Новини 2022-2023 н.р.

«Слухай. Дивись. Мовчи»

«Слухай. Дивись. Мовчи». Саме таку назву має друга поетична збірка Жиго Олександра Анатолійовича Ian Rutzit – поета, вчителя, воїна-захисника, презентація якої відбулася 6 червня в ліцеї №9 ім. А.М.Трояна.

Кожна із трьох частин книги («Не кажи ні про що…», «Привид Атлантиди», «Передчуття передкраси») є унікальною за своїм настроєм, ідейним змістом, авторським баченням, відображенням внутрішнього світу ліричного героя. Тут і туга за нерозділеним коханням, його торжество й безмежність, і унікальне сприйняття кожної пори року, дитячі спогади й мрії про щасливе майбутнє, заклик до боротьби та людяності.

Поезії Олександра Анатолійовича прозвучали у виконанні колег-учителів і учнів школи.

Із вітальним словом до автора звернулись представники поетичного клубу «Ліра», проректор з науково-педагогічної роботи КПНУ імені Івана Огієнка Василь Кобильник, доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови Наталія Коваленко, випускниця школи Катерина Аносова, директор ліцею Наталія Осадчук. Заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Худа, що брала участь у підготовці збірки до видання та стала ініціатором творчої зустрічі, зазначила, що Олександр Жиго є людиною, яку сам Бог обдарував талантом поетичного слова, котре вдалими художніми образами проникає глибоко в душу кожного читача, чим робить світ кращим.

Цікаво було послухати автора, що розповів про витоки свого творчого задуму, історію виникнення назв збірки та її розділів, поділився планами на майбутнє, прочитав нові поезії, які створив вже у воєнний час.

Організатори щиро вдячні всім учасникам заходу, глядачам, гостям. Особлива подяка викладачці школи мистецтв Анжеліці Терновій за музичний супровід, а також учителям інформатики Тетяні Ковальчук та Ользі Підгурній.

Щиро зичимо автору нових поетичних досягнень, творчого злету та наснаги! А нам усім – Перемоги та щасливого майбуття!

І те, що віком

В прірву не змело,

Покинути ніколи не посміє.

І буде чай,

І споминів тепло,

І будеш ти,

І затишок,

І мрія.


День захисту дітей

За цими простими словами зараз так багато сенсу!

Війна змінила мирне життя. Вона змінила дитинство наших діток.

Тому зараз дуже важливо для них відчути радість дитинства.

До Міжнародного дня захисту дітей для любих вихованців Кам'янець-Подільського ліцею 9 ім.А.М. Трояна за підтримки Карітас Хмельницький проведене в офлайн-форматі неймовірне свято для дітей. Діяли 22 локації для активностей, творчості, радості:

Локація "Майсер-клас з MakeUp"

Дівчата старшркласниці мали нагоду поспостерігати за роботою професійного візажиста, задати хвилюючі питання по догляду за красою та за можливістю її підкреслити у юному віці.

Локація "Майстер-клас з перукарського мистецтва"

Дівчата старшркласниці були в захваті від професійності майстрині: виявляється, як складно може виглядати легке і як легко можна створити щось складне!

Моделлю для зачіски стала красуня із розкішним довгим волоссям. І перукар-візажист за 40 хвилин роботи створила неймовірно елегантну зачіску.

Локація "Мужності : За сильними перемога!"

Для всіх діток найбільшою за площиною діяла локація для активностей і руху : теніс, волейбол, бадмінтон, можливість пасуватися м'ячем. А найбільшим стимулом для дітей було обіграти і перемогти вчителів фізкультури!

Локація"Креатив-театр"

Креатив без кордонів. Діти мали змогу самі від початку до кінця створити театральне міні-дійство.

Невеличкими групами, отримавши скриньку з іграшками для лялькового театру, діти створювали сюжет, придумували героїв, розподіляли між собою ролі і під овації мали змогу показати свої творчі доробки вдячній публіці.

Які ж неймовірні виявилися ті дитячі-дорослі історії!

Локація " Бульбашкотерапія"

Це справжнє свято для малечі! Змагання, музика, танці, повітряний простір, заповнений бульбашками і сміхом...і Пес Патрон, який прийшов розважити і поділитися своєю стійкістю!

Локація "Зіркова доріжка: Харизма-Лук-Модель"

Відчути свою особливість, неповторність, оригінальність, проявити свою індивідуальність змогли наші і сміливі, і сором'язливі дітки!

Почути своє ім'я в запрошенні на Зіркову доріжку, вийти, пройтися по ній під оплески і підбадьорювання публіки та під ритмічні звуки музики, відчути себе зіркою перед об'єктивами папараці - все це сприяло створенню чудової атмосфери для самовираження.

Локація "Ігроманія"

Таємнича атмосфера, ретро-стиль учасників Ігроманії, три неймовірні команди: "ППО", "Бандерики" і "Патрон" проявили психологічну спостережливість, вміння вести дебати, вміння бути командою. Підлітки грали в гру "Мафія" в бомбосховищі, за трьома локаціями при вимкненому світлі з ліхтариками на ігровому столі. Перемагає та команда, в якій мирні змогли протистояти розгулу мафії!

Локація "Майстер-клас з малювання хною"

Дуже затребувана локація.Черга до дівчат-майстринь була розписана на кілька годин. Бажаючі стояли в черзі в очікуванні маленького малюнка-дива хною на зап'ясті. Діти самі підшуковували малюнок і просили майстринь реалізувати їх бажання.

Найбільш делікатним моментом було те, що майстринями з малюнку хною були цьогорічні випускниці ліцею!

Локація"Ерудит"

Поспілкуватися з професором та доктором наук в невимушеній атмосфері, надихаючись непересічними особистостями та їхніми глибинними знаннями і поглядами з таких грунтових для кожного українця наук, як історія та українська мова, - змогли наші ерудити.

Ми вами пишаємося, діти!

Локація "Друзі менші" - контактний міні-зоопарк.

Скільки посмішок і радості викликають друзі наші менші! Дітки могли погодувати шиншил, хом'яків, кроликів, поспостерігати за папугами, повболівати за "забігом" черепашок, потримати величезних равликів ...

Це таке дитяче щастя!

Локація "Мандалотерапії"

Дорослі мали змоги гармонізувати свій внутрішній стан, активізувати творчу активність, наповнитися життєвою енергією, розкрити неусвідомлювані ресурси і можливості, підвищити самооцінку і усвідомити свою самоцінність.

Локація Творчості. Майстер-клас "Серфінг по сторітейллінгу" / журналістика, володіння словом.

