eTwinning

eSafety Label Community

Онлайн безпека та безпечне користування інтернет технологіями є невід’ємною частиною політики ліцею№9 ім. А. М. Трояна. 

Проєкт eTwinning: STEM. Every way that we can

У 2019-2020 навчальному році учні 6- Б класу розпочали роботу над новим проєктом eTwinning під назвою  “STEM. Every way that we can”.

Відомо, що акронім STEM  вживається для позначення напряму в освіті, що охоплює природничі науки, технології, технічну творчість та математику. Оскільки в сучасному світі постійно зростає попит на фахівців у галузі STEM, необхідно сприяти розвитку критичного мислення  та творчості учнів. Саме тому виникла ідея створити проєкт, участь у якому сприяла б розвитку вмінь , потрібних для реалізації напрямів STEM.

Партнери проєкту є вчителі та учні з Туреччини,України, Албанії, Румунії, Греції та Португалії.

В рамках проєкту учні взяли участь у такій події як Європейський тиждень коду та виконали ряд цікавих завдань, зокрема, кодували повідомлення для своїх європейських однолітків.

Вчителі – партнери провели онлайн-зустрічі, де обговорювали спільні цілі та завдання та визначили вектор розвитку проєкту на наступне півріччя.

У грудні наші учні надіслали виготовлені власноруч різдвяні листівки- привітання учням з Румунії. 

Empowering students with eTwinning

3-5 жовтня у м.Фуншал відбувся семінар для вчителів- учасників програми eTwinning. Понад 150 найактивніших  ітвіннерів  із 28 країн Європи отримали чудову нагоду взяти участь у цікавих майстер-класах, ознайомитись із португальською системою освіти, обмінятись досвідом із європейськими колегами та поринути в незабутню атмосферу місцевої культури.

Відкриття заходу розпочалось із музичного виступу школярок, фіналісток телевізійного шоу “Португалія має талант”.  Організатори семінару радо вітали гостей у національних костюмах. Заступник міністра освіти Португалії, Хорхе Корвальо, виступив із привітальною промовою. 

Цікавими та пізнавальними виявились  виступи спікерів конференції: "Міжособистісне спілкування" Руте Баптиста, "Освіта і підприємливість" Корнелії Логінової," Навчаємось весело" Даніели Гуймарес, "Формувальне оцінювання" Марко Невес.  

Приємною несподіванкою виявилась зустріч із партнерами проектів "Culture Journey" та "Feel Your Native Place". До речі, співзасновник останнього проекту  Педро Коста  є уроженцем міста проведення конференції- Фуншала. 

Підсумком конференції було проведено активність під назвою "Світове кафе". Учасники мали можливість окреслити напрямки розвитку програми eTwinning та обговорити ідеї створення нових проектів.

Мадейра гостинно приймала учасників конференції. Вчителі мали нагоду відвідати екскурсії та дізнатись про місцеві традиції.

Загалом, конференція пройшла під гаслом "Освіта змінює світ!"

“No matter what global problem you are dreading, whether it’s the elimination of poverty, whether it’s the creation of peace, whether it’s solving environmental energy problems, the solution - whatever it is multiple solutions, the solutions always include education, never is it without an education component and sometimes cannot be done without education”. Nicholas Negroponte 

eTwinning Plus Practical Session 2018

20 липня 2018 року вчителі англійської мови Остапова С. В., Палагнюк В. С, та Пуюл І. А відвідали навчальний тренінг eTwinning Plus Practical Session у місті Києві. eTwinning Plus Practical Session – це серія навчальних заходів для активних вчителів-учасників програми в Україні. 

В рамках заходу учасники дізнались про ключові принципи Універсального дизайну та їх застосування для створення умов інклюзивної освіти. Універсальний дизайн- це концепція, яка передбачає створення та проектування продукції та середовища таким чином, щоб ними могли користуватись найбільш широке коло людей, а також особи з інвалідністю. 

Також було презентовано такі нові безкоштовні онлайн-курси на платформі EdEra: “Смарт освіта” та “Недискримінаційний підхід у навчанні”. 

Під час заходу учасники- ітвіннери ознайомились із сучасними інформаційно- комунікативними технологіями та прикладами іх застосування у проектній роботі. Вчителі англійської мови дізнались як зробити урок цікавим і ефективним за допомогою  корисних сервісів Udlstudio, Quizlet, Pixton та інших.

НВК№ 9 імені А.М. Трояна отримує нагороду the etwinning School Label!

Протягом трьох років НВК №9 є частиною спільноти провідних європейських шкіл на платформі eTwinning. За реалізовані проекти школа отримала 5 національних і 2 міжнародні відзнаки. Нагорода etwinning School засвідчує , що наш НВК визнається лідером у застосуванні інноваційних практик навчання учнів та розвитку навичок цифрової грамотності. Педагоги etwinning School стають активними учасниками нових програм професійного розвитку від міжнародних партнерів. 

