С.В. П’ятковська

опубліковано 2 трав. 2018 р., 02:33 НВК Дев'ять Кам'янець-Подільський

С.В. П’ятковська

Навчально-виховний комплекс № 9 імені А.М.Трояна

 Застосування мобільного додатку Plickers на шкільних уроках 
            Світ без інформаційних технологій залишився у минулому. Сьогодення вимагає від нас швидко реагувати на усі зміни у інформаційному просторі, а більша частина формується в інтернеті. Кожен день ми знаходимося в величезному потоці інформації. Вона супроводжує нас скрізь: написи-наклейки на упаковках продуктів, побутової хімії, звукова і відео-інформація з телевізора, радіо або плеєра, соціальних мереж. На вулиці людину підстерігають різноманітні реклами, у всіх мислимих і немислимих місцях. Сучасні діти можуть забути вдома, що завгодно, тільки не мобільний телефон. Наші діти настільки звикли шукати інформацію у віртуальному світі, що ми, дорослі, не маємо право ігнорувати цей процес. А для вчителів – це просто обов’язок іти у ногу з часом та показувати учням приклад. Для цього потрібно знайти можливість доводити, що в інтернеті можна не тільки розважатись, але й навчатися. Нам, педагогам, необхідно впевнено та масово використовувати на своїх уроках фрагменти інформаційно-комп’ютерних технологій (ІКТ), де можна застосовувати смартфони, ноутбуки, планшети і т.д.
            Людський мозок не в силах обробити таку кількість інформації, тому з часом починає адаптуватися. Він намагається вхопити головну думку. Нинішньому поколінню людей досить важко сконцентруватися на одній ідеї та утримувати її в полі своєї уваги тривалий час, у них є певні особливості мислення.
            Це так зване «кліпове мислення».
            Слово «clip» перекладається з англійської як фрагмент тексту, вирізка з газети, уривок з відео або фільму. Відеоряд більшості музичних кліпів складається з ланцюжка слабо пов'язаних за змістом кадрів.
            При кліповому мисленні життя нагадує відеокліп: людина сприймає світ не цілісним, а як послідовність майже не пов'язаних між собою подій.
            Тому для підвищення ефективності передачі педагогом інформації та поліпшення сприйняття її учнями, необхідно шукати нові шляхи роботи з нею.
            Сьогодні абсолютно очевидно, що однією з найважливіших проблем сучасної школи є недостатній рівень володіння комп'ютерними технологіями педагогами, які зобов'язані не відставати від технічного прогресу.
            У даній роботі я розглядаю один із можливих методів - Plickers.
            Plickers будує діаграми відповідей і дозволяє відразу дізнатися, яка частина класу зрозуміла досліджуваний матеріал, а кому потрібна додаткова допомога. Для контрольних тестів така система, мабуть, не годиться, тому що учні будуть намагатися вивідати відповіді один одного, але це відмінне рішення для отримання миттєвого відгуку від класу.
            Річард Бірн, колишній учитель, нині провідний блогер, що присвячує свою увагу сучасним технологіям для користі вчителів, провів польові випробування Plickers і виявив нові можливості для його використання.
            По-перше, додаток можна використовувати для отримання миттєвої реакції. Запитайте учнів «Вам все зрозуміло?», І вони піднімуть у відповідь картки, що говорять «так» або «ні». Додаток дозволяє миттєво відобразити статистику класу, і, виходячи з цього, ви зможете зробити висновки чи можна рухатись далі, чи потрібно зупинитися над незрозумілою темою детальніше. Погодьтеся, краще виявити, що учні нічого не розуміють відразу, а не на контрольній роботі чи на іспиті
            По-друге, за допомогою Plickers можна проводити невеликі оглядові тести в кінці теми. Для цього потрібно занести в додаток список класу і список питань. Учні піднімають свої картки одночасно, а ваш планшет видає вам інформацію про те, як впорався кожен з них. Це дає можливість дізнатися про прогрес всього класу, а не кількох його представників, як буває, коли оглядове опитування ведеться усно.
            По-третє, Plickers можна використовувати для нудного, але обов'язкового завдання – перелічити учнів, хто саме сьогодні прийшов на урок. Що швидше - опитати весь клас за списком або сфотографувати той же клас, що тримає підняті таблички? Додаток заощадить вам пару хвилин уроку – зовсім трохи, але їх можна витратити на що-небудь корисне.
            Багато вчителів, особливо старшого покоління, важко звикають до нових технологій в освіті. В цьому і плюс Plickers - воно не змінює навчальний процес. Для його використання не потрібен комп'ютерний клас або будь-яка інша техніка для учнів - тільки вчительський планшет. І в той же час самим учням стає цікавіше вчитися, тому що з'являється елемент гри на шкільному уроці.
            Plickers - це додаток, що дозволяє миттєво оцінити відповіді всього класу і спростити збір статистики. Plickers використовує планшет або телефон вчителя для того, щоб зчитувати QR-коди з карток учнів. Картка у кожного учня своя, її можна повертати, що дає змогу обирати між чотирьома різними варіантами відповідей. У додатку створюється список класу, з його допомогою можна дізнатися, як саме кожен учень відповів на питання.
