Зустріч з чемпіоном

опубліковано 26 вер. 2016 р., 09:44 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
20 вересня учні 8-Б, 9-11 класів мали зустріч зі Шлопко Тетяною, майстром спорту міжнародного класу, Чемпіонкою Європи (срібна і бронзова призерка) з пауерліфтингу
Перед зустрічею ми дізналися, що пауерліфтинґ або паверліфтинґ (англ. powerlifting: power — сила, і lift — підіймати) — силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Паверліфтинґ також називають силовим триборством. Пов'язано це з тим, що як змагальні дисципліни в нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві, і тяга штанги — які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена.
У паверліфтинґу, на відміну від бодібілдингу, важливі силові показники, а не краса тіла.
При виступі порівнюються показники спортсменів в одній ваговій категорії. Оцінка йде за сумарною максимально взятою вагою у всіх трьох вправах. При однакових показниках перемога присуджується спортсменові, що володіє меншою вагою. При порівнянні спортсменів різних вагових категорій може використовуватися формула Вілкса або формула Глоссбреннера (найчастіше використовується у федерації WPC-WPO). Кількість міжнародних організацій паверліфтинґу постійно зростає [1]. Але, незважаючи на децентралізацію, яка властива світовому паверліфтинґу, найбільш відомою і популярною залишається Міжнародна федерація паверліфтингу (IPF). IPF — єдина міжнародна організація в паверліфтинґу, що є членом Асоціації Всесвітніх Ігор і Генеральної Асамблеї Міжнародних спортивних Федерацій. У 2004 році після тривалого процесу IPF отримала визнання МОК і підписала кодексу WADA, c 1964 паверліфтинґ включений в програму Паралімпійських Ігор як «важка атлетика» а з 1992 року як паверліфтинґ.  В Паралімпійських Іграх 2000 року вперше брали участь і жінки.
Учениця 10-А класу Аносова Катерина з розповіді гості запам’ятала деякі факти біографії спортсменки. Шлопко Тетяна Іванівна навчається на 5 курсі Національного університету імені Івана Огієнка на історичному факультеті. Хоча займається лише 3 роки професійним спортом, а саме пауерліфтингом, вона вже майстер спорту міжнародного класу. Раніше вона не дуже любила спорт. В школі займалася фізкультурою та танцями. Через півроку тренувань Тетяна почала приймати участь у змаганнях. Вона отримала першу золоту медаль на чемпіонаті області. А на Чемпіонаті України, що проходив у Коломиї, спортсменка зайняла ІІ місце. Щоб досягти таких успіхів, Тетяна майже не виходила з залу. Вона тренується 5 разів на тиждень по 3 години.
Особливо цікавими для мене, ділиться своїми враженнями Аносова К.,  виявилася такі  висловлювання спортсменки: «Спорт - можливість подорожувати, знаходити нові знайомства». А слова «щоб відчути смак перемоги, треба хоч раз програти!»  стали її девізом.

Дякуємо за зустріч! Бажаємо ПЕРЕМОГ!