"Майстер-клас зібрав сьогодні любителів писати історії, придумувати імена героям, заглиблюватися у незвичайні обставини. Яких прекрасних творчих активних цікавих дітей ми маємо. Кожен унікальний!",- саме так написала майстриня після проведення майстер-класу

Дякуємо її за високий професіоналізм!

Локація "ХендМейд: створення ляльки-іграшки"

Локація "ХендМейд: друге життя старих речей"

Локація "ХендМейд: виготовлення патріотичної брошки"

Локація "ХендМейд: майстер-клас з витинання"

Локація "ХендМейд: плетіння патріотичного браслету"

Локація "ХендМейд: майстер- клас з розмальовки камінчиків"

Локація "ХендМейд: малюнок на тканині " /розмальовка еко-сумочки

Локація "Танцюють всі"

Локація "Підживлення" - "Компот за донат на ЗСУ"

Коли так багато руху, посмішок та активностей, потреба в підживленні рідиною дуже зростає. Компот з фруктів, які надали господині, дуже тішив і рятував наших діток. Мотивацією в "підживленні" нашого ЗСУ був девіз "Компот за донат".

Локація "Патріот" - діти підписали триметровий прапор України словами підтримки та вдячності ЗСУ, який поїде на передову до вчителів ліцею, які сьогодні несуть варту і виборюють мирне майбутнє нашим дітям.

Наші діти - яке вони диво! Диво, яке наповнює життя дорослих теплотою, надією, сподіванням на краще, вірою в майбутє. І поки за наші руки довірливо тримаються маленькі рученята - ми зобов'язані жити і боротися. Ми маємо триматися заради наших діток!

Хамелюк Тетяна, Королюк Леся - організатори свята для дітей, щиро дякують всім, хто долучився, хто відгукнувся, хто зміг поділитися своєю майстерністю, хто підтримав і підбадьорив:

Осадчук Наталії Вікторівні, директору ліцею

Баланюку Дмитру Вікторовичу, куратору Карітас Хмельницький

Євчук Оксані Володимирівні, завучу ліцею

Зозулі Олені Олександрівні, заступнику директора з АГЧ ліцею

Степанкову Валерію Степановичу - доктору історичних наук, професору

Коваленко Наталії Дмитрівні - доктору філологічних наук, доценту кафедри української мови

Ілаш Наталії Миколаївні - директору ПНВО та її чудовому колективу

Ляменко Тетяні, майстру сторітейллінгу

Юрчик Лідії, майстру мандалотерапії

Цьопі Анастасії, майстрині з MakeUp

Антоніч Марині, майстру з перукарського мтстецтва

Чиварюк Ользі , майстрині з ХендМейд

Оцишеній Наталії, майстрині з ХендМейд

Олексишиній Олені, майстрині з ХендМейд

Єгоровій Яні, майстрині з ХендМейд

Станіславській Оксані, майстрині з ХендМейд

Бурлуцькій Олені, майстрині з ХендМейд

Веренчук Наталії, майстрині з ХендМейд

Федоряк Анастасії, майстрині з мистецтва танцю

Нагорній Олені, майстрині з мистецтва танцю

Рябокляч Тетяні, майстрині з мистецтва танцю

Лачугіній Ілоні, майстрині з мистецтва танцю

Стадник Тетяні, майстрині з мистецтва танцю

Прийдуну Василю, майстру зі спортивних активностей

Везнюку Вадиму, майстру зі спортивних активностей

Ткачуку Павлу, майстру зі спортивних активностей

Шарейко Вікторії за творчий підхід на локації "Креатив- театр"

Семенишину Ігорю за чудовий музичний супровід свята!

Лобунько Аллі за фото-майстерність!

Пастух Олені за каліграфічну майстерність

Мак Ілоні та Полуботкіній Ренаті за майстер-клас з розпису хною!

Подорожній Анжелі за смачні фрукти на компот на локації "Підживлення"

ВИ НЕЙМОВІРНІ!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

СЛАВА ЗСУ!


МАН

Вітаємо Роксолану Бєлову, здобувачку освіти 9 класу Кам'янець-Подільського ліцею 9 ім. А.М.Трояна з перемогою - ІІ місце у відділені Філософії та суспільствознавства, секція Педагогіка, фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022/2023 навчальному році.

Останній дзвоник 2023

Ось і пролунав останній дзвоник 2023 в нашому ліцеї №9 ім. А.М.Трояна.

Цьогоріч це особливе свято, адже зібратися разом ми змогли завдяки незламним воїнам, які захищають нас.Низький уклін та шана!

Останній дзвінок - свято і радісне, і сумне водночас. Закінчився дуже складний та непередбачуваний навчальний рік. Рік, де окрім дзвінків ще лунали сирени, рік в навчальних кабінетах та укритті. Але ми навчались, раділи своїм перемогам. Рік непевності, страху, невизначеності, однак рік надії та глибинно-надприродної віри, що все буде добре...

Свято останнього дзвоника традиційно символізує закінчення навчального року. Для багатьох учнів – це успішне подолання навчальної сходинки в шкільному житті, перехід до класу, а для наших випускників сьогодні – особливо пам`ятний день, адже вони прощаються зі школою й вирушають у доросле життя.

На урочистому заході підвели підсумки роботи, нагородили переможців конкурсів та олімпіад, зазвучали лірично-патріотичні пісні, виконали флешмоб «Мир над Україною».

Багато-багато квітів, усміхнені обличчя і сльози на очах випускників, щирі слова та вітання, вальси – усе це свято Останнього дзвоника.

Завершилося свято, як і годиться, останнім дзвоником, який покликав одинадцятикласників на їх останній у житті шкільний урок.

Залишається сказати лиш одне: в добру путь, дорогі випускники! Удачі вам, і нехай ваш останній дзвінок стане одним з найприємніших спогадів!

Мирного неба, скорішої нам всім Перемоги!


Учнівські дебати

25 травня вчителями історії Ацкевич Л.Л., Клімчуком Ю.А. та Королюк Л.М. для учнів 10-А та 10-Б класів були організовані учнівські дебати на задані завчасно теми "Друга Світова війна: пропаганда війни чи культ життя?", "Історичні міфи про Другу світову війну та Голокост сприяють вивченню історії чи її забуттю ?", "СРСР - агресор чи жертва в Другій світовій війні?". Учні мали можливість обмінятися думками, дискутуючи прийти певної точки зору, або ж навпаки переконатись у власній правоті. Найактивнішими в інтелектуальній грі виявились Вербицька Дарина, Катеринчук Богдан, Дикий Андрій, Світлічкін Богдан, Побережжя Юлія, Щербань Оксана, Мельник Аліна, Коваль Крістіна, Балицький Олександр. Вивчаємо історію разом! 

