Новини‎ > ‎

Зустріч з воїном-інтернаціоналістом

опубліковано 21 лют. 2017 р., 12:41 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський
15 лютого, в день 28-ї  річниці виводу військ з Афганістану, учнями 8-А класу (класний керівник - Домітрак Н.А.), 8-Б класу  (класний керівник - Зелінська А.А.). 8-В класу  (класний керівник  - Шевчук А.А.) та 10-Б класу (класний керівник - Ліпман О.В.)  було організовано привітання воїнів-афганців, які проживають на мікрорайоні обслуговування НВК № 9 імені А.М.Трояна,  Зубика Олександра  Антоновича, Каспрука Миколу Во¬лодимировича,  Шморгуна Івана Васильовича, Добера Василя Леонідовича.
     Про війну в Афганістані, котра залишила болючий слід по собі, згадали під час зустрічі з воїном-інтернаціоналістом  17 лютого на класній годині учні 9-Б класу (класний керівник Шарейко В.А.). Про події, які відбувались не так давно та зачепили багато українських родин, учням розповів перший заступник голови міської спілки ветеранів Афганістану  Кособуцький Валентин Вікентійович. Адже про війну в Афганістані, як і про інші історичні події в історії України, варто знати та пам’ятати. Пам’ятати  болючу, сумну та повчальну історію війни в Афганістані. Кособуцький В.В. розповів про те, як воював   в  Афганістані та що йому  довелося пережити під час служби. Глибоко зворушив оповідач своєю розповіддю учнів, які дізналися, що воїни-інтернаціоналісти не лише захищали простих афганців від моджахедів та душманів, а й допомагали їм розбудовувати інфраструктуру країни, яка хотіла жити по-новому, долаючи страшну бідність і відсталість. 
Найстрашнішими, звичайно, були втрати…Війна – синонім смерті. Не всім кам’янчанам, які служили в Афганістані, судилося повернутись додому живими. Під час зустрічі було згадано імена земляків, які загинули на тій війні. Ця жахлива катастрофа людства й досі пред’являє рахунки людських втрат, смертей, каліцтв. 
Валентин Вікентійович розповів про те, що міська спілка багато робить для покращення життя сімей, які втратили на війні когось із рідних. Дехто з воїнів-афганців і досі залишається в бойовому строю: став учасником АТО. 
Від щирого серця та з власного досвіду гість побажав молодому поколінню ніколи в житті не зіткнутись з тим, що довелося пережити йому на війні.
Україна сьогодні - незалежна держава, але на її території ллється кров..  Війна – це не лише біль тих, хто воював і воює тепер, але й  трагедія тисяч і тисяч людей. Обов’язок кожного – пам’ятати і шанувати  полеглих,  піклуватися про живих, боронити рідну землю.

Comments