Новини

День героїв

23 травня Україна відзначає День Героїв

День Героїв – свято, яке символізує мужність, відвагу та самопожертву українських Героїв, які в різні часи ставали на захист рідної землі.

У нинішній час це свято не лише данина пам’яті Героям  минувшини, а й день шани новітнім Героям, які сьогодні боронять нашу землю і ведуть боротьбу проти російського загарбника за нашу свободу.

Сьогодні з нагоди Дня Героїв України в нашому місті відбувся загальноміський патріотичний захід "Українці-нація Героїв!" . Представники влади, духовенства, громадські активісти, молодь висловлювали свою вірність країні в промовах, піснях, танцях, спортивних виступах.   Відбулась церемонія покладання квітів у сквері  Героїв України.

Це був прояв патріотизму та гордості за нашу Батьківщину. Слава Україні та її Героям!

Учні-переможці олімпіад та МАНу сьогодні вкотре відчули вагомість свого внеску у розвиток освіти нашої України та міста. Приємні миті нагородження у сесійній залі міської ради та отримання визнання здобутків переконують, що учителі та батьки виховують гідне молоде покоління. 

Міжнародний день музеїв️

У Міжнародний день музеїв️  та Всесвітній день вишиванки здобувачі освіти нашого навчального закладу здійснили незабутню екскурсію до Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Цей день став гарним приводом для відвідування декількох музейних локацій, адже саме музеї  - це місця пам’яті, історії, культури та науки.

Після побаченого та почутоголіцеїсти отримали море задоволення та незабутні враження.


День Вишиванки

Нехай цей день об’єднує нас у гордості за нашу культуру та традиції.

Нехай кожна вишиванка стане оберегом, який принесе силу, натхнення й мир в наші домівки!


День Вишиванки

16 травня 2024 року в Україні – День вишиванки.

Вишиванка – це не просто одяг, вона є генетичним кодом нації, символом ідентичності та традицій українського народу.

Щиро вітаємо з Днем вишиванки! Нехай  вишиті мотиви стануть символом єдності та гордості за нашу країну.Культурна спадщина – це скарб, який варто берегти і примножувати, а вишиванка – наша духовна броня, берегиня українського народу!

Нехай же наша згуртованість, незламність духу, любов до Батьківщини та шана національних звичаїв і традицій, відображених у вишиванці, стануть на заваді нашим ворогам.

Разом до Перемоги!


Щорічно у третіий четвер травня в Україні відзначають День вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, справжньої національної святині, що символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять. Сьогодні, 16 травня 2024 року,  учні нашого ліцею долучилися до Національної руханки в вишиванках «Дякуємо ЗСУ». 

Вітаємо призерів фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році:

- Катеринчука Богдана (11-Б клас) - ІІ місце у секції "Історія України",

- Бєлову Роксолану (10-Б клас) - ІІІ місце у секції "Педагогіка".

Пишаємося вашими здобутками та бажаємо нових успіхів у підкоренні наукових вершин!

«Кам‘янець ремісничий: відродження епох»

27 квітня учнівська команда знавців історії рідного краю (Андрій Керничний, Влад Козак, Катя  Фабіянська, Мілана Регелюк, Софія Духота) ліцею 9 ім А.М.Трояна разом із вчителем історії Лесею Королюк  долучились до  загальноміських заходів відкриття туристичного сезону «Кам‘янець ремісничий: відродження епох». Щиро дякуємо організаторам історичного квесту Старим містом за неймовірні емоції та нові знання. 

Обласний семінар Асоціації керівників закладів освіти Хмельницької області: «Компетентність як нова одиниця виміру результатів навчання та освіченості людини» 

Кам’янець-Подільський ліцей № 9 ім. А. М. Трояна має на меті забезпечити всебічний розвиток учня як особистості та найвищої цінності суспільства, його талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей. Тому на базі нашого ліцею 25 квітня 2024 року було проведено обласний семінар Асоціації керівників закладів освіти Хмельницької області на тему: «Компетентність як нова одиниця виміру результатів навчання та освіченості людини». Враховуючи запити суспільства щодо формування високоосвіченої та високоморальної особистості наш колектив органічно поєднав навчання здобувачів освіти у закладі загальної середньої освіти та у школі мистецтв. Такий інноваційний підхід дає можливість ефективної реалізації формування загальнопредметних компетентностей, основ естетичної культури та поглибленого вивчення іноземних мов.