День Героїв

День Героїв – щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків, борців усіх часів за волю України: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також Героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

Сьогодні, 23 травня, День Героїв настав.

Україна - Земля Героїв. Їхній чин - це любов. Любов до України, піднесена вище власного життя.

В сквері «Героїв» відбувся I фестивально-вишкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура).

Під час заходу жителі міста, представники влади, рої середнього віку закладів загальної середньої освіти поклали квіти до світлин загиблих Героїв. Присутні на заході віддали шану полеглим захисникам, які присвятили себе боротьбі за свободу й незалежність України.

Памʼятаймо полеглих й шануємо живих!


Відкриття пам'ятника "Джура"

19 травня о 12-00 біля стели "Міста-Герої" відбулося відкриття пам'ятника "Джура".

Його місту подарував засновник та голова наглядової ради благодійного фонду "МіСт" Дмитро Савенко. Скульптурну фігуру виконали кам’янецькі майстри Сергій Кляпетура та Роман Кліщ.

Джурами називали в Україні в 16—18 століттях зброєносця, учня у козацької старшини. Зазвичай, це були молоді хлопці та дівчата.

Рій «Козацькі лицарі» куреню Едуарда Слободяна Кам’янець-Поділького ліцею №9 ім. А. М. Трояна були присутні на урочистостях. Цим ми засвідчили свою громадянську позицію.

Наша країна багата працьовитими небайдужими людьми, які розуміють, що тільки за активної особистої участі кожного ми зможемо подолати ворога.

Ми відчули неабиякий козацький дух і вкотре переконалися в тому, що спільними зусиллями наближаємо ПЕРЕМОГУ. Пишаємось, що ми — УКРАЇНЦІ!


День вишиванки

18 травня увесь світ відзначає Всесвітній день вишиванки. Це свято покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічно вишитого українського одягу. Долучилися до свята сьогодні і ми, колектив Кам'янець-Подільського ліцею 9 ім.А.М.Трояна.

Вишиванка є символом краси, здоров'я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації.

Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи своє життя.

Вишиванка - це наш оберіг, символ свободи та боротьби, надії та віри у ПЕРЕМОГУ!


Міжнародний день сім'ї

Яка тепла, підтримуюча, сповнена любові, ніжності і надії, панувала атмосфера на заході "Старі фотографії на стіл розклади", присвяченому Міжнародному дню сім"ї!

Діти різного віку у дружньому і безпечному колі розповідали про своїх пра- пращурів, про  їхні історії життя - трагічні і переможні!

Історії сили. Історії натхнення. Історії світла. Старі фотокартки - мов живі свідки цих історій. Вони оберігають родову пам'ять. І нові фото, як продовження життя, як символ неперервності життя.

Діти, які тримають в своїх руках нагадування про велич і значення кожної людини в житті інших - усвідомили для себе через історію сім'ї опорну установку, яка надихає до життя, дає сили долати і досягати:

"Ніколи не здавайся"

"Роби добро іншим - воно повертається"

"Не опускай руки - рухайся вперед!"

"Допомагай іншим!"

"Все пройде, та пам'ять про хороше залишиться"....


Конференція “Організація творчої діяльності ліцеїстів в умовах воєнного стану”

12 травня 2023 наш ліцей взяв участь у науково-практичній конференції “Організація творчої діяльності ліцеїстів в умовах воєнного стану”, яку ініціювали наші колеги з Херсонського Таврійського ліцею.

Метою конференції було висвітлення досвіду організації творчої діяльності ліцеїстів в умовах воєнного стану, узагальнення змісту, форм і методів експериментальної роботи з формування креативної особистості ліцеїстів.

Директорка закладу Наталія Осадчук ознайомила колег з викликами та реаліями організації освітнього процесу в Кам’янець-Подільському ліцеї № 9 ім. А. М. Трояна в умовах воєнного стану. Заступниця директора з іноземних мов Оксана Євчук поділилася досвідом розвитку наукового потенціалу учнівської молоді в нашому ліцеї, зосередивши увагу на  виборі тем та їх сприйняття дітьми в умовах воєнного стану.

Цікавою та змістовною була робота усіх учасників конференції.

Ми щиро дякуємо Анжеліці Мельник,   директорці Херсонського Таврійського ліцею за запрошення до спільної роботи та сподіваємося на позитивну співпрацю і надалі.

 Разом до ПЕРЕМОГИ!


День матері

Найперше слово, яке вимовляють діти в усіх країнах світу, – це слово «мама».

День Матері в Україні відзначається в другу неділю травня. Неможливо посперечатися з тим, що це свято — свято вічності. З покоління в покоління для кожного мама — найголовніша людина в житті.

У нашому ліцеї відбулися традиційні виховні години: «У світі все починається з мами», «Вклонюся тобі, матусю», «Мати-берегиня роду», «Мамо рідна, хай святиться ім’я твоє», години доброти «Навчи мене мамо любити, як ти...»; виставка художніх робіт учнів школи мистецтв,  дитячий малюнок «Портрет мами». Учні дружньо співали пісні та старанно виготовляли вітальні листівки.

Дорогі жінки! Милі мами і бабусі!

Вітаємо вас зі святом – Днем матері! Мама – це найдорожче і світле, що є на світі. Вона завжди радіє успіхам своїх дітей, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен пройдений крок. Немає людини ближчої і ріднішої! Нехай ваші серця зігрівають любов і турбота близьких! Кожен день буде наповнений радісними і приємними подіями! Щастя, здоров’я, добробуту, душевного спокою і любові! Миру і затишку у ваших оселях!

Мама – найдорожча людина!

Ми зібрали для вас гарні та зворушливі дитячі слова про найріднішу!

Дітки 4А та 5В класу написали листи своїм матусям до Дня Матері.

Прочитайте милі слова про неньку та нагадайте їй, що ви її любите!

Знайдіть час на важливі слова, щоб сказати: "Мамо, я люблю тебе! Як ти?" Ми забуваємо про це, але якими важливими часом бувають кілька простих фраз.

Всіх матусь вітаємо із святом!

Нехай ваші серця зігрівають любов і турбота близьких!

День памʼяті та примирення

8 травня Україна відзначає День памʼяті та примирення за європейською традицією. Символом залишається мак памʼяті. Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.

Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.


