ARS LONGA VITA BREVIS

Чи є десь в світі народ талановитіший за українців? Чи є десь на Україні діти талановитіші за Кам’янецьких? Звичайно, нема. Тож віднайти здібності й обдарованість кожної дитини, відшліфувати і розвинути її талант – покликання сучасної школи і, насамперед, школи мистецтв. Три відділення, хореографічне, музичне та художнє покликані допомогти кожному учню знайти себе в мистецтві. Не даремно філософи кажуть: «Дитина – це всесвіт». А зробити з цього «всесвіту» зірочку – завдання школи.

До послуг учнів ліцею № 9 оформлено 31 музичний кабінет, 5 хореографічних залів, 4 художніх кабінетів. 66 висококваліфікованих спеціалістів навчають учнів школи мистецтв, віддаючи їм частку своїх знань, таланту і душі. І результат не примусив себе чекати. Майстерність, з якою наші учні виступають на конкурсах і фестивалях, приголомшив навіть найприскіпливіше журі.

Випускники школи мистецтв навчаються в різних мистецьких закладах України: у Київській національній музичній академії (М.Головко, О.Байдур,Д.Сагіров); у Київській художній Академії (К.Марценківський); у Національному університеті культури та мистецтв (Т.Белінська, К.Рубан); в Київській державній академії керівних кадрів культури (О.Шумський, А.Васильєва, О.Бортюк, П.Гаврилюк); у Львівській музичній академії (А.Гурська); в Донецькій музичній академії (О.Демчук); в художніх коледжах Києва, Львова, Косова (О.Марчук, А.Матвєєва, С.Олексійчук, А.Бурденюк).

Коли заходиш у школу, зразу у вічі кидається центральне панно, інкрустоване під назвою «ARS LONGA VITA BREVIS» – по латині «Життя коротке – мистецтво вічне» – як дивіз школи мистецтв. Сьогодні в школі мистецтв працює три зразкових дитячих колективи: два хореографічних «Сяйво» та «Світоч» (О.Кучерява, Т.Манькевич) і зразковий оркестр народних інструментів (В.Шумський).

Шкільні коридори та класи оформлені художніми роботами учнів відділення образотворчого мистецтва. Найкращий – справжній храм мистецтва – академічний клас, прикрашений авторськими роботами учнів і викладачів. Складні за технікою виконання та великі за об’ємом художні роботи учнів нечасто зустрінеш в художніх закладах.

Л.І.Проворова