Зал пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій 1932-1933 р.р.

опубліковано 6 груд. 2017 р., 00:41 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
На минулому тижні учні шкіл міста з нагоди 85 роковин геноциду українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років відвідали в нашій школі Зал пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій 1932-1933 р.р.
Зал було відкрито у  2006 році. За роки існування  експозиція стала місцем вшанування пам’яті мільйонів українців, знищених і зморених штучно створеним голодом 1932 – 1933 років.
Екскурсії проводили учні 10 класу  Предиткевич Анастасія, Букантас Анастасія, Панцир Олена, Ряба Яніна, Куцуняк Валентина, Блюсюк Юрій, Ковтун Анна та Мінькевич Катерина. Вони, розповідаючи про події того часу, нагадали  про сумнозвісний «Закон про п’ять колосків», за яким карали навіть малолітніх дітей, які намагалися врятуватися від голодної смерті.
Експозиція  залу представлена  картинами учнів художнього відділення школи мистецтв. На картинах символічно  зображено кількість жертв Голодомору у вигляді зерен пшениці, де кожна зернинка це чиєсь життя, що забрала кістлява рука голодної смерті. Особливо  вражаюче показано кількість українців, що помирали страшною голодною смертю кожен день, годину і хвилину, ніби зі стовбура дерева відпилюють гілку. Моторошно стає, коли бачиш розмішені між картинами фото тих страшних подій.
Також у залі  є стенд зі свідченням очевидців голодомору. Ці відомості зібрали працівники школи.
Ми – нащадки тих українців, хто вижив,  маємо пам’ятати про тих, чиї життя відібрав геноцид,  влаштований режимом,  і передавати пам’ять про цю жахливу сторінку історії нашого народу наступним поколінням.
Хай у наших серцях не згасає свіча пам’яті, як символ незнищенності пам’яті українського народу про Голодомор.