Благодійний проєкт "Квіти для школи"

Восени стартував благодійний освітній проєкт #Flovers4school, який був спрямований на озеленення українських шкіл. Ліцей №9 ім. А. М. Трояна  долучився до соціально-освітньої програми "Квіти для школи" від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України і отримали колекцію цибулин квітів. 5 січня ми висадили цибулини квітів на клумбах нашого освітнього закладу. І ось вони! Ніжні і прекрасні весняні квіти прикрашають клумби. Квіти вселяють надію на майбутнє та віру в ПЕРЕМОГУ! 

Сади перемоги 

Сади перемоги -  овочеві, фруктові, трав'яні сади й городи, які садили у приватних садибах і громадських парках у США, Великій Британії, Канаді, Австралії, Німеччині під час Першої та Другої світових воєн.

Зараз в нашій країні війна.

Сади Перемоги – всеукраїнська кампанія, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування рослин задля недопущення продовольчої кризи в Україні.

Учні 10-А та 7-В класу  долучилися до цієї кампанії. Таким чином, ми висловлюємо любов до нашої землі, прагнемо бачити квітучу, мирну Україну та з нетерпінням чекаємо ПЕРЕМОГИ!

Сад ПЕРЕМОГИ - наш внесок у ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!!!


4 травня – Міжнародний день протидії булінгу!

Все почалось з рожевої сорочки.

Трохи історії: в 2007 році в Канаді двоє активістів Девід Шеперд і Тревіс Прайс встали на захист дев‘ятикласника, який став жертвою цькування через те, що прийшов в школу в рожевій сорочці. В знак підтримки та протесту проти булінгу друзі хлопчика принесли в школу кілька десятків рожевих футболок і попросили однокласників їх одягти.

Канадські активісти та поліцейські пізніше підтримали цю ідею й започаткували щорічний марш до Дня рожевої сорочки.

З того часу рожевий колір вважається символом боротьби з булінгом.

В ліцеї 9 ім. А.М.Трояна пройшли  інформаційні акції та заходи, мета яких – привернути увагу  до проблеми булінгу та разом віднайти шляхи його протидії.

Одним з таких заходів став флешмоб "РОЖЕВА СОРОЧКА ПРОТИ ЦЬКУВАННЯ"

Позиція чітка: "9 проти булінгу!"Тиждень основ безпеки життєдіяльності  

Пожежна безпека у закладі освіти – це надзвичайно важлива справа, яка вимагає до себе великої уваги, адже від цього може залежати життя.

В рамках Тижня з основ безпеки життєдіяльності  27.04.2023 в ліцеї №9 ім. А. М. Трояна було  проведено практичне тренування з евакуації учасників освітнього процесу на випадок пожежі. Основною метою заходу стало вдосконалення підготовки колективу  до дій за умов виникнення пожежі.

Після сигналу оповіщення вчителі організували вихід учнів  згідно з планом евакуації на територію закладу.

Представники Кам‘янець-Подільської пожежної частини 5 ДПРЧ взяли участь у практичному тренуванні та продемонстрували ліквідацію умовної пожежі за допомогою засобів пожежогасіння.

Всі переконалися, що саме завдяки таким практичним тренуванням формуються стійкі навички необхідні для прийняття швидких і чітких рішень у разі виникнення небезпеки.


Джура-2023 

День пам'яті Чорнобильської трагедії

Сьогодні виповнюється 37 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті. Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше - трагедія забрала та покалічила людські невинні життя. Водночас Чорнобильська катастрофа також показала, наскільки великою може бути людська самопожертва та мужність. 8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу. 

Наближається найочікуваніше свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни.  Всі українці ретельно готуються до цього дня, адже Великдень пов’язують з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям.

Та цьогоріч, як і минулого року, це свято не зможуть відсвяткувати разом з родинами тисячі українців, які зараз боронять нашу неньку-Україну від ворогів. Всі ми розуміємо, якою ціною зараз виборюється майбутнє України.

Ліцеїсти, батьки, педагогічний колектив долучилися до ініціативи "Великодній кошик для солдата", щоб напередодні одного із найсвітліших свят - Великодня передати військовим пасхальні гостинці

Сподіваємось, що наші кошики стануть гарним подарунком українським захисникам

Щира подяка учасникам акції за небайдужість та чуйне серце.

Все буде Україна! Нехай Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість Перемоги!


Карітас, проєкт "Стійкість та розвиток"

Карітас, проєкт "Стійкість та розвиток", "Безпечний простір"... що означають для нас ці слова? В жовтні 2022р. у ліцеї 9 імені А.М. Трояна стартував проєкт "Стійкість та розвиток", запропонований благодійною організацією "Карітас України". Надзвичайно швидкими темпами було створено кімнату "Безпечного простору" і вона запрацювала! Спочатку в тестовому режимі, а сьогодні, 17 березня 2023року, в нас відбулось офіційне відкриття! Крутий проєкт, цікава програма розроблена викладачами Києво-Могилянської академії, надзвичайна команда Карітасу здійснили мрію великої шкільної родини - у нас є кімната безпечного простору!

Це простір довіри, розвитку, посмішок, обіймів.

Знайомство з митцями-сучасниячками завжди викликає шквал емоцій. Саме такою, захоплюючою і цікавою, стала зустріч учнів п'ятих і шостих класів із відомим письменником, фольклористом Сашком Лірником, що відбулась 17 березня в Кам'янець - Подільському ліцеї 9 ім. А.М.Трояна Автор "українських химерних казок" -  саме так митець називає свої твори - вразив школярів щирістю, почуттям гумору, а найбільше - вмінням цікаво розповідати, адже Сашко Лірник є тим, хто відроджує призабутий, на жаль, жанр розмовної оповіді. Діти  взяли участь в інсценізації творів, ділились враженнями про творчість казкаря. А на згадку - фото, автограф і приємні враження! Дякуємо авторові за гарний настрій і натхнення! 

День українського добровольця

Щороку 14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Свято засноване, щоб гідно вшанувати хоробрих чоловіків і жінок, які ризикують своїми життями заради нашої Батьківщини. На жаль, чимало добровольців з 2014 року загинуло за Україну.Ми пам'ятаємо подвиги загиблих героїв. Вони для нас приклад мужності і любові до Батьківщини. Особливо важливо пам'ятати про їхні подвиги під час повномасштабної війни в Україні.

Дата Дня добровольця 14 березня обрана на честь подій 2014 року. Добровольці з Самооборони Майдану прибули на військовий полігон у Нових Петрівцях. З них сформували Перший добровольчий батальйон, який брав участь в АТО.

Одним з найвідоміших добровольчих батальйонів в наш час є полк "Азов", сформований в травні 2014 року в Маріуполі. Також з лютого 2023 року в Україні почала формуватися "Гвардія наступу"- штурмові бригади, які набирають добровольців для протистояння російській агресії.

