ІІ місця;

Міський конкурс хорів - І місце;

5 Всеукраїнський конкурс пісенного мистецтва «Пісня під Бугом» - І місце, два ІІ місця;

Конкурс «Подільська писанка»- ІІІ місце;

Всеукраїнський конкурс «Подільська весна-2016» -  ІІ місце;

Конкурс шкільної друкованої преси - V місце;

Міський конкурс «Шкільний вальс-2016» -  І місце, ІІ місце, ІІІ місце;

Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Зіркова хвиля» м. Львів - Гран-прі, І місце, чотири ІІ місця;

Танцювальний барвограй два І місця, ІІІ місце;

Міжнародний конкурс «Перлина Поділля» - два  ІІ місця;

Відкритий конкурс виконавців на народних інструментах «Весняні акорди» серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких закладів області – два І місця, три  ІІ місця;

Міжнародний конкурс «Музичний феєрверк-2016»- два І місця, три ІІ місця, ІІІ місце;

Конкурсі дитячих малюнків «Місто Кам’янець-Подільський – перлина Поділля»- І місце;

І відкритий регіональний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Поділля Brass Fest 2016» - два Гран-прі, два дипломи  І ступеня, три дипломи ІІ ступеня, чотири дипломи ІІІ ступеня;

Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячих ансамблів та струнно-смичкових інструментів - два ІІІ місця;

Конкурс малюнків «Природа України очима дітей Хмельниччини» - ІІІ місце;

Міський заочний конкурс юних фотоаматорів «Зимові візерунки»- два  ІІ місця;

Конкурс творів до 30-річчя Чорнобильської трагедії - І місце;

Конкурс мультимедійних проектів «Кожен має право знати свої права» - ІІІ місце;

Міські змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки - ІІІ місце.


 

              Протягом 2015-2016 навчального року учні НВК № 9 брали активну участь у спортивному житті школи і міста, області, країни:

ХІ турнір з легкої атлетики пам’яті Б.О.Одінцова- В.В.Шмирка –І місце, 2 ІІ місця, 2 ІІІ місця;

Баскетбол –  ІІ місця, ІІІ місце;

Чемпіонати області з футзалу- два і місця, ІІІ місце;

Кубок України з футзалу «Золота осінь» м. нетішин – І місце;

Всеукраїнський турнір з футзалу – І місце;

Всеукраїнський турнір з футзалу м. Тернопіль – ІІ місце;

Всеукраїнський турнір з футзалу м. Чернівці – ІІ місце;

57 традиційні Всеукраїнські змагання з легкої атлетики на приз «Гуцульщина» пам’яті Заслуженого вчителя України І.М.Лопочака - І місце, ІІ місце, три ІІІ місця.


Було проведено цілий ряд зустрічей з працівниками різних спеціальностей:

- з лікарями – 4 зустрічі;

- з працівниками правоохоронних органів – 7 зустрічей;

- з працівниками адміністративних органів –  2 зустрічі;

- з працівниками ДАІ – 1  зустріч;

- з викладачами вузів – 3 зустрічі;

- з представниками громадських організацій – 5 зустрічей

- з військовослужбовцями ЗСУ – 5 зустрічей.


НВК № 9 здійснюється систематичний моніторинг досягнень обдарованих дітей. Їх здобутки постійно висвітлюються засобами масової інформації (міська преса, шкільна газета, інформаційні стенди).   

На преміювання обдарованих дітей НВК № 9, на відрядження учнів на олімпіади, конкурси та змагання різних рівнів виділено із благодійного фонду виділено  6258 грн.

Метою діяльності психологічної служби на 2015-2016 н.р.  було сприяння ефективному перебігу навально-виховного процесу закладу, створення оптимальних психолого-педагогічних умов для  особистісного розвитку, навчання і соціалізації учнів НВК № 9.

 Для визначення індивідуальних особливостей учнів та покращення індивідуального підходу до кожного учня, адаптивних можливостей учнів  були проведені групові психологічні дослідження, в яких взяли участь 429 учні  початкових класів, 410 учнів середніх класів, 153  учня старших класів.

