Директор-новатор

Троян Алім Миронович свою педагогічну діяльність розпочав у 1969 році після закінчення Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту на посаді вчителя історії та суспільствознавства середньої школи села Преображенка Томаківського району Дніпропетровської області, пройшовши шлях від рядового вчителя, організатора позакласної роботи середньої школи №3, директора середньої школи №4 до директора навчально-виховного комплексу №9 міста Кам’янця-Подільського, де працює з 1984 року.

Усвідомлюючи роль піднесення інтелектуального, культурного потенціалу, підтримки та розвитку здібних, обдарованих дітей, Троян А.М. перший в місті та області створив школу нового типу, яка поєднала в собі спеціалізовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням англійської мови та школу мистецтв з трьома відділеннями – хореографічним, художнім і музичним. Під керівництвом директора обладнано 31 музичний клас,5 хореографічних залів, 6 студій образотворчого мистецтва, 8 кабінетів іноземної мови, 2 спортивних зали, оновлено матеріально-технічну базу предметних кабінетів. З ініціативи Трояна А.М. силами учнів та викладачів створені Зали пам’яті жертв Голодомору, історії мистецтв, «Сім культур», «Замки України». Завдяки наполегливій і творчій праці директора школа пройшла всі етапи свого формування і має завершений цикл, про що свідчать високі та стабільні показники навчально-виховної роботи з учнями: 29 призових місць на Міжнародних конкурсах, 48 – на Всеукраїнських, 37 – на регіональних і 77 – на обласних мистецьких конкурсах; призові місця на різних рівнях Всеукраїнських предметних олімпіад та спортивних змагань.

Директор зміг сформувати високопрофесійний педагогічний колектив однодумців, новаторів, 12 з яких посіли призові місця на різних етапах Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року». Троян А.М. став переможцем міського та обласного, фіналістом та дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2001» у номінації «Керівник навчального закладу». Під його керівництвом навчально-виховний комплекс № 9 визнано атестованим з відзнакою за статусом середнього загальноосвітнього закладу. Троян А.М. був ініціатором створення Програми управління інноваційними процесами та Програми профільного навчання у закладі.

Троян А.М. – талановитий педагог, досвід якого вивчався і узагальнений Центральним інститутом післядипломної освіти АПН України і Хмельницьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників. В 1989 році нагороджений значком «Відмінник освіти України», є лауреатом Першої Всеукраїнської премії по лінії педтовариств, першим лауреатом обласної премії ім.В.Д.Красицького.

Алім Миронович бере активну участь у громадському житті міста, є членом Ради директорів шкіл, наставником молоді, неодноразово обирався депутатом міської ради, у червні 2007 року нагороджений Почесною відзнакою Кам’янець-Подільської міської ради «Честь і шана».