Вітаємо українських добровольців! Ви - наша гордість і честь! Нехай швидше настане мир і безпека в Україні! Все буде Україна!


Шевченківські дні

Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира... Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись. (Олесь Гончаp)

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Для українців такою святинею є видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч, – Тарас Шевченко.

9 березня ми відзначаємо 209 річницю з Дня народження Великого Кобзаря. І знову линуть до нас думи геніального поета, великого мислителя, натхненника національних ідей, провідника волі, щастя і правди, справжнього українця з чистою та щирою душею. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Його життя і творчість були присвячені рідному народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу. Уся творчість Т. Г. Шевченка зігріта любов’ю до Батьківщини, пройнята ненавистю до ворогів і гнобителів українського народу.

Сьогодні в нашому ліцеї відбулися різноманітні заходи. Учні початкової школи взяли участь у вікторині «Що ви знаєте про Тараса Шевченка?» На виховних годинах у 5-8 класах були проведені тематичні квести «Тарас Шевченко – майстер слова та пензля». Учні 9-11 класів підготували проєкти «Тарас Шевченко – геній українського народу», «Я відкриваю Шевченка».

На літературних читаннях «Так заповів Тарас Шевченко» вкотре доторкнулися серцем до Шевченкових творів, пройнялися духом його думок.

У шкільній бібліотеці було підготовлено тематичну виставку книг, ілюстрацій та малюнків учнів та викладачів художнього відділення школи мистецтв.

Великий Шевченко й нині промовляє до свого народу мудрим словом.

Актуальне інтерв'ю, 11-Б клас

Вітаємо!

Участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малії академії наук України є першим кроком до отримання досвіду наукової діяльності. Цьогоріч учні нашого ліцею гідно представили свої наукові проєкти у секціях:

- "Педагогіка" - Бєлова Роксолана (9-В клас, науковий керівник Лаврентьєва Н.В.),

- "Ботаніка" - Козак Владислав (9-В клас, науковий керівник Александрова К.В),

- "Метеорологія та кліматологія" - Горецька Маргарита (10-А клас, науковий керівник Придеткевич Ю.О.),

- "Історичне краєзнавство" - Катеринчук Богдан (10-Б клас, науковий керівник Клімчук Ю.А.),

- "Англійська мова" - Прокопов Назарій (11-Б клас, науковий керівник Доценко І.В.).

Пишаємося, що дослідження наших учнів та учениць були відзначені за змістовність, аргументованість, новизну та актуальність. А їх бали за постерний захист та участь у науковій конференції довели уміння вести науковий діалог та презентувати висновки з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Щиро вітаємо Козака Владислава та Горецьку Маргариту, які посіли ІІ місце та пишаємося переможцями Катеринчуком Богданом та Бєловою Роксоланою, бажаємо їм перемоги у наступному етапі!

Дякуємо науковим керівникам, батькам та усім, хто допомагав нашим зірочкам у досягненні їхньої малої наукової мрії!


Вітаємо!

Щиро вітаємо учасників обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін:

- Недрю Катерину (8-А клас) - ІІ місце в олімпіаді з української мови та літератури, вчитель Худа Т.В.;

- Довгань Марію (10-Б клас) - ІІІ місце в олімпіаді з української мови та літератури, вчитель Шедловська Н.В.;

- Катеринчука Богдана (10-Б клас) - ІІ місце в олімпіаді з історії, вчитель Ацкевич Л.Л;

- Белінського Максима (9-В клас) - ІІІ місце в олімпіаді з історії, вчитель Королюк Л.М.;

- Черненко Дарину (11-А клас) - ІІІ місце в олімпіаді з правознавства, вчитель Клімчук Ю.А;

Пишаємося здобутками та дякуємо педагогам-наставникам за підготовку учнів!

Міжнародний день рідної мови

Щороку сьогодні, 21 лютого, мільйони людей у всьому світі відзначають День рідної мови. Це свято є нагодою вшанувати мовні та культурні традиції, які передаються з покоління в покоління.

Українську мову знають та використовують приблизно 50 млн людей у всьому світі. Вона зазнала чимало випробувань за свою історію. Адже неодноразово її забороняли імперські та диктаторські режими, які прирівнювали українську до діалекту чи говірки. Однак попри перешкоди, українська мова досі активно розвивається і міцно вкорінена у свідомості українців, як мова нашої нації. Російськомовні українці ще до початку війни активно переходили на українську і продовжують це робити. Так вони висловлюють свою позицію проти агресора. Українську мову вчать усе більше іноземців. За даними онлайн-платформи для вивчення іноземних мов Duolingo, за тиждень повномасштабної війни, яку розпочала росія, кількість охочих вчити українську у світі зросла на 200%.

Цікаві факти про українську мову

- Сучасна українська мова має понад 250 тис. слів.

- У 448 році візантійський історик Пріск Панійський під час перебування в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова «мед» і «страва». Це була перша згадка українських слів.

- Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо.

- В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П».

- Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера «Ф».

- Українська мова має велику кількість зменшувальних форм.

- Українська мова багата на синоніми. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.


Небесна сотня – перші герої російсько-української війни!

День Героїв Небесної сотні у 2023 році відбувся під гаслом "Небесна сотня – перші герої російсько-української війни"!

День Героїв Небесної Сотні – жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського суспільства захищати державну незалежність України. Саме 20 лютого 2014 року почалася війна, в якій українці потужно захищали свої цінності. Колектив нашого ліцею традиційно вшановує пам’ять Героїв Небесної сотні, військових та мирних жертв війни в Україні хвилиною мовчання, тихою акцією «Ангели пам’яті», лінійкою-реквіємом.

Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України.

Ми ж, і собі, тут в тилу маємо зробити все, щоб їхні життя не були віддані дарма. Ми залишилися жити на цій землі й мусимо змінити цю країну.

Спасибі всім, хто відстояв Майдан, вічна пам’ять героям Небесної Сотні та молимось за тих, хто захищає Батьківщину зараз.

Слава Україні!

14 лютого Міжнародний день дарування книг. Завдяки учням та батькам 3-А класу, а також класному керівнику Ткачук І.П. наша шкільна бібліотека поповнилася дуже цікавою та сучасною літературою. Щиро дякуємо за подаровані книги!!! 

Міжнародний день дарування книг

4 лютого - Міжнародний день дарування книг📚📖. Це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур, спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек. Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних. Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях: і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». Частіше заглядайте до скарбниці духовності – книги, із якої б'є невичерпне джерело мудрості!

