Визволення міста від нацистських окупантів

опубліковано 28 бер. 2016 р., 01:03 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
26 березня минуло  72 роки як Кам’янець-Подільський було визволено від нацистських окупантів. За традицією, щоб згадати імена тих, хто боровся за волю міста та мир його мешканців і подякувати ще живим ветеранам за подвиг біля могил загиблих відбулися мітинги, а у Сквері Танкістів -загальноміський захід.
О 9.00 було проведено мітинг біля могили М.С.Смірнова. Перед присутніми виступили начальник управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради С.В.Старченко, представник Ради ветеранів міста ветеран Збройних Сил А.О.Бернадін.
Цього разу мітинг проводили учні коледжу будівництва та архітектури.

На мітингу біля могили Смірнова М.С. вчителі НВК № 9 ім. А.М.Трояна

А на мітингу об 11.00 у Парку танкістів, де теж були присутні представники нашої школи,   окрім традиційних слів про визволення міста від окупації, була ще піднята тема героїзму захисників Вітчизни сьогодення. Міський голова Михайло Сімашкевич зазначив: «Сьогодні ми відзначаємо чергову річницю визволення нашого міста від фашистських загарбників! На жаль, через сім десятиліть нашу землю знову спіткала трагедія. Та українська нація знову демонструє свою незламність та нескореність перед ворогом. Доземний уклін тим, хто визволяв наше місто і тим, хто тепер захищає кордони країни, щоб ми з вами спали спокійно».
Від імені народного депутата Володимира Мельниченка виступила  його помічник Світлана Старченко. Страшні дні війни згадав  голова Ради ветеранів міста Леонтій Рогаль.
Усіх загиблих вшанували хвилиною мовчання, а до підніжжя пам’ятника поклали квіти.