Проект eTwinning «Дивовижна англійська»

 Цього року наші 8-класники взяли участь у міжнародному проекті eTwinning “Surprising English”. Багато різних європейських країн стали партнерами проекту. Проект стартував у вересні, а завершиться у травні. 

 Метою цього проекту є викликати інтерес учнів до англійської мови за допомогою дивовижних заходів. Кожен партнер два рази надсилав іншому партнеру невідому діяльність для використання на уроках англійської мови у коробці-сюрпризі. Ми провели дивовижну біржу з нашими турецькими та болгарськими партнерами. Загальновідомо, що діти краще вчаться, коли вони мотивовані та допитливі. Найважливіший момент нашого проекту - це збудити студентів та розважити їх вивченням англійської мови. Студенти виготовили матеріали для своїх друзів.

Ми також використовували інструменти Web 2.0, щоб допомогти таким дивовижним заходам, як storyjumper та ourboox.com. У березні ми провели онлайн-конференцію з нашими турецькими партнерами. Зараз ми розробляємо електронну книгу проекту

http://www.ourboox.com/create-edit-book/?book_ID=478200&action=edit

Приєднуйтесь до нашої проектної діяльності!

Логічним підсумком роботи Остапової С.В. та Палагнюк В.С. над проектами стало створення практичного довідника “Join Our PBL Team!” Книга містить покрокову інструкцію створення навчальних проектів та практичні поради щодо структури , компонентів і підходів в організації навчальної діяльності.

To increase students' motivation to learn English, we're trying to implement the PBL approach into our work. What is learner-centred approach? How to involve students in team work? How to develop their learning skills faster? And, at last, what are the ways of successful preparing students to real- world issues and problems? The answers to these questions you'll find in our book "Enjoy our PBL team!". This is the practical manual to guide teachers and college lecturers. 

Join Our PBL team! Svitlana Ostapova,Vita Palahniuk.pdf

ПАРТНЕРСЬКІ ПРОЕКТИ НА МІЖНАРОДНОМУ ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОРТАЛІ eTWINNING

Створювати партнерські проекти на порталі eTwinning – це бути залученим до європейської общини вчителів, кожен з яких прагне надати своїм учням можливість та досвід знаходитися у прямому зв’язку з іншими європейськими учнями, вивчати їхні погляди та бачення, обмінюватися думками та ідеями на різні теми, якими цікавиться молоде покоління у всьому світі. Для самих вчителів це чудова можливість розвивати свої власні педагогічні вміння та навички, вдосконалювати свою педагогічну майстерність і, взагалі, «рухатися у ногу з часом».

eTwinning – це вчителі, учні, студенти, батьки, професійні тренери, педагогічні експерти, доценти, професори з понад двадцяти семи європейських країн, які об’єднані однією метою – збудувати цікаву, мотивовану, сучасну роботу вчителя і учня. 

Як же працює портал eTwinning та як створити успішний проект? Щоб розробити цікавий проект потрібно чітко окреслити наступні кроки: мета проекту, якість та актуальність проекту, план проекту, шляхи оцінювання проекту.

Мета – це один із важливих складових, виокремлюючи мету, ви встановлюєте конкретні цілі, яких ваші учні повинні досягти з допомогою даного проекту, ви вирішуєте, що саме буде для них пізнавально, цікаво та корисно. Проект буде успішним лише у тому випадку, коли вчителем поставлені чіткі, реалістичні та  зрозумілі цілі. Важливо також встановлювати такі завдання, які вкінці проекту буде легко оцінити, оскільки оцінка – це також один із важливих складових.

Коли проект має чітку мету, наступний крок – це пошук партнера. Після того як партнер буде знайдений, розпочинається спільна робота на порталі, обговорюються детально всі цілі та завдання проекту, складається план, розподіляються обов’язки. Важливо, щоб двоє із партнерів чітко розуміли цілі проекту, оскільки після того як проект починає працювати, вчителі-партнери розуміють, що певні аспекти були невірно сприйняті одним із партнерів (особливо, коли відіграє роль різне культурно-історичне походження). Коли ж все чітко сплановано, наступним кроком буде обговорення якості та майстерності проекту.

Дуже часто проектну роботу сприймають несерйозно, а саме як час розваг для учнів, це має бути весело для учнів, отже їх потрібно розважати. Насправді це –  необов’язково. Поставивши чіткі цілі та завдання, і вчителі, і учні поставляться досить серйозно до запропонованого проекту, і будуть сприймати його як невід’ємну частину навчального процесу. Також потрібно зауважити, що учні вивчають та запам’ятовують новий матеріал краще у проектній роботі, ніж під час традиційного уроку. Якщо ми говоримо про проекти щодо вивчення іноземних мов (а саме англійської мови), то учні збагачують свій словниковий запас, переписуючись  із студентами інших країн, слідкують та покращують свої граматичні та лексичні знання, спілкуючись із носіями мови, суттєво практикуються у вимові. Досвід показав, що учням цікавіше інвестувати власний час та енергію у проекти, що стосуються «реального життя», спілкуватися з «реальними людьми» з інших країн, робити те, що буде дійсно корисним для них, те, що може збагатити їхні знання, те, що зробить їхній навчальний процес цікавішим. Користуючись електронною поштою, інтернетом, такими програмами як Word, Excel та PowerPoint учні ще й покращують свої комп’ютерні вміння.