Книга як почуття – даруєш комусь, а тепло на душі тобі!

Запрошуємо взяти участь у безстроковій благодійній акції «Книга в дарунок бібліотеці📖». Подарована вами книга📚 обов’язково комусь допоможе: заспокоїть в наш тривожний час, стане джерелом позитивних емоцій або натхненням.

Зігрій солдата

#Зігрій_солдата

15 січня 2023р. в ліцеї 9 ім.А.М.Трояна  ініціювали акцію "Зігрій солдата". Вчительський колектив, батьки та учні  НВК долучились до загальноукраїнської майстерні по виготовленню  окопних свічок. Ініціатива  була підтримана і реалізована спільно із міжшкільним комбінатом (Кам’янець-Подільським позашкільним навчально-виховним об’єднанням) на уроках трудового навчання. Саме на уроках діти середніх та старших класів під керівництвом своїх вчителів праці виготовляли такі необхідні зараз свічки. Матеріали для свічок (картон, віск, парафін, жестяні банки) приносили до школи учителі та діти усіх класів з 1 по 11. 

Результат - понад 200 окопних свічок!!! Щиро дякуємо усім хто долучився: дітям, батькам, педагогам!

Разом до перемоги!!!

Молитвою, добрим словом, згадайте Героїв, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє. Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними...

Вічна пам'ять! Слава Героям! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Пункт незламності

До 105 річниці бою під Крутами

29 січня в Україні відзначається День пам’яті Героїв Крут.

Бій під Крутами відбувся 29 — 30 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, за 130 кілометрів від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховували кілька сотень.

У полон захопили 27 гімназистів і студентів, яких безжально розстріляли. Загиблих поховали в Києві на Аскольдовій могилі. Юнаки пожертвували своїм життям заради України, стали прикладом для наступних поколінь борців за незалежність.

Героїв, порівнюючи із сучасними подіями, називають першими кіборгами. Наступ ворога було зупинено на чотири дні, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

У нашому ліцеї #9 А. М. Трояна для вшанування пам’яті Героїв Крут був проведений флешмоб "Україною жили, за Україну полягли".

Учительський інструментальний ансамбль  виконав Гімн Українських Січових стрільців «Ой у лузі червона калина", а учні заспівали його 3-ма мовами, а саме: українською, німецькою та англійською. 

Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.

Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті.

«Борітеся – поборете!

День Соборності України

Щороку 22 січня в Україні відзначається Державне свято - День Соборності України.

104 роки тому Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка підписали Акт Злуки.

Наразі єдність – це наша найпотужніша зброя! Зараз, як ніколи, ми маємо стояти пліч-о-пліч один з одним, не дати ворогу здолати незламний дух та волю незалежної нації й нарешті здобути довгоочікувану Перемогу!

Учні 10-А класу під керівництвом вчителя історії Королюк Л.М. підготували виховний захід "Україна - єдина країна". Година спілкування подарувала усім учасникам щемливі емоції.

Разом обговорювали, історичне минуле та значення цих подій для сьогодення України.

Родзинкою свята був ланцюжок єдності під пісню "Червона калина", яку всі присутні співали, тримаючись за руки.

Основний висновок - єдність України розпочинається із кожного українця. Пам’ятайте! Ми – ЄДИНА ДЕРЖАВА! Ми – ЄДИНИЙ НАРОД!

А ми саджаємо квіти – наближаємо Перемогу!


Нещодавно здобувачі освіти 10-А класу нашого ліцею взяли участь у благодійному освітньому проєкті Flowers4School від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України. Проєкт спрямований на озеленення українських шкіл

Ми отримали від асоціації квіткових виробників Нідерландів коробку з цибулинами різних квітів: тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, мускарі та алліумів.

Здійснили посадку цибулин квітів на шкільній клумбі. Віримо, що навесні побачимо, як пагони з’являються з квіткових цибулин і перетворюються у дивовижно красиві квіти, які будуть подаровані нашим захисникам в честь Перемоги над ворогом!

Ми щиро дякуємо організаторам всеукраїнського благодійного проєкту flowers4school. І буде весна, і будуть діти, і буде ліцей й цвістимуть квіти. І буде МИР!


Акція "Для дітей"

Наші ліцеїсти та їх батьки відгукнулись на добру справу додати радості у новорічно-різдвяні дні діткам міста.

ЦСССДМ було запропоновано акцію "Для дітей", осторонь якої не зміг пройти і наш ліцей.

Подивіться на світлини: тут наші маленькі помічники Святого Миколая готувались з усією любов'ю та щирістю. Є подарунки для дівчаток та хлопчиків!

Маємо кожній українській дитині повернути радість та магію свят.

Дякуємо кожному батькові й мамі, вчителю, вихователю  за наших прекрасних діток!

Наші добрі справи наближають нас до ПЕРЕМОГИ!

ПОДАРУНКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ХЕРСОНА

«На святого Миколая любов’ю зігріті подарунки надсилають з Кам‘янець-Подільського ліцею  №9 батьки, вчителі та діти». Під таким гаслом було організовано збір подарунків дітям Херсона. І наразі 20 яскраво і святково оформлених пакунків з патріотичними малюнками ліцеїстів, розвиваючими іграми, канцтоварами, іграшками, сувенірами та солодощами відправляються за місцем призначення.

З особливою турботою збирали подарунки для маленьких херсонців з побажаннями МИРУ! ДОБРА! СПОКОЮ!


Профорієнтаційна зустріч

14 грудня відбулася профорієнтаційна зустріч  учнів  11-х класів Кам’янець-Подільського ліцею № 9 ім. А.М.Трояна з Негрій О.І., викладачем-стажистом  Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького кафедри дошкільна освіта і соціальна робота.Вона  розповіла здобувачам освіти про переваги навчання в МДПУ імені Богдана Хмельницького, про умови вступу в 2023 навчальному році, вартість навчання та проживання у гуртожитку. 

Акцентувала увагу на тому, що ВНЗ посідає одне з провідних рейтингових місць серед педагогічних вишів України.

Окрім навчання, пані Ольга поінформувала  про  багатогранну виховну роботу, яка проводиться зі студентами університету: це різноманітні конкурси та спортивні змагання, участь у колективах художньої самодіяльності, студентське самоврядування. Викладач-стажист  зауважила на соціальній підтримці студентів: забезпечення житла в студентських гуртожитках, медичне обслуговування, лікування та оздоровлення, організація харчування, підтримка пільгових категорій студентів, надання фінансової допомоги. Як зазначила наша гостя, неабиякий інтерес в учнів викликала інформація щодо баз практик, міжнародної діяльності та посад, які можуть обіймати  випускники вузу. Дякуємо за співпрацю!


