Новини‎ > ‎

Зустріч з ХОМА

опубліковано 20 лют. 2019 р., 11:25 Сергій Студенець
Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного з нас. Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей.  Cучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету та мобільними телефонами, а школярі, можливо, не розуміють, як без цього жив світ 20 років тому.
 Розвиток сучасної глобальної мережі Інтернет дав поштовх у розвитку різного виду страхів для дітей та їхніх батьків.
14 лютого до учнів 9-х класів завітали представники ХОМА(Хмельницьке об’єднання молодих і активних), які у доступній формі донесли інформацію, яка допоможе замислитись над небезпеками Інтернету, а також, яким може бути алгоритм дій, щоби не потрапити у біду.
На даний час Інтернет переповнений відео - та фотоматеріалами сумнівного характеру. Ні для кого не секрет, що там безкоштовно можна знайти інформацію будь-якого змісту. Сумна статистика криміналістів свідчить, що зростання агресивної поведінки молоді безпосередньо пов'язана із систематичним переглядом сайтів в мережі Інтернет, які демонструють злочинні, агресивні дії, розпусту.
«Користуючись послугами Інтернету, - наголошували фахівці, -  не забувайте і про заходи безпеки у спілку¬ванні з людиною, яку ви не бачите. Адже віртуальні шахраї дуже гарні психологи: представляючись одним з ваших давніх знайомих, вони дізнаються від вас конфіденційну інформацію, як, наприклад, коли у вас вдома нікого немає, з ким ви проживаєте, ваш майновий стан і т. д.»
Нажаль, часто користувачі спочатку запускають файл, а вже потім розуміють, що зробили помилку. Головне в такій ситуації не поспішати. Наприклад, рольова ситуація у Facebook. Від одного із Ваших друзів Ви отримали повідомлення: «Вау, яке відео, ну ти і даєш! Як же тобі не соромно» і в кінці йде посилання. Ваша перша реакція: що ж там таке? Ви намагаєтесь запустити посилання, і тут Вам ще пропонується завантажити відео. Відкриваючи його просто із цікавості,  Ви заражаєте комп’ютер. Але ж достатньо просто зупинитись і витримати паузу 10 секунд і подумати: «У чому сенс повідомлення?Яяке це може бути відео? Хто мені це прислав?Наскільки часто ми спілкуємось? Чому текст такий загальний? Нічого конкретного?» У крайньому випадку можна зв’язатись з відправником  листа, можливо запитати в нього що це таке, якщо він не відповідає, ще раз подумати.Якщо є можливість,  зателефонуйте йому.  Але не поспішайте відкривати і тим паче закачувати і запускати на ПК те,  що Вам пропонують.
Це  ще далеко не весь список небезпек, які чатують на нас в Мережі, тому тема зустрічі «Безпечний Інтернет». Спробуємо дослідити негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті.
Кібер-булінг. Одна із форм переслідування дітей та підлітків за допомогою інформаційних технологій. Для цього можуть створюватися сайти, на яких розміщуються матеріали, що компрометують дитину (фото, відеозйомки тощо). З метою кібер-булінгу використовуються сервіси миттєвих повідомлень, електронна пошта, соціальні мережі, ігрові та розважальні сайти, соціальні мережі, форуми та чати.
Кібер-грумінг – входження у довіру до дитини з метою використання її у сексуальних цілях. Шахраї дуже добре ознайомлені з особливостями вікової психології дитини і досить легко можуть встановлювати з нею контакт у соціальних мережах, форумах. Починаючи із віртуального спілкування та входячи у довіру до дитини, злочинці пропонують потоваришувати, а потім поступово переходять до розмов про зустріч у реальному житті та переводять тему спілкування у сексуальну площину.
Он-лайн-хижаки «Хижаки» встановлюють контакт із дітьми шляхом розмов у чат-кімнатах, обміну миттєвими повідомленнями, електронною поштою. Багато підлітків користуються он-лайн-форумами підтримки ровесників з метою вирішення власних проблем. Хижаки шукають вразливих жертв. Вони виявляють по відношенню до вас увагу та турботу, пропонують подарунки і таким чином намагаються поступово спокусити своїх жертв. Вони в курсі найостанніших музичних новинок і все знають про хобі, які найчастіше цікавлять дітей. Вони вислуховують дітей і «співчувають» їхнім проблемам. Вони намагаються позбавити комплексів молодих людей, поступово вводячи у свої розмови сексуальний контекст або показуючи відверто сексуальні матеріали. Хижаки також можуть спонукати дітей, з якими вони знайомляться в он-лайні, до контакту віч-на-віч.
ПРАВИЛА ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКИ
1. Поводьтеся чемно і ніколи не ображайте інших!
2. Не зустрічайся із незнайомими он-лайн друзями особисто!
3. Користуйтеся пошуковими системами для дітей.
4. Уважно поводьтеся з паролями: використовуйте складні паролі, не користуйтесь одним паролем для всіх акаунтів, періодично змінюйте паролі.
5. Уважно відносьтесь до посилань в повідомленнях в соціальних мережах та у інших месенджерах.
6. Встановіть антивірус одразу після встановлення операційної системи і постійно його оновлюйте.
7. При проведенні будь-якої фінансової операції через Інтернет уважно дивіться  на протокол з’єднання. 
8. По можливості не робіть он-лайн покупки в незнайомих і маловідомих магазинах. 
9. Періодично робіть резервне копіювання важливої інформації. 
10. Нікому і ніколи не повідомляйте персональні дані.
11. Періодично перевіряйте Ваші мобільні пристрої на предмет додаткових програм: можливо Ви помітите незнайомі іконки на головному екрані чи в меню смартфона.
Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже зараз став невід’ємною його частиною. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі інші засоби зв’язку. Та давайте зупинимось на мить і замислимось, чи дійсно ми хочемо провести усе життя у віртуальному світі? Бачити аватарки – замість живих облич, смайлики – замість живих посмішок. В решті решт,  як та на що втрачати власний час – це вільний вибір кожного. Але пам’ятайте, що Інтернет – це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спілкуєтесь, якщо між вами величезні відстані. Вчіться користуватись Інтернетом із розумом.

Comments