Школа радо зустріла гостей: заступника міського голови Дмитра Назаренка, начальника управління освіти і науки Кам'янець-Подільської міської ради Сергія Мельника, голову Асоціації керівників закладів освіти Хмельницької області Тамілу Соболик, завідувачку кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО Віру Гуменюк, професора кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО Сергія Білошицького, методиста науково-методичного центру ХОІППО Надію Орловську, директора центру професійного розвитку педагогічних працівників Сергія Морозюка, директорів шкіл Хмельницької області.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Дмитро Назаренко.

Про роботу, перспективу та розвиток освіти Кам’янеччини детально розповів Сергій Мельник.

Наукове обґрунтування компетентності як нової одиниці виміру результатів навчання та освіченості людини дала Віра Гуменюк.

З організаційно-методичним супроводом науково-дослідницької діяльності та дослідницьких процедур у рамках функціонування ВСЗЯО в закладах освіти сервісами Хмельницького ОІППО ім. Анатолія Назаренка ознайомив Сергій Білошицький.

Значення створення освітнього простору для самореалізації, самовизначення особистості в авторській школі гуманітарного спрямування окреслила Надія Орловська.

Директор Кам'янець-Подільського ліцею №9 ім.А.М.Трояна Наталія Осадчук презентувала концепцію, організацію роботи та досягнення педагогічного, учнівського та педагогічного колективів закладу.

Наступною частиною зустрічі став презентаційно-інтерактивний модуль, під час якого гості семінару стали учасниками майстер-класів:

- літературна вітальня “Слухай. Дивись. Мовчи” (зустріч з учителем історії, воїном ЗСУ, поетом Олександром Жиго);

- сучасне освітнє середовище для вивчення історії. Плекаємо патріотичну націю (презентація сучасного кабінету історії учителем Ярославом Нетечею);

- художня майстерка «Світле свято Великодня» (виготовлення прикрас до великоднього кошика з Оленою Олексишиною);

- життєстійкість у боротьбі за майбутнє (релаксаційний тренінг з психологом Тетяною Хамелюк);

- танцювальна активність. Шлях до здоров’я (хореографічні вправи з Анастасією Федоряк та Ганною Рябокляч).

По-справжньому феєричним дійством став вернісаж творчості (концертна програма), де гармонійно переплелися виступи учнів та викладачів усіх відділень школи мистецтв. Учні та викладачі ліцею були приємно вражені щирим виявом вдячності гостей семінару.

Голова асоціації керівників закладів освіти Хмельницької області Таміла Соболик, яка була модератором семінару, підбила підсумки семінару та вручила подяки.

Під час підсумкового інтерактиву всі учасники заходу висловили захоплення та вдячність колективу ліцею.

Статуетка Сови, як символ місця наступної зустрічі членів асоціації, була урочисто передана у Гуменецький ліцей Гуменецької сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

З 22 по 26 квітня в Кам'янець-Подільському ліцеї №9 ім. А.М.Трояна в рамках проведення "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" відбулися тематичні заходи.  Впродовж тижня педагоги  закладу разом з дітьми  у цікавих ігрових формах у вигляді бесід, інтегрованих занять, дидактичних та сюжетно - рольових ігор пригадали та закріпили  навички поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.

24 квітня відбулася зустріч учнів 5-6 класів з пожежниками - рятівниками 5 ДПРЧ 2 2ДРЗ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області.

Захопливо пожежники розповіли про свою професію,  про те, що справа, яку вони виконують, є дуже важливою.

Діти отримали знання про причини виникнення пожежі та порядок дій під час такої екстремальної ситуації. А ще наголосили про недопущення ігор із сірниками та вогнем. Бажаючі мали можливість спроби практичного застосування пожежного спорядження.