Особливу увагу приділялося дослідженням, пов’язаним з адаптацією учнів до нових навчальних умов. Проводилась діагностика готовності до навчання учнів у перших класах. За результатами досліджень проводилася просвітницька та консультаційна робота педагогів та батьків школи. З першокласниками, які мають труднощі адаптаційного періоду, був проведений цикл тренінгових занять із психокорекційної програми  «Першокласник: місія здійснена!»

Проведений моніторинг адаптації учнів 5-х класів  до навчання в середній школі. На кожну неадаптовану дитину заведено індивідуальну карту, проведена індивідуальна поглиблена діагностика. Cеред учнів 5-их класів були проведені корекційно-розвивальні заняття з циклу псикорекційної програми «Перший раз у п’ятий клас», «День п’ятикласника»,  а також у листопаді проведені групові  та індивідуальні консультування  батьків «Допомога дорослих у розвитку дитини в перехідний період».

Серед учнів 4-8 класів проведено обстеження міжособистісних взаємин дітей у колективі ровесників. З дітьми, що склали групу ризику систематично проводились індивідуальні бесіди із розробленого циклу консультацій з елементами психотерапії: «Архітектоніка взаємин». Також впродовж 2015 – 2016 н.р. психологом школи впроваджувався метод медіації при розв’язанні виникаючих шкільних конфліктах, який має позитивний та ефективний результат.

За запитом  батьків було проведено 12 індивідуальних психодіагностик дітей.  Також за потребою було проведено  20  ПАУ вчителів. Після поглибленої психодіагностики у консультативному порядку  були надані рекомендації та поради психолога по заявленій проблематиці.  За 2015-2016 н.р. було проведено 153 індивідуальних консультувань.

Напрямок роботи, який потребував особливої уваги психологічної служби впродовж 2015 – 2016 н.р. –  надання психологічної допомоги дітям, які опинились у складних обставинах унаслідок військових конфліктів та втрати близької людини. Своєчасно проводився моніторинг дітей групи ВПО, відслідковувались адаптаційні процеси та формувалась соціально-психологічна допомога у вигляді бесід із психотерапевтичними елементами.

Одним із пріоритетних напрямків роботи практичного психолога було визначення обдарованих та моніторинг розвитку обдарованих, талановитих та здібних учнів, розроблення рекомендацій зі створення сприятливих умов навчання та виховання. З обдарованими дітьми проведений цикл індивідуальних та групових бесід з елементами терапії «Як тобі живеться, вундеркінде?»:  «Моє життя – мій вибір», «Позитивні установки на сьогодення і майбутнє», «Подивись страху в очі», «Я – сприйняття», «Техніка публічних виступів» тощо.

Основним  показником роботи школи, її рейтингом є результат проходження ЗНО випускниками.  Наша школа, на щастя, має гарний результат. Розглянемо його в розрізі інших шкіл міста(слайди)

      

Результатом  роботи нашої школи є хороший показник  вступу  випускників  у вузи та технікумів, але і цей результат не необхідно ділити на зусилля та допомогу  батьків.

Особливості вивчення базових навчальних дисциплін у 2015/2016 навчальному році пов’язані, першою чергою, зі змінами, внесеними до навчальних програм.  

Особлива увага звертається на предмети ДПА з яких проводитиметься у виді ЗНО


Провідною ідеєю навчально-виховного процесу в навчальних закладах у 2016-2017 н.р. має стати виховання випускника, який успішно й ефективно буде діяти в сучасному середовищі, вносити вклад у піднесення конкурентноздатності країни в європейському і світовому просторі. Особливої уваги потребують питання виконання надзвичайно важливих для освіти державних цільових програм щодо:

- роботи з обдарованою молоддю;

- впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій

Перехід від початкової ланки шкільного навчання до основної школи – непростий етап у житті школяра: це і збільшення навчального навантаження, і підвищена складність завдань, і нова соціальна роль. Батькам учнів, педагогам і, насамперед, - класному керівнику необхідно допомогти дітям перемогти ці та інші труднощі, адже збереження їхнього психічного здоров’я – важлива передумова здоров’я фізичного, шкільної успішності та соціальної адаптації. До того ж, варто враховувати, що п’ятикласники, за багатьма психологічними особливостями, лишаються ще молодшими школярами, а тому не можуть сприйняти незвичні для них способи навчання і виховання. Змінюється і їхня соціальна роль: ставши учнями основної школи, діти отримують більш високі вимоги щодо особистої відповідальності, самоконтролю, самоорганізації і таке інше. На допомогу батькам розроблені поради, що розміщені на шкільному сайті.