Наступним кроком буде план проекту. Працюючи із партнером по проекту, слід чітко розподілити обов’язки для кожного, детально обговорити хто за що відповідає. Наступний аспект, який потрібно виокремити – це час, потрібно встановити часові рамки для проекту. Коли ви плануєте розпочати та закінчити роботу. Обов’язково потрібно ознайомити учнів із часовою площиною проекту у якому вони беруть участь, можна повісити постер у класі, вказавши назву проекту, країни-партнери, цілі проекту та часові рамки. Це змусить учнів відповідально поставитись до даної проектної роботи.

Також потрібно залучати і батьків учнів. Їхня допомога під час проектної роботи може бути досить вагома, наприклад, супровід батьків під час екскурсії, яка може бути однією із складових проектної роботи. Залучення батьків може бути і маркетинговим кроком для школи: інформуючи батьків про даний міжнародний вид роботи у вашій школі, ви підіймаєте рейтинг школи у батьківських очах та в подальшому стимулюєте їх підтримувати власних дітей під час проектної роботи. Для деяких батьків таке інформування та залучення у життя їхніх дітей може бути вирішальним фактором у виборі школи, і саме вашу школу, а не іншу, вони оберуть для своєї дитини. Той самий фактор функціонує і з висвітленням результатів по завершенні проекту, за допомогою постерів, статей, сайтів, потрібно донести інформацію до батьків. Це допоможе їм зрозуміти, що міжнародна проектна робота співпраці на порталі eTwinning – це не лише серйозна робота з результатами високої якості, але й цікава та корисна форма роботи для їхніх дітей.

Кінцевим етапом у проектній роботі є оцінювання. Коли ви розпочинаєте проект та встановлюєте чіткі цілі проекту, обов’язковим є крок розробки шляхів оцінювання проекту. Запитайте себе не лише, «Що мені слід оцінити?», але й «Коли і як мені це слід оцінити?», «Чи буду я оцінювати проект лише серед моїх учнів?», «Як саме я можу використати результати теперішнього проекту для подальшої учительської практики?». Знайшовши відповідь на усі ці запитання, ви зможете створити цікавий проект, який буде користуватися високою результативністю. Потрібно чітко пояснити учням як ви збираєтесь оцінювати їхню роботу та їхні досягнення, що саме ви очікуєте від них під час проектної роботи.

Всі вище описані кроки допоможуть вам створити успішний та цікавий проект на порталі eTwinning. Підсумовуючи вище сказане, можна вивести декілька основних правил:

·  Будь коротким та лаконічним

· Обмінюйтеся великою кількістю адрес (email, snail mail, telephone). Це дасть вам можливість завжди залишатися на зв’язку із вашими іноземними партнерами.

· Завжди відповідайте на листи, які ви отримуєте на eTwinning порталі. Це чудова можливість розширити коло спілкування та знайти нових іноземних партнерів.

·  Звертайте увагу на різницю у культурі інших країн. Навіть якщо ми всі живемо у Європі, кожна країна унікальна і культура однієї країни різниться від іншої.

·  Встановіть кінцевий термін та дотримуйтесь його.

· Не бійтеся запитувати. Якщо ви невпевнені у чомусь, просто запитайте. Запитання продукують відповіді, а відповіді у свою чергу призводять до розуміння.

Підсумувавши все вище сказане, ми можемо зробити висновок, що партнерські проекти – це досить цікава, захоплююча та нова форма роботи для учнів. Ми особисто приймаємо участь у сімох різних проектах, де залучені такі країни як Туреччина, Португалія, Словаччина, Болгарія, Великобританія, Швеція та інші. Тематика проектів досить різноманітна: ми обмінюємось культурним досвідом наших країн, проект «Culture Journey», покращуємо розмовний рівень нашої англійської мови, проект «Let’s get over English», обмінюємося пізнавальною інформацією про сучасні гаджети, проект «The “Grej” of the day», виховуємо культуру здорового харчування- проект «An apple a day – junk food away». Під час проектної роботи залучені різноманітні форми роботи: це поштове листування: учні обмінюються листівками, фотографіями, різними буклетами, це створення презентацій, обмін електронними листами, створення відео на запропоновану тематику, оформлення постерів, логотипів та інше. Проектна форма роботи на порталі eTwinning – це особистий розвиток як для учнів, так і для вчителя, це своєрідний крок у майбутнє навчальних технологій, тому приєднуйтесь до нас.  

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.      https://plus.etwinning.net/en/pub/index.htm

2.      https://twinspace.etwinning.net/16599/pages/page/96889

3.      https://twinspace.etwinning.net/20089/home

4.      https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&..

5.      https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&..

6.      https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&..