Проведення "Дня цивільної оборони" у школі

опубліковано 24 квіт. 2014 р., 23:34 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський   [ оновлено 24 квіт. 2014 р., 23:36 ]

В НВК № 9 імені А.М. Трояна м. Кам’янця-Подільського 24 квітня 2014 року було проведено День цивільної оборони. Заходи Дня цивільної оборони  проходили як підсумкові заняття з практичної перевірки рівня знань та навичок, отриманих учнями упродовж року, а також у якості підготовки захисту навчального закладу до надзвичайних ситуацій.

Звичайно, перед першим уроком відбулися лінійка, присвячена відкриттю Дня ЦО. Трагедії Чорнобиля був присвячений виховний захід для учнів 7-8 класів. Учні переглянули презентацію на тему «Біль Чорнобиля» та прослухали виступ в актовій залі агітбригади юних пожежників 7-В класу (класний керівник – Корольова Л.О.) тривалістю  15 хвилин. Було показано навчальний відеофільм про цивільну оборону. На захід було  запрошено полковника запасу, ліквідатора аварії на ЧАЕС Перевознюка В.М, який поділився спогадами про події, учасником яких він був особисто.

Найбільш активними учасниками заходів "Дня ЦО" є постійний склад школи. У кожному класі пройшли заняття з ЦО. Швидким організованим темпом, під керівництвом своїх вчителів, учні в марлевих пов’язках евакуювалися зі школи і зібралися на шкільному подвір’ї. Заступник директора з виховної роботи Швайка Т.С. перевірила присутність всіх дітей  і подякувала за організованість та дисципліну.

Згідно з планом підготовки з питань цивільної оборони, з метою забезпечення високої організованості, якісного та наочного проведення всіх заходів було запрошено черговий караул підрозділу пожежно-рятувальної служби "101"., які прибули на пожежному автомобілі та  продемонстрували свою професійну рятувальну майстерність.

Такі заходи дуже видовищні і мають практичну направленість. Вони потрібні не тільки для елементарної обізнаності учнів, але й для практичного запобігання та реагування на надзвичайні ситуації.

Школярі відпрацювали навички поводження у надзвичайних ситуаціях – вихід із приміщення школи відповідно до планів евакуації під час пожежі, вибуху, розлиття небезпечних речовин.

Окрім того, перед школярами виступили представники із пожежної безпеки, які довели до них правила безпечної поведінки в побуті та на вулиці. Учні демонстрували навички одягання протигазу. Старшокласники показали як одягати бойовий одяг, прокладати рукавну лінію, гасити пожежу, а також продемонстрували аварійно-рятувальне обладнання, яке використовується при ліквідації надзвичайних подій.