На прощання  пролунала сирена пожежної машини. Щиро дякуємо  за організацію зустрічі. Життєвої енергії, витримки, мужності, незборимої волі й стійкості духу.

Всеукраїнський конкурс до Дня Землі

Вітаємо з перемогою учнів Кам'янець-Подільського ліцею № 9 ім. А. М. Трояна у Всеукраїнському конкурсі до Дня Землі.

Вихованці гуртка ЦДЮТ "Юні поети та прозаїки" (керівник - Пара Анастасія Сергіївна)

Стрільбіцька Дарина (7-Б клас)  здобула почесне ІІ місце та Андрійчук Володимир (8-Б клас)  - III місце.

Ми бажаємо вам творчого натхнення та подальших перемог!


Вітаємо учня 7-А класу КОЗАКА Матвія!!!

Сьогодні йому підкорилася нова вершина. Матвій посів І місце у  конкурсі-захисті наукових проєктів «Перший крок у науку» у секції біологія. Юний науковець впевнено довів, що майбутнє нашої планети пов’язане із умінням бачити красиве у нашому саду.

Щира подяка учителеві біологї Александровій Катерині та батькові Матвія Максиму Івановичу за натхнення, підтримку та науковий супровід. До нових перемог, Матвію!

День щастя

Сьогодні -  День Щастя!

Як приємно бачити посмішку на обличчях цих стійких, сильних, мужніх, мудрих людей - наших колег!

Сьогодні пройшов невеличкий інтерактив "*ТИ МОЖЕШ БІЛЬШЕ, НІЖ ЗДАЄТЬСЯ!"*

Достатньо було витягти навмання креативну карту-установку про те, яка маленька радість може скласти часточку щастя.

І залишити цю картку собі. Про нагадування. Що щастя - воно, насправді, не складне.

Насправді все набагато простіше...

Щастя - це жити в мирній Україні!

Щастя - коли прокинулась зранку і бачиш цей світ!

Щастя - це йти по вулиці, дивитися на перехожих і розуміти - ЖИВУ!

Щастя - це підняти голову, дивитися на небо і розуміти - ДИХАЮ!

Щастя - це обіймати рідну людину і розуміти - ЛЮБЛЮ!

Щастя - коли маєш дах над головою! 

Щастя - це коли не болить... коли здорові діти... коли є кому розповісти свій сон...

Щастя - коли є про кого подумати на самоті...коли є кому подумати про тебе...

Щастя - коли є будинок, в який хочеться повертатися...коли на душі спокійно..

Щастя - коли твої діти виросли хорошими людьми..

Щастя... його насправді так багато, а ми його  все чекаємо і чекаємо.

Ще багато відтінків  Щастя можна назвати...

Головне зараз пережити,

   перетерпіти,

          і  перемогти.

Буде ПЕРЕМОГА  і буде нове  Щастя!

  Сліпуче, величезне, як цілий світ!

Бережіть себе і своїх близьких,

       і будьте щасливі!

Вітаємо переможців чемпіонату Кам’янець-Подільської міської територіальної громади з бадмінтону серед ЗЗСО (юнаків та дівчат 5-6класів і мол.; юнаків та дівчат 7-11кл.) 

День Землі

Вчителі кафедри природничих дисциплін провели низку заходів до Дня Землі (рівнодення).

Інтерактивні уроки з географії до Всесвітнього Дня Землі, інформаційні проєкти та виступи агітбригади привернули увагу учнів школи до проблем нашої планети.


Читаймо вірші геніальної Ліни Костенко! 

День числа "пі"

Щороку 14 березня математики усього світу відзначають Міжнародний день математики та День числа "пі". Учні нашої школи також долучились до святкування. Яскраві математичні розмальовки, цікавий досвід у ролі вчителя математики, змагання на знання найбільшої кількості цифр після коми у числі "пі", математичні руханки, вікторини... День пройшов захопливо та цікаво. 