День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям, в ті пекельні дні з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. Їхній подвиг залишився в історії та живе в пам’яті кожного українця. А з 2006 року День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ще й офіційно заснований на законодавчому рівні.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.

Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом та співчуття родинам загиблих.

Ми глибоко вдячні усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, в тому числі   ліквідаторам з нашого міста, які 36 років тому проявлили мужність, героїзм та силу духу. Щиро бажаємо всім ліквідаторам та їх рідним життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра, злагоди і довгих літ. Нехай завжди вас супроводжує людська вдячність за добрі справи!


 Міжнародний день прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.

Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.

Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.

Класні керівники провели хвилини правової освіти ''Людина. Право. Суспільство.''

ЗА ВІРНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНІЙ ІДЕЇ

З нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера командир військової частини А 7180 нагородив наш ліцей медаллю « ЗА ВІРНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНІЙ ІДЕЇ»

Ми щиро вдячні за цю визначну винагороду. І радіємо, що волонтери на сьогоднішній день це ті, хто своєю добровільною, самовідданою працею наближає нашу перемогу та є вірним плечем наших захисників.

Спільна праця кожен день робить нашу  країну сильнішою.

Висловлюємо вдячність за мужність, за безмежну витримку нашим захисникам, непохитно віримо в нашу країну, в нашу перемогу, в нас, українців! Бажаємо всім міцного здоров’я, добробуту, злагоди і миру в нашій країні!


День української хустки

До Всесвітнього Дня Української Хустки чарівні дівчатка та педагоги нашого закладу приєднуються до флешмобу #УкраїнськаХустка.

День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій. Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу.

16 днів проти насилля

Ми – проти зла,  проти насильства.

Ми – проти схилених голів.

Ми – проти пострілів у спину.

Ми – проти сміху над людьми.

25 листопада 2022 року в нашому ліцеї стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Дати початку та завершення акції (10 грудня) вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.  Учні нашого ліцею також долучились до акції «Ми проти насилля».

Гідно до ВОЛІ, ПЕРЕМОГИ, МИРУ І ЖИТТЯ.

У нашому закладі продовжуються заходи акціі «16 днів проти НАСИЛЛЯ".

В рамках акції була проведена виставка малюнків на тему: « Чого нас навчила війна?».

Учні своїми малюнками хотіли показати, що насилля - це війна, яка не потрібна людям, а тим більше дітям. Їх дитинство має бути безтурботним та щасливим.

Учні закликають увесь світ ЖИТИ БЕЗ НАСИЛЛЯ

Дитячі серця сповнені бажанням і вірою у ПЕРЕМОГУ І ці бажання втілені у малюнках.

З такою підтримкою ми маємо крила

ТАМ , ДЕ ІСТИНА , ТАМ ДОБРО, А ДОБРО ЗАВЖДИ ПЕРЕМАГАЄ ЗЛО!

В рамках акції "16 днів проти насилля" 6 грудня для учнів 10-11 класів прокурор Кам'янець-Подільської окружної прокуратури Атаманюк Марина Олександрівна провела бесіду на тему: Сексуальне насильство відносно неповнолітніх. 

День Збройних сил України 

День Збройних сил України — святковий день на честь ЗСУ, встановлений постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України». Збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР.День Збройних сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає українську державу.

У нашому ліцеї були організовані військово-патріотичні змагання "Ігри патріотів».  У цих змаганнях учні показали гарні результати з фізичної та військової підготовки, з основ медичних знань.

День Збройних сил України – це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто поклав своє життя за Україну. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

5 грудня - Всесвітній день волонтера 

Наближається 6 грудня - день Збройних Сил України . В переддень цього свята і в день волонтера хочеться подякувати нашим захисникам за їх мужність, стійкість, віру в перемогу.

Дорогі колеги, учні, батьки, ми також у волонтерській когорті. Адже скільки гарних справ ми зробили і продовжуємо робити, щоб підтримати наших захисників, наблизити довгоочікувану Перемогу.

Учні нашого  ліцею провели акції « Підтримай захисника» , «Діти-воїнам ЗСУ», «Діти-волонтери-Херсону», «Діти-дітям», «Просто так» і зібрали  допомогу нашим славним і непохитним воїнам ! Дякуємо кожній дитині, кожній родині, яка долучилася до такої благородної і потрібної справи. 

Ми виборили 3 місце у міському конкурсі відеороликів «Діти творять добро», де детальніше розповіли про роботу нашого волонтерського загону.

Дякуємо за вашу безкорисливість, жертовність, за готовність завжди прийти на допомогу, підставити плече. Доки в наших серцях є місце для єдності, чуйності, доброти та співчуття - ніякому ворогу нас не здолати. Україна житиме і процвітатиме.

Нехай ваші благі справи повертаються вам сторицею! Бажаємо вам та усім волонтерам тримати стрій, мати наснагу на добрі справи, не стомлюватись підтримувати наших воїнів світла, бажаємо непохитної віри в нашу країну і нашу Перемогу!

Слава З С У! Слава Україні ! Всі разом наближаємо найбажаніший день для всіх українців - день нашої ПЕРЕМОГИ!!!


300 років з Дня народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з Дня народження Григорія Сковороди - видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.

Згідно з планом у нашому ліцеї були проведені такі заходи: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, виставки, виразне читання віршів, написання есе, презентації про життєвий та творчий шлях митця.


Допомога від UNICEF

1 грудня наш ліцей № 9 ім. А.М.Трояна отримав допомогу від UNICEF, яку нам передали в ЦСССДМ.

UNICEF - це всесвітня організація, яка піклується про дітей: про їх здоров'я, про освіту, про умови життя, про права.

Цей досвід трансформовано в готові набори (медичні, освітні, гігієнічні, тощо), і ці набори щодня їдуть до різних регіонів нашої України - від найскладніших фронтових, до тих, що в тилу.

Наш ліцей отримав дві скрині з канцелярією, наборами для творчості та спортивний інвентар.

Учні школи раділи подарункам.

Щиро вдячні за приємний сюрприз!

Знову, на жаль, сумна звістка прийшла в шкільну родину нашого ліцею… 

У важких боях на Донеччині загинув батько нашого учня, сам колишній учень нашої школи - Андрій Самборський. 

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого героя. Усього болю втрати неможливо вимовити словами... Сумуємо разом з вами, дорогі наші!!!

Прощання відбудеться завтра, 28 листопада, з 11.30 до 13.00 в Будинку офіцерів та о 13.30 на Алеї слави.

