Правила поведінки під час грози

опубліковано 7 трав. 2020 р., 02:10 Інна Студенець
groza-b3f42-6a53573223934055e1b7af07b448a8fd-b3f42-resize-free-850-0

Шановні діти, батьки, колеги!

Останнім часом негода дає про себе знати, тому не зайвим буде нагадати декілька простих правил поведінки під час грози.

1. Потрібно вимкнути усі свої ґаджети, але у жодному разі не ховати їх до кишені. Яким би дорогим не був ваш телефон– відкиньте його подалі від себе. Адже навіть у вимкненому стані він створює навколо себе магнітне поле, яке наражатиме вас на небезпеку. Новий телефон можна придбати, а загублене життя - не повернеш.

2. Дуже часто жертви грози бігли саме до високих дерев.  Це велика помилка. Одинокі високі об'єкти – перша ціль на шляху грози. Якщо знаходитесь на відкритому просторі, то не намагайтеся бігти до лісу. Потрібно постелити щось на землю, щоб ізолюватися він неї (гілки, одяг, пакет, наплічник), сісти, притулити до cебе коліна, покласти на них голову. Якщо десь поряд є земляне заглиблення, то краще перечекати у ньому.

3. Якщо ви у воді, то негайно покиньте її. Ще у початковій школі нас навчали, що вода – ідеальний електропровідник. Відійдіть від водойми. Переодягніться у сухий одяг.

4. Якщо у вас із собою є парасолька, в жодному разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.

5. Якщо гроза застала в авто, то вимкніть двигун. Він притягує небезпеку.

6. А це правило саме для велосипедистів, мотоциклістів та власників іншого транспорту. Рух на цих транспортних засобах у грозу дуже небезпечний. Щоб зберегти життя, зупиніться, дочекайтеся закінчення грози.

7. Найголовніше правило – не панікувати, від вашої організованості залежить порятунок у складній ситуації.

Щиро ваш соціальний педагог Королюк Л.М.