Юридичний калейдоскоп

13 березня 2024р. дві команди ліцею "Титани права" (Богдан Катеринчук, Юлія Побережна, Павло Атаманюк, Дарина Вербицька, Валерія Москалюк)  та "Вінс" (Роксолана Бєлова, Владислав Козак, Андрій Керничний, Софія Духота,  Наталія Сагановська, Катерина Фабіянська) здобули перемоги (два перших місця) в інтелектуально-правовому брейн-рингу "Юридичний калейдоскоп" для учнів 9-11 класів. Надзвичайно цікавий захід було організовано відокремленим структурним підрозділом "Кам'янець-Подільським  фаховим коледжем закладу вищої освіти "Подільський державний університет". Щиро дякуємо за запрошення та організацію. 

Шевченківські дні

Жінка нескореної долі

 25 лютого 1871 року народилася Леся УКРАЇНКА

Серед видатних жінок світу Леся Українка (Лариса Косач) займає одне з почесних місць.

Письменниця, громадська і культурна діячка, перекладачка, фольклористка. Завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорив увесь світ.

За своє коротке життя стала символом України.  Символом сили, непокори, самобутності та незалежності.

З повномасштабним вторгненням ворога на наші українські землі з новою силою звучить її слово: «А звемось просто українці, бо ми такими єсьмо».

На честь народження видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки 25 лютого також відзначається День української жінки. Свято української жінки відображає не лише національну красу українського жіноцтва, але й його велич, силу, мужність і готовність до самопожертви та героїчної боротьби за Україну.

Читаємо і вивчаємо її   шедеври.


Щиро вітаємо призерів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад!

Українська мова і література: Недря Катерина (9-А клас, учитель Худа Т.В.) - ІІІ місце, Довгань Марія (11-Б клас, учитель Шедловська Н.В.) - ІІІ місце

Географія: Катеринчук Богдан (11-Б клас, учитель Придеткевич Ю.О.) - ІІІ місце

Історія: Катеринчук Богдан (11-Б клас, учитель Королюк Л.М.) -  ІІІ місце

Біологія: Козак Владислав (10-Б клас, учитель Александрова К.В.) - ІІІ місце

Німецька мова: Довгань Марія (11-Б клас, учитель Юга О.А.)- ІІІ місце

Англійська мова: Духота Софія (10-Б клас, учитель Доценко І.В.)- ІІІ місце

Технології: Фірман Олександра (11-Б клас, учитель Данчук Н.Я.) - ІІ місце

Пишаємося здобутками та бажаємо подальших звершень! Дякуємо педагогам-наставникам за підготовку учнів!

День Єднання

16 лютого українці відзначають День єднання. Це державна акція, що вперше відбулася 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України на тлі припущень, що цього дня почнеться повномасштабне російське вторгнення.

В умовах війни, обстрілів, блекаутів та щоденних трагедій День єднання набув особливого змісту. Це чергова можливість нагадати світу, що ми боремося і будемо боротися за свободу та щасливе майбутнє.

Після урочистого підняття прапора прозвучав гімн України у виконанні школярів.

Сьогодні ми довели, що ми – разом, ми – єдині, і в цьому наша сила!

Слава Україні!

Всесвітній день читання вголос

Щорічно в першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято - Всесвітній день читання вголос. У 2024 році Всесвітній день читання вголос відзначається 7 лютого.  Просто читати вголос для себе та інших-це справді задоволення! Читайте , бо це модно! Адже, недарма наш народ склав такі прислів'я: " Хто багато читає, той багато знає", " Книгу почитаєш - птахом політаєш", " Книга вчить, як на світі жить". Пам'ятаємо: нація, що читає, - непереможна.

День пам'яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначають день пам'яті Героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Бій під Крутами - трагічна,  важлива подія в історії нашої країни.

Ця битва затримала росіян на чотири дні, що дало змогу укласти Берестейський мирний договір, по якому Українська Народна Республіка була визнана як самостійна держава, а її армія отримала підтримку німецької та австро-угорської армії у боротьбі з більшовиками.

Ми маємо знати свою історію, политу кров'ю і сльозами, однією із сторінок якої і є бій під Крутами. Юнаки-Герої пішли в безсмертя, показавши приклад мужності, відданості і незборимості духу!

В цей день ми низько схиляємо голови в пам'ять про  Героїв, що віддали своє життя за нашу рідну неньку-Україну!