            Для роботи потрібен лише комп'ютер з інтернетом і WI-FI, телефон з камерою і QR коди-картки. Учні піднімають картку з варіантом відповіді, який вони вважають правильним, і телефон вчителя зчитує коди відразу всіх учнів. Тестування моментально виявляє правильні і неправильні відповіді кожного з учнів і онлайн відображає статистику відповідей на тест по класу і по прізвищах, при цьому всю інформацію легко і зручно вивести на екран за допомогою проектора.
            Ми звикли до чорно-білих квадратиків QR-кодів у рекламі, книжці, на іншій продукції. Але, як виявилося, це не єдине їх застосування.
            Для роботи у класі нам потрібно:
1) Мобільний телефон вчителя під управлінням IOS або Android із встановленим додатком Plickers;
2) Набор карток з QR – кодами;
3) Проектор і комп’ютер з виходом у інтернет.
Програма працює за простою технологією. Основу складає мобільний додаток, який встановлений на телефон вчителя та синхронізовано з ноутбуком.
Як почати користуватися Plickers?
Сайт програми: https://www.plickers.com/
Тут потрібно пройти процедуру реєстрації та завантажити картки.
ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ
1. Створюємо питання. Library – бібліотека ресурсів користувача аккаунта. Питання сортуємо по папках через вкладення New folder. Вибираємо формат відповідей. Тут може бути два варіанта: варіант з декількома відповідями або формат «вірно-невірно».
2. Створюємо класи. Classes – аккаунти класів, які вчителі повинні створити самостійно та додати туди список учнів. При цьому номер картки відповідає номеру учня в журнальному списку.
3. Додаємо питання в черзі класів.
4. Відкриваємо на комп'ютері сайт Plickers - вкладення Live View.
5. Виводимо програму на екран за допомогою проектора.
6. Роздаємо дітям картки.
7. Відкриваємо мобільний додаток Plickers.
8. Вибираємо клас.
9. Вибираємо питання.
10. Скануємо відповіді.
11. Повторюємо пп. 9-10 з іншими питаннями з черги даного класу.
12. Аналізуємо результати статистики.
Plickers дозволяє проводити безперервний моніторинг знань учнів за мінімальний проміжок часу. Завершивши тест, учитель може відразу вивести правильні і неправильні відповіді учнів на дошку, натиснувши Reports. Таким чином, витративши мінімальну кількість зусиль, мені вдалося привернути додаткову увагу до уроку, додавши цей цікавий вид опитування.
У процесі роботи з цим додатком діти задають багато питань. Крім основної теми уроку, їм дуже цікава техніка зчитування камерою смартфона (планшета) QR-коду, а так само питання синхронізації мобільних пристроїв.
Мета цієї програми:
1. Фронтальне опитування в кінці уроку для отримання миттєвих результатів. Мета – зрозуміти, що учні засвоїли на уроці, а що ні.
2. Фронтальне опитування на початку уроку за попереднім матеріалом. Мета – зрозуміти, що учні засвоїли, а що потрібно повторити.
3. За допомогою Plickers можна проводити невеликі оглядові тести у кінці теми. Це дає можливість дізнатись про прогрес всього класу, а не окремих учнів. Результати будуть доступні відразу, без необхідності перевірки.
4. Plickers можна використовувати для нудної роботи, але яка є обов’язковою.
5. Додаток дозволяє проаналізувати роботу вчителя у динаміці, економити час на уроці. Використання Plickers спрощує зворотній зв'язок між учителем і учнями, причому все це відбувається в ігровій формі, що дозволяє відволіктися від рутинних уроків. Дана технологія дуже проста, не вимагає спеціальних навичок, і доступна будь-якому вчителеві.
Тестування - одна з форм контролю знань учнів. У практичній діяльності використовують різні види тестових завдань, одне з них - вибір правильної відповіді з декількох варіантів. Зазвичай це відбувається в формі роздачі друкованого матеріалу, потім збір, перевірка, підрахунок балів. Витрачається багато часу, якого завжди не вистачає. Задався питанням, чи є спосіб, що дозволяє провести опитування одночасно всіх учнів в класі? Відповідь знайшлася дуже швидко - додаток Plickers (https://plickers.com/).
На одному з уроків в 7 класі я провела тест із застосуванням програми Plickers.
Мета цієї програми:
6. Фронтальне опитування в кінці уроку для отримання миттєвих результатів. Мета – зрозуміти, що учні засвоїли на уроці, а що ні.
7. Фронтальне опитування на початку уроку за попереднім матеріалом. Мета – зрозуміти, що учні засвоїли, а що потрібно повторити.
8. За допомогою Plickers можна проводити невеликі оглядові тести у кінці теми. Це дає можливість дізнатись про прогрес всього класу, а не окремих учнів. Результати будуть доступні відразу, без необхідності перевірки.
9. Plickers можна використовувати для нудної роботи, але яка є обов’язковою. Додаток дозволяє проаналізувати роботу вчителя у динаміці, економити час на уроці. Pliсkers - це такий інтерактивний інструмент із високоактивним візуальним досвідом, більшість успішних презентацій є тими, що демонструють Plickers і навіть інтегрують його на уроках. Наприклад, будь-яке голосування або питання, яке ви можете поставити своєму класу, можна зробити, використовуючи Plickers.
Comments