           У практичному впровадженні нового Державного стандарту надзвичайно важливою є роль класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти. «Класний керівник – це педагогічний працівник, який здійснює педагогічну діяльність з колективом учнів класу, …окремими учнями, їх батьками, організацію і проведення позаурочної та культурно-масової роботи, сприяє взаємодії учасників навчально-виховного процесу в створенні належних умов для виконання завдань навчання і виховання, самореалізації та розвитку учнів (вихованців), їх соціального захисту. Класний керівник здійснює свою діяльність відповідно до основних завдань загальної середньої освіти, спрямованих на виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовку учнів (вихованців) до подальшої освіти і трудової діяльності» («Положення про класного керівника навчального закладу системи середньої освіти», затверджене наказом Міністерством освіти і науки України від 06.09.2000 р. № 434, п. 1.2, п. 1.4). Загальновідомо, що сама суть освіти полягає в становленні людини людиною через формування духовно-ціннісної сфери особистості.

Важливо також класному керівникові визначити загальні підходи до формування соціальної компетентності учня 5 класу.


МАТЕРІАЛЬНО-ГОСПОДАРСЬКА  ДІЯЛЬНІСТЬ

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ № 9 ім. А.М. Трояна

ПРОТЯГОМ 2015-2016РР

№п/п

Дата

Назва робіт

Сума

Примітка

1

03.09.2015

Фарба на спортзал (борг за літній період)

1984,00


2

09.2015р.

Закупівля посуду для їдальні

6000,00


3

07.09.2015

Матеріали для ремонту парапетів 4 корпусу, ремонт туалетів 2 та 3 поверхів, расходні матерали для ремонтних робіт в приміщеннях школи, електродрель, лампочки

5000,00


4

09.09.2016

Біохлор в таблетках для миття туалетів

560,00


5

16.12.2015

Ремонтні роботи під час зимових канікул

1419,50


6

03.02.2016

Заміна чатсткова каналізаційної системи в туалетах 2 поверху, ремонт школи під час весняних канікул, роздягальні спортзалу

6841,50


7

03.02.2016

Матеріали для капремонту туалету в спальні

5000,00


8

02.02.2016

Матеріали для ремонту електромережі тиру, фойє (з заміною світильників), вуличне освітлення

12670,58


9

2015-2016

Матеріали для утеплення переходу

19398,6


10

06.2016

Заміна вікон в класах та коридорах 4 поверху над переходом

23400,00


11

2016

Ремонт системи холодного водопостачання  та опалення

1491,70


12

09.06.2016

Ремонт приміщень в літній період, автопаркинг, панелі в каб. 33

10400,00КОШТИ З БЮДЖЕТУ РОЗВИТКУ МІСТА

2015рік   –  виділено:       -   20,0 тис.грн на ремонт каналізації в підвалі    

                                                 (праве крило);

  •        106118,0 грн – на капітальний ремонт частини м’якої покрівлі даху;


2016рік – виділено: - 46,0 тис.грн. – капітальний ремонт частини м’якої покрівлі даху.

БАТЬКІВСЬКИЙ ФОНД ЗА ПЕРІОД

З 17.12.2015 РОКУ ПО 20 09. 2016 РОКУ

Голова батьківського комітету Василенко Л.Б.