Відвага і патріотизм юних студентів назавжди залишиться в пам'яті українського народу.

Історія повторюється... Боротьба за свободу і незалежність українського народу продовжується. Сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. Ми обов'язково ВИСТОЇМО І  ПЕРЕМОЖЕМО!...

День Соборності України

22 січня ми святкуємо  День Соборності України – День, що символізує єдність українських земель.

Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом та прагнення до етнічної і територіальної єдності всього українського народу.

Любов до рідної землі, відповідальність, патріотизм об'єднують усіх українців нашої країни. Разом ми сильні, вільні, єдині і непереможні. Найкраща і найсильніша армія світу боронить українську землю, українська мова боронить націю, а віра боронить нашу душу. 

Усіх  ВІТАЄМО з цим величним Днем. Здоров'я Вашим родинам і нехай завжди у Ваших домівках буде тепло, затишно і  мирно. Пам'ятаймо та шануймо наших національних героїв. Молімо Бога за тих, хто віддав своє життя за Україну  і хто  сьогодні бореться за її незалежність

Разом до Перемоги! Слава Україні!


Вітаємо переможців І етапу конкурсу-захисту робіт Малої академії наук

Щиро вітаємо переможців І етапу конкурсу-захисту робіт Малої академії наук:

- Бєлову Роксолану (10-Б клас) та Опалюк Т.Л. у секції педагогіки;

- Катеринчука Богдана (11-Б клас) та Клімчука Ю.А. у секції історії України;

- Козака Владислава (10-Б клас) та Козака М.І. -у секції загальної біології;

- Федорчака Миколу (11-Б клас) та Пуюл І.А. - у секціі англійської мови.

Усі здобувачі освіти посіли І місце та вкотре довели ефективність творчої співпраці учня та наставника на шляху здобуття наукових перемог.

💕ДЯКУЮ💕нашим ЗСУ за кожен день, що я живу!

💕ДЯКУЮ💕нашим ЗСУ

За кожен день, що я живу!

Дякую щиро, Боже, тобі

За всю ту віру, що трима на землі!

Дякую рідним і друзям моїм

За те, що є у світі цім!

Дякую кожному за все, 

Хай вам лиш щастя день несе! 

11 січня наші ліцеїсти відзначали Міжнародний день ДЯКУЮ,  щоб в черговий раз висловити слова подяки всім, хто дав життя, хто тримає небо над нашою Україною, хто любить, піклується, виховує, лікує, навчає, підтримує, оберігає, застерігає, цінує...

Всі активно приєдналися  до флешмобу ПОДЯКИ❤️

Викладачі школи мистецтв дарують вам  незабутній, неперевершений твір Миколи Леонтовича "Щедрик". 

 ІІ МІСЦЕ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ДЕБАТНОМУ ТУРНІРІ З ПОЛІТИЧНИХ РЕФОРМ


Вчора відбувся Національний дебатний турнір з політичних реформ, організований Всеукраїнською Ініціативою «Активна Громада» та Інститутом «Республіка». В дебатах взяли участь студенти та школярі локальних турнірів з різних куточків України. Кам’янецьку громаду представляло дві команди Кам’янець-Подільського ліцею №9 імені А.М. Трояна: «Запис дубля» (Андрій Керничний, Владислав Козак) та «Борці за демократію» (Богдан Катеринчук, Юлія Побережна) під керівництвом вчителя історії та правознавства, доктор філософії в галузі історії Юрія Климчука.

Наша команда «Борці за демократію» вийшла до фіналу, де поступилась лише команді з Івано-Франківська та посіла друге місце.

Вітаємо Богдана Катеринчука та Юлію Побережну, а також їхнього керівника з надзвичайно високим результатом!

Всеукраїнські учнівські олімпіади

Щиро вітаємо переможців та призерів ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад серед учнів закладів освіти Кам’янець-Подільської ОТГ!

