Руйнівний вплив наркотиків

опубліковано 1 жовт. 2015 р., 01:26 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
Для того щоб пояснити школярам про руйнівний вплив наркотиків на організм людини,  24 вересня  2015 року в нашій школі відбулася профілактична бесіда на правову тематику з учнями 9-11го класів, яку провели  начальник Кам’янець-Подільського МВ УМВС  у Хмельницькій області майор міліції Калашнік Володимир Петрович та прес-секретар Шморгал Ольга Іванівна.

Майор міліції Калашнік В.П. розповів учням про руйнівний вплив наркотиків.
Здорові діти – запорука квітучої нації. Від того, як дорослі виховають їх, залежить майбутнє нашої держави. Алкогольні напої, цигарки і,навіть, наркотики – речі, які вже пробували або хочуть спробувати підлітки, не замислюючись про їх пагубний вплив на підростаючий організм.
  З учнями класні керівники та вчитель Основ здоров’я постійно проводять профілактичні бесіди щодо наркоманії серед підлітків. Як показує практика, діти добре знають назви наркотичних речовин, а ось про страшні наслідки від вживання наркотиків треба нагадувати постійно.
Лектор пояснив, що наркоманія - це важка хвороба психіки і всього організму, яка веде до деградації особистості і навіть до передчасної смерті. Однак це захворювання, на відміну від інших, людина собі спричиняє сама, стаючи заручником власної дурості й необережності. У стані наркотичного сп'яніння людина втрачає здатність тверезо мислити, вона перестає контролювати свої почуття та вчинки. Перебуваючи в такому стані, людина здатна на все, в тому числі й на злочин.
Учням 9-11 класів продемонстрували документальний фільм про вплив наркотиків. Люди, які колись вживали наркотики, і не з книжок, а з власного досвіду знають про тяжкі наслідки, розповідають про те, скільки горя приносять наркотики і що за цю псевдорадість доводиться розплачуватися найдорожчим - своїм здоров'ям, щастям, майбутнім, а деяким і своїм життям.
Також продемонстрували страшні кадри, щоб школярі побачили те, як швидко змінюється зовнішність людини, яка вживає наркотичні та психотропні речовини.
Однією з провідних думок документального фільму є та, що найпоширенішою причиною початку вживання наркотиків є цікавість. Багатьом підліткам в силу їх віку хочеться спробувати якомога всього більше - й наркотики теж.
Вплив наркотичних речовин здійснюється на весь організм людини. Немає жодного органу,  жодної сфери соціальної життєдіяльності людини, які не піддавалися б його згубній дії. Серед людей, які вживають наркотики, велика ймовірність передчасної смерті, також такі особи згодом, як правило, починають вести аморальний та кримінальний спосіб життя.
Лектор навів приклади з власного досвіду. Також відповів на питання, які йому поставили учні наприкінці зустрічі.
А в заключному слові, ще раз нагадав, що зловживання наркотиками викликає:
- порушення психіки, що рано чи пізно призводить до повної ізоляції від нормального життя,
- захворювання на сифіліс, гепатит, СНІД,
- порушення нормальної роботи печінки (може розвинутися цироз або рак печінки),
- гнійно-інфекційні ускладнення будь-якого захворювання,
- захворювання серцево-судинної системи, нирок, можуть розвинутися тяжка аритмія, набряк легенів, виразки шлунка і слизових оболонок, дуже часті випадки зупинки серця.
Наркозалежні, як правило, не вмирають природною смертю в старості. Вони не доживають навіть до зрілості, вмираючи в молодому і рідше - в середньому віці, майже ніхто з них не доживає і до 40 років.
Більшість наркозалежних живуть не довше 5-7 років після того, як настало звикання.
Тому, перш ніж почати прийом наркотиків, потрібно подумати про те, що ставиться на карту. А ставиться здоров'я, доля, життя - найдорожче, що у нас є.

Директор НВК № 9 імені А.М.Трояна
Осадчук Наталія Вікторівна дякує за проведену зустріч