Шевченківські читання

опубліковано 12 бер. 2020 р., 10:05 Інна Студенець
Живе Кобзар у пам’яті народу,
        Живуть його слова, і мрії, і думки.
           Хоч зазнавав великі перешкоди,
       Та спадщина його сягла віки…
   Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка,  славетного і  величного митця, людини планетарного масштабу.
10 березня 2020 р. в НВК №9 імені А. М. Трояна відбулися заходи, присвячені 206-ій річниці від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка та 180-річчя виходу друком збірки «Кобзар» – книги, що стала епохою в історії українського народу.
Для учнів 1-11 класів проведено флешмоб, на якому діти читали твори Кобзаря українською, німецькою та англійською мовами, співали пісні великого поета.
Уроки української мови та літератури, англійської та німецької мов були присвячені величному слову Шевченка. Діти писали тематичні диктанти, брали участь у вікторинах, конкурсах, підготовці різножанрових мініпроєктів.
У бібліотеці школи учні могли побачити виставку книг  «Його весна довіку не зів’яне, його Кобзар нікому не спалить», на якій було представлено багато книг Т. Г. Шевченка, у тому числі “Кобзар” різних видань.
Своїми виступами наші учні продемонстрували відмінні декламаторські здібності, артистизм, поетичну майстерність та палке бажання пропагувати Шевченкове слово.