Українська мова і література:

Паур Евеліна (7-А клас, учитель Похно В.В.) - ІІІ місце,

Герасимчук Єлизавета (8-В клас, учитель Похно В.В.) - ІІІ місце,

Недря Катерина (9-А клас, учитель Худа Т.В.) - І місце,

Луцак Вікторія (10-Б клас, учитель Блюсюк Т.А.) - ІІІ місце,

Довгань Марія (11-Б клас, учитель Шедловська Н.В.) - І місце.

Географія:

Катеринчук Богдан (11-Б клас, учитель Придеткевич Ю.О.) - ІІ місце.

Математика:

Паур Евеліна (7-А клас, учитель П'ятковська С.В.) - ІІІ місце

Довгань Марія (11-Б клас, учитель Кубряк Т.М.) - ІІІ місце.

Історія:

Сагановська  Наталія (9-А клас, учитель Королюк Л.М.) - ІІ місце,

Бєлова Роксолана (10-Б клас, учитель Штефанко Ю.В.) - ІІІ місце,

Катеринчук Богдан (11-Б клас, учитель Королюк Л.М.) -  ІІ місце .

Біологія:

Резак Меланія (8-А клас, учитель Александрова К.В.) - ІІІ місце ,

Атаманюк Павло (9-Б клас, учитель Александрова К.В.) - ІІІ місце,

Буйняк Дар'я (9-А клас, учитель Александрова К.В.) - ІІІ місце,

Козак Владислав (10-Б клас, учитель Александрова К.В.) - ІІ місце .

Фізика:

Цвігайло Марк  (7-А клас, учитель Студенець І.В.) - ІІІ місце .

Хімія:

Цвігайло Марк  (7-А клас, учитель Гейдарова А.О.) - І місце .

Гуменний Ілья (8-А клас, учитель Гейдарова А.О.) - ІІІ місце ,

Гурський Богдан (9-А клас, учитель Гейдарова А.О.) - ІІ місце ,

Бєлова Роксолана (10-Б клас, учитель Гейдарова А.O.) - І місце.

Козак Владислав (10-Б клас, учитель Гейдарова А.О.) - ІІ місце .

Правознавство:

Сагановська Наталія (9-А клас, учитель Клімчук Ю.А.) - ІІ місце,

Побережна Юлія (10-Б клас, учитель Клімчук Ю.А.) - І місце .

Німецька мова:

Марущак Олександра (8-В клас, учитель Городиська О.М.) - ІІ місце,

Решетнік Максим (8-А клас, учитель Юга О.А.) - ІІІ місце,

Довгань Марія (11-Б клас, учитель Юга О.А.)- І місце.

Англійська мова:

Каніна Влада (8-В клас, учитель Пуюл І.А.) - ІІ місце,

Ющук Марія (9-А клас, учитель Доценко І.В.) - ІІ місце ,

Духота Софія (10-Б клас, учитель Доценко І.В.) - ІІ місце ,

Регелюк Мілана (10-Б клас, учитель Козак Ю.О.) - ІІ місце,

Катеренчук Богдан (11-Б клас, учитель Павленко С.В.) - ІІ місце.

Інформаційні технології:

Духота Софія (10-Б клас, учитель Підгурна О.М.) - ІІІ місце ,

Фірман Олександра (11-Б клас, учитель Ковальчук Т.О.) - ІІ місце.

Технології:

Драбик Поліна(9-А клас, учитель Веренчук Н.І.) - ІІ місце,

Фірман Олександра (11-Б клас, учитель Данчук Н.Я.) - І місце

Пишаємося здобутками та бажаємо подальших звершень! Дякуємо педагогам-наставникам за підготовку учнів!


 Національний тиждень читання

З 04 - 10 грудня 2023 р. в Україні втретє проводиться Національний тиждень читання. Така подія заради популяризації читання відбувається в багатьох країнах. Гасло цьогорічного Національного тижня читання - "Бути своїми", що означає зв'язок між поколіннями, подолання віддалі між відомими літераторами й нами, читачами, а також розуміння досвіду тих поколінь, котрі подібні виклики часу вже пройшли. Ліцей № 9 ім. А.М.Трояна також долучився до акції, адже читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим - у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками. А ще, читання є незамінним чинником розвитку людського потенціалу і для дорослих, і для дітей, тому що читання - основа життя освіченої нації та гарна ідея для дозвілля.