Вшануймо пам'ять героя гідно! Він віддав своє життя за наше світле майбутнє!!!

Голодомор - біль серця всієї України...

26 листопада ми вшановуємо 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України росія вчиняє новий геноцид – війною. Одвічний ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити.  

Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

ГОЛОДОМОР - БІЛЬ ДУШІ ТА ПАМ'ЯТЬ  СЕРЦЯ

24 -26 листопада в нашому ліцеї проведено екскурсії та виховні заходи в Залі пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій 1932-1933 років «Пам‘ятаємо про Голодомор».

Ціною неймовірних зусиль українській нації вдалося пережити ці трагедії, але пам’ять цих страшних подій залишається у кожній українській родині.

26 листопада 2022 року відбудеться традиційна акція пам’яті "Запали свічку". О 16:00 кожен зможе долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання і поставити у вікні запалену свічку скорботи.

Україна - пам'ятає, світ -  визнає.

НЕХАЙ НЕ ЗГАСНЕ ПАМ'ЯТІ  СВІЧА!

ДЕ Б ТИ НЕ БУВ - ВШАНУЙ!


Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 

dodatok.pdf

13 листопада - Всесвітній день доброти

День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки. Добро врятує світ, тому що воно закладене в людській природі. Саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко: в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

З 13 до 16 листопада  учні нашого ліцею взяли участь в таких заходах:

-  Акція «Просто так»

- Соціальний барометр «Рух доброти»

- Малюнки добрих справ «Галявина доброти»

- Фотосушка «Твори добро»

- Посилки військовим «З днем добра, Україно»

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Народна мудрість говорить: ”Посієш звичку – пожнеш характер”. З метою формування стійких навичок правильної поведінки у дітей  в незвичних небезпечних ситуаціях, усвідомлення дітьми цінності життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки з 7.11.2022 по 11.11.2022 року у ліцеї №9 ім. А. М. Трояна був проведений «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності». 

Були використані різноманітні форми роботи: заняття, ігрова діяльність, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові, колективні), читання художньої літератури, самостійної художньої діяльності, тренінги, моделювання ситуацій та їх розв'язання.

Діти усіх вікових груп отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки житєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації та періоду воєнного стану в Україні.

Міжнародний день енергозбереження

11 листопада відзначається Міжнародний день енергозбереження.

Проведено комплекс заходів, спрямованих на популяризацію та пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення виконання вимог сьогодення щодо ощадливого ставлення до використання ресурсів.

Впродож дня були проведенні такі інформаційно-просвітницькі заходи:

- Виховна година на тему «Енергоефективність та відновлювальна енергетика»

- Хвилинки інформування на тему : «Енергозбереження. Почни з себе!"  

- Онлайн-перегляд відеофільмів на екологічну тематику та енергетичні проблеми

- Виставка художніх робіт «Енергозбереження в моєму житті».

Будуємо з LEGO

10 листопада 2022 р. відбувся міський конкурс «Будуємо з LEGO”. Команда учнів 5-А класу у складі: Левка Кіріла, Назарчука Назара, Сіньковського Ярослава, Смицького Олександра була учасником конкурсу. 

Завданням конкурсу було за допомогою деталей конструктора створити композицію за темою «Техніка для відбудови України». За 45 хв команда мала виконати завдання та презентувати свою роботу. Назва нашої машини «Мрія Патрона».  

Вітаємо нашу команду з 2 місцем в міському конкурсі та бажаємо не зупинятися на досягнутому , а сміло крокувати вперед та долати нові вершини! 

День української писемності та мови

9 листопада 2022 р. підтримуючи ініціативу Ради старшокласників “Нова Генерація Лідерів», учнівське самоврядування нашого ліцею долучилися до акції «Розвивай українську! Щебечи солов‘їною!»

Було проведено наступні заходи:

- «Будь собою та підтримуй українське» (електронна листівка із сучасними українськими словами) (8-В)

- Розгадування кросвордів «Слово, моя ти єдиная зброє» (5-Б, 5-А)

- Челендж «Читаємо вірші про рідну мову» (7-10 класи)

- Стіна найулюбленіших українських слів (5-Г)

- Написання Радіодиктанту національної єдності ( 9-11 класи)

- Соціальний барометр « Що значить українська мова для Вас?!» (5-В)

Дякуємо за активну участь та неосяжну любов до українського слова.

МОЛОДІЖНА НАУКОВА ЛІГА ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: СУЧАСНИЙ ДИСКУРС

5 листопада 2022 року в приміщені Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбулась І обласна учнівська наукова конференція "МОЛОДІЖНА НАУКОВА ЛІГА ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: СУЧАСНИЙ ДИСКУРС". Вітаємо Катеринчука Богдана, здобувача освіти 10-Б класу нашого ліцею за досягнуте ІІ місце у секції "Історичне краєзнавство. Етнологія". Тема його дослідницького проєкту: "Колективна пам’ять" як домінанта конструювання регіональної ідентичності". Бажаємо не зупинятись на досягнутому, реалізовувати свої плани та отримувати бажані результати! 

День народження Європейського союзу

7 лютого 1992 року був підписаний Маастрихтський договір про створення ЄС, а саме 1 листопада 1993 року він набув чинності. Цей день і є Днем народження Союзу, який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, як ми знаємо її сьогодні.

Сьогодні ЄС – це економічний та політичний союз, що об'єднує 28 незалежних держав-членів, розташованих в Європі.

23 червня 2022 року лідери  країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Сподіваємося, Україна в найкоротший термін стане частиною європейської співдружності!

Я відкриваю світ звучанням слова

Цьогорічний конкурс читців поезії «Я відкриваю світ звучанням слова» відбувається в той час, коли нам,  українцям, доводиться боронити свою землю від російської наволочі. Ця реальність принесла нам нові віршовані історії – страшні, пронизливі, шокуючі.  Вірші про  неймовірних людей, про вражаючі події, які є поруч з нами чи нашими близькими. Поезію про кохання, та рідну домовину, про те заради чого ми живемо.

Декламуючи  поезії українських  письменників, учні нашого ліцею показали високу майстерність, оригінальність, артистичність., безмежну любов до Батьківщини, та рідної мови.

    Мистецтво поетичного слова допомагає формувати, збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.

Сподіваємося, наступний конкурс «Я відкриваю світ звучанням слова» буде оспівувати нашу Перемогу! 

26 жовтня 2022 року в приміщенні актової зали ліцею №8 відбувся міський конкурс виконавців художнього читання «Я відкриваю світ звучанням слова» , в якому прийняли участь 