Назва

Кошти

Вікно в кабінет психолога

2450,00

Ремонт туалетної кімнати в спальнях

4719,53

Поточний ремонт приміщень школи під час зимових канікул

569,75

Стенд для майбутніх школярів

500,00

Миючі засоби

600,00

Мікшерний пульт для вокальної групи

2500,00

Друкована продукція (листи подяки)

138,00

Доплата за утеплення і фарбування переходів

2376,50

Новорічний конурс «Ялинка»

347,32

Вимикачі в коридорах

50,08

Поїздки на олімпіади

1020,00

Порив опалення під спальнями

556,50

Медикаменти

200,00

Виготовлення стендів на 1 поверх

5250,00

МАН

400,00

Паяльна лампа

445,00

Заправка катріджа

70,00

Лампи в коридор 1 поверх

674,00

Порив опалення  в підвалі

55,00

Шкільна преса

263,00

Доставка підручників

200,00

Поїздка на збори обласної ради старшокласників

150,00

50% оплати за вікно в клас балалайки (Мендерецька)

966,52

Секрет до замка в клас англійської мови

90,00

Придбання матеріалів для проведення ремонту в роздягальнях спортзалу

1358,72

Спортивні стенди

2850,00

Ремонт і заправка катріджа

210,00

Придбання кафедри

700,00

Миючі засоби для туалетів

99,84

Фарба для рамок

83,00

Вапно для побілки дерев і бардюрів

103,72

Умивальник для туалету

995,22

Матеріали для виготовлення пультів

253,00

Корзини для покладання квітів до пам’ятників

300,00

Змішувач, кран-букса

250,15

Струни до бандури

850,00

Пульти для нот

1500,00

Вікно 50 %

825,00

Миючі засоби

350,56

Заправка катріджа

100,00

Озеленення клумб, корзина до пом’ятника

200,00

Панелі 33 кабінет

6500,00

Швайка (поїздка для 5-А)

150,00

Реставрація картин

320,00

Поїздка на конкурс по автомоделюванню учня 7-Б класу Янюк Олексія

100,00

Друк грамот

320,00

Вікна в коридор молодших класів 2 поверх (7шт)

17780,00

Кабінет фізики (лінолеум)

4323,00

Побутова хімія

1000,00

Бензин для косарки

100,00

Вікно в 315

9400,00

Вікна в 211

7980,00

Матеріали для ремонту 3-го корпусу

631,70

Шнур для банера

125,00

Полотно банера

480,00

Заправка катриджів 3 шт

300,00

Бачки в туалет жіночий 3 поверх (2шт)

500,00

Придбання матеріалів для підготовки системи опалення до оаплювального сезону, заміна ліньовки з 3-го поверху до підвалу.

783,21

Нагородження призерів опімпіад на останній дзвоник

3980,00

Придбання газу для заміни руберойдного покритя даху над кабінетом 416

200,00

Придбання книг з гурткової роботи

175,00

Придбання журналів, книг обліку, табелів успішності

2868,51

Вікна в клас хореографії 103 3шт

25340,00Щоб діти були відмінниками, їх треба виганяти на вулицю, – вчені

Найчастіше батьки засаджують дітей за виконання домашніх завдань або вимагають удосконалення навичок гри на фортепіано, вважаючи, що така наполегливість допоможе їм отримувати високі оцінки. Проте вчені довели, що дорослим слід  робити все з точністю до навпаки.

Учені з Колорадського університету в Боулдері (University of Colorado) провели дослідження з метою з’ясувати, які заходи допомагають дітям розвивати свій потенціал і досягати поставлених цілей, зокрема і в навчанні.

“В останні роки в інтернеті та ЗМІ не вщухають дискусії на тему правильного виховання дітей, у яких беруть участь як прихильники жорстких заходів, так і прихильники вільного способу життя. І саме тому було важливо провести дослідження в цій області та відповісти на актуальне запитання, який підхід можна вважати правильним“, – говорить професор психології та неврології Юко Мунаката (Yuko Munakata).

Для цього вчені на чолі з Джейн Баркер (Jane Barker) почали стежити і фіксувати повсякденну діяльність шестирічних дітей 70 батьків, умовно розділяючи її на більш і менш структуровану.

До більш структурованих дій належали хатня робота, фізичні вправи, виконання домашніх завдань і релігійна активність. А менш структуровані містили ігри на самоті та з іншими людьми, соціальні екскурсії, огляд визначних пам’яток і читання.

Проаналізувавши результати, дослідники з’ясували, що діти, які присвячували більше часу менш структурованій діяльності – гралися на вулиці, ходили в зоопарк або читали книги, – були здатні продуктивніше ставити власні цілі та продумувати способи їх досягнення, не розраховуючи на допомогу дорослих.

А от діти, які прискіпливо сиділи над домашніми завданнями або уроками гри на фортепіано, були менш здатні самостійно ставити перед собою цілі та досягати їх реалізації.

“Гнучкий перехід між різними видами діяльності допомагає їм (дітям) успішно справлятися із завданнями та не застрявати на одному з них, злостячись на самого себе, – пояснює Юко Мунаката. – Розвинені в дитячому віці виконавчі функції мають важливе значення в подальшому житті, оскільки вони впливають на академічну успішність, матеріальний добробут і навіть на здоров’я“.

.

Хвалити – не перехвалити, або Як навчити дитину бути успішною

Щоб ваша дитина стала успішною в дорослому житті, можна вдаватись до різних способів і методів, що залежать, зокрема, від психотипу малюка, ваших педагогічних переконань чи здібностей і фінансових можливостей. Хтось вважає, що дитина має зростати в атмосфері абсолютної любові та вседозволеності,  хтось упевнений, що лише заборонами та муштрою можна виховати сильну особистість, здатну всього досягти в житті.

Ми пропонуємо ознайомитись із методом, що, на нашу думку, має задовольнити і батьків, і дітей, адже хвалити й отримувати похвалу – надзвичайно приємно. Це – найдієвіший спосіб заохочення.

Доктор Керол Двек, займаючись дослідженнями у сфері мотивації розумового зростання, пропонує замість фіксованого мислення розвивати в дітях спонукальне.

Одним із найрезультативніших способів прищеплення спонукального мислення вона вважає похвалу. Проте науковець пропонує хвалити не розум дитини, а її здібності до навчання. Наприклад, замінити фразу «Який ти розумний!», що лише засвідчує об’єктивну (чи не зовсім) реальність, на  спонукальну – «Ти дуже здібний і обов’язково зможеш це зробити».

Ось приклади фраз, що мотивуватимуть дитину і прищеплюватимуть їй прагнення до розвитку:

фіксоване мислення: “Ти зумів правильно прочитати це речення. Який ти розумний!”;

орієнтація на розвиток: “Ти зумів правильно прочитати це речення, бо ти навчився читати! Вітаю!”;

фіксоване мислення: “Ти так швидко впорався з цією головоломкою! Який ти розумний!”;

орієнтація на розвиток: “Вибач, що я забрав твій час на вирішення такої легкої головоломки. Давай я знайду для тебе складнішу, адже я знаю, що ти і з нею впораєшся”;

фіксоване мислення: “Ти виконав тест на 80 %. Давай перейдемо до наступного”;

орієнтація на розвиток: “Ти виконав тест на 80 %, отже, ти на правильному шляху. Якщо ти перевіриш неправильні відповіді і підкоригуєш свої знання, то завтра ти виконаєш всі завдання на 100 %. Я в цьому не сумніваюся”.

Погодимось, що на перший погляд різниця між цими фразами може здатися не дуже великою, але результат може бути несподіваним. Такий підхід підвищує самооцінку дитини і надає упевненість у тому, що є кілька шансів для вирішення тих чи інших завдань.

Це не просто теорія, вона базується на досвіді. У ході проведених досліджень Двек довела, що орієнтація на розвиток в навчанні відіграє велику роль. Разом зі своєю командою вона, проаналізувавши результати тестування, змогла визначити, хто з дітей вирішував завдання за допомогою фіксованого мислення, а хто орієнтувався на розвиток.

«Ми вивчили їхній менталітет і дізналися, що вже є діти з фіксованим інтелектом і діти, орієнтовані на пізнання і навчання. На початку навчального року семикласники приблизно з однаковим мисленням виконували контрольні роботи. Але вже до кінця першої чверті навчального року діти розділилися в підході до навчання. І цю розбіжність у мисленні можна було спостерігати й протягом наступних років: учні ставили перед собою різні завдання. Якщо для дітей із фіксованим мисленням головною метою було «мати вигляд розумника за будь-яку ціну», то для дітей, орієнтованих на розвиток мислення, головним правилом було «вчитися завжди і за будь-яку ціну».

Освітній портал “Педагогічна преса”

Comments