Будьмо своїми! Читаймо разом!


З Днем української хустки!

Якщо вишиванка - це генетичний код кожного українця, то хустина - оберіг та символ життя, памʼять роду, його святиня.

Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

Хай завжди українська хустка-берегиня береже тепло наших душ і живе вічно, як наша невмируща - Україна.

Бережемо своє коріння, шануємо українське і передаємо традиції.

День толерантності

16 листопада у День толерантності не дивлячись на ранішню повітряну тривогу учні та вчителі зуміли створити позитивну, радісну атмосферу.  А все тому, що усі долучились до запропонованого у переддень інтерактиву "Яблуко дружби". Ввечері усі учасники навчального процесу отримали смс наступного змісту:

"1.Ввечері покласти до шкільного рюкзака кілька красивих, смачних яблук;

2. Завтра прийти до школи з гарним настроєм;

3. Запропонувати своїм друзям, однокласникам, можливо вчителям Яблуко. При цьому сказати: " Давай дружити";

4. Щастя складається із маленьких приємностей та позитивних речей (вчинків, думок, слів),  спробуйте і ви в цьому переконаєтесь)))".

Тож 16 листопада усі обмінювались "яблуками дружби". Кошик яблук з яким заходили до кожного кабінету учні 9-Б одразу викликав в усіх посмішку, яка сьогодні так рідко з'являється на наших обличчях. Ми вкотре доводимо, що українці - толерантний, щирий, добрий народ, але не з ворогом! Все буде Україна!

Всесвітній день доброти

Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада.

День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі. Робити гарні вчинки може кожен.

В День доброти комісія з питань роботи з дітьми  молодшого та середнього шкільного віку учнівського самоврядування нашого ліцею провела з учнями 2-х класів уроки Доброти, на яких маленькі учні весело та цікаво провели час.


"ХАЙ НЕБО БУДЕ МИРНИМ, А УКРАЇНА - ЧИСТОЮ!"

16 вересня — Всесвітній день прибирання

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».

Учні та вчителі Кам‘янець-Подільського ліцею #9 ім. А.М Трояна підтримали ініціативу Громадської Організації "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ РУХ "Let's do it Ukraine".

Діти відповідально віднеслися до виконання завдань, усвідомлюючи, що саме від нас всіх залежить, в якій країні ми будемо жити — в екологічно чистій, чи забрудненій!

І пам'ятаймо: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять! Починаймо зміни з себе! Це моя Земля!!! "Зробимо разом планету красивою!"


Рейтинг шкіл за результатами НМТ

Звичайно, не для рейтингу працює школа. А для чого ж тоді він потрібен? Для системного аналізу, бо це ключ до розуміння того, які знання дає школа, чи може наш випускник бути конкурентоспроможним.

Оприлюднено рейтинг загальноосвітніх шкіл України, де наш ліцей посів 171 місце (рейтинг шкіл за результатами НМТ з української мови), а в рейтингу Хмельницької області ми вибороли почесне 4 місце. Це чудовий результат!

Вітаємо наших педагогів української мови та літератури, а саме: Похно Віту Вікторівну, Худу Тетяну Володимирівну, Шедловську Наталію Василівну, Корольову Ларису Олексіївну, Осадчук Наталію Вікторівну з чудовими результатами підготовки дітей до НМТ з української мови. Окрема вдячність учням та їх батькам, бо у тісній співпраці наш заклад досягає значних результатів. Завжди є куди рости. Тож, з новими силами у новий навчальний рік!

10 вересня - Міжнародний день пам'яті жертв фашизму

День пам'яті жертв фашизму - це, мабуть, сама трагічна пам'ятна дата в сучасній історії нашої країни. У цей день ми згадуємо всіх тих, хто загинув з вини фашистів. При цьому мова йде не тільки про солдатів і мирних громадян, які загинули під час військових дій. Як відомо, мільйони людей померли від голоду або були до смерті замучені в концтаборах.

8 вересня учениці 11-А класу поклали квіти до пам'ятних знаків жертвам фашизму.

Зараз українці також протистоять агресії, як і у випадку з фашизмом у середині ХХ століття. Протистояти потрібно, об'єднавши сили всього демократичного світу. Єдність перед обличчям ворога має стати усвідомленою необхідністю. Це є запорука нашої перемоги.


День фізичної культури і спорту України

У 2023 році День фізичної культури і спорту України припадає на 9 вересня.

8 вересня учні 1-11х класів разом зі своїми класними керівниками та вчителями фізкультури чудово відзначили цей день.

Були проведені фізкультхвилинки,

різноманітні естафети, конкурси, ігри, змагання, у яких кожен мав змогу взяти участь.

День пройшов весело, цікаво та пізнавально, адже всі заходи мали на меті викликати у дітей бажання займатися спортом, берегти своє здоров’я, а головне – завжди бути у гарному настрої, доброму гуморі

Дякуємо всім, хто доклав зусиль, аби цей день пройшов незабутньо.


Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності - свято, що відзначається щорічно 8 вересня.

Уже понад півстоліття тому, з 1966 року, ЮНЕСКО офіційно почала відзначати Міжнародний день грамотності.

Що означає грамотність? Це не тільки вміння читати й писати. Це володіння цілим комплексом суспільно-необхідних знань і навичок, які дозволяють людям свідомо брати участь у соціальних процесах, а також вільно спілкуватися різними мовами і в різних культурах у сучасному світі. За визначенням ЮНЕСКО, грамотність для людини прирівнюється до свободи.

Розповідаючи про день грамотності, представники учнівського самоврядування провели 5-и хвилинки з учнями 3-4-х класів.

Сьогодні ми дякуємо Збройним Силам України за можливість отримувати знання, читати та писати рідною українською мовою!


День читання книг

Сьогодні, 6 вересня, світова спільнота відзначає День читання книг.

Книги — наші вірні порадники, вони вчать нас мислити, відкривають нам невідоме. Вони вчать нас бути чесними, працьовитими, любити свій край, поважати людей. А тому роль книги в житті є дуже велика.

У цей день рекомендуємо принаймні на мить відволіктися від звичного ритму життя, зупинитися, прочитати книгу, насолодитися неймовірним ароматом друкованих сторінок, пірнути у світ художньої реальності.

Бажаємо вам побільше цікавих книжок і захоплюючого читання!


День знань

Вересень щедро сонцем зігрітий,

В школу повсюди сходяться діти.

Квіти барвисті в них у руках,

Вогники щастя ясніють в очах.

В кожного радісна усмішка сяє,

Дзвоником першим їх школа вітає.Теплі осінні промені сонця подарували яскраві та щирі емоції учням, вчителям, батькам, де, звичайно, головними "винуватцями" свята були, ті, хто вперше почув шкільний дзвінок - першокласники та випускники 11 класу, для яких це останній перший дзвінок.

Вже традиційно відбулась хвилина мовчання в пам’ять про всіх загиблих, хто віддав життя за МИР В УКРАЇНІ.

Вітальні слова директора Кам‘янець-Подільського ліцею #9 ім. А.М.Трояна Наталії Осадчук, патріотичні пісні, молитви, флешмоб підсилили феєрію сьогоднішнього дійства та вкотре довели наш патріотизм та віру в ПЕРЕМОГУ!

Нехай цей рік почнеться вдало і минає успішно. Нехай кожен день знаменується навіть і маленькою, але перемогою. Нехай здобуті знання і навички відкривають перед вами нові можливості!

Велика вдячність нашим воїнам-захисникам за можливість вчитися і працювати! Слава Україні! Слава її невтомним Героям!

Мирного і щасливого нового навчального року!

P.S. – Кам‘янець-Подільський ліцей #9 ім. А.М.Трояна підтримав ініціативу "Замість квітів - донат на ЗСУ" на 1 вересня від батьків та школярів вчителям. Зекономлені кошти в сумі 22251.00 грн. будуть використані для потреб ЗСУ.

Дякуємо всім, хто з радістю долучився до благодійної мети: батькам, школярам і вчителям!

Ви - неймовірні! Віримо в ЗСУ! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!!! СЛАВА УКРАЇНІ!