Новини‎ > ‎

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни.

опубліковано 17 лют. 2016 р., 00:15 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

      Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

   Двадцять сім років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

  Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернулися додому А ті, хто зостався живим, не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи… Про своє перебування на війні «афганці» не дуже поспішають розповідати. Вони скромно зауважують, мовляв, що тут говорити, війна і є війна – стріляють, убивають. Але навіть із скупих фраз-спогадів стає зрозуміло –кожен з них щохвилинно ризикував своїм життям.

   Сьогодні ми схиляємо голови перед вічною пам'яттю солдат, які не повернулися живими на рідну землю з іракської пустелі, мінних полів Лівану та Анголи, джунглів Ліберії та Сьєрра-Леоне, загинули в етнічних сутичках на Балканах. Надзвичайно жорсткі та виснажливі умови, перемінливий клімат, щоденні думки про смерть і переживання за своє життя робили перебування у «гарячій точці» просто неможливим. Таке розуміють тільки ті, хто воював і вижив. Про них ми не маємо право забувати і ми.

       А найболючішім є те, що і сьогодні гинуть люди…

  15 лютого щиросердечно привітали воїнів-афганців.

Список воїнів-афганців мікрорайону

 обслуговування НВК № 9 імені А.М.Трояна

2015-2016 н.р.

ПІП

Звання

Домашня адреса

Клас

1

Зубик Олександр  Антонович

Майор

вул.Соборна,27/4 , 3-7311

097-154-10-34

8-А

2

Каспрук Микола Во­лодимирович

Рядовий

вул.Драгоманова, 13/26 5-6-17

9-А

3

Шморгун Іван

Васильович

Сержант

вул.Драгоманова,17/4

 

 

 

8-В

4

Добер Василь Леонідович

Рядовий

вул.Огіенко,26/5

8-Б

 15 лютого представники школи були присутні на міському мітингу, присвяченому 27 річниці виводу Радянських військ з території Афганістану, який відбувся о 09.30 год.  в сквері «Молодіжний», біля пам’ятника загиблим воїнам-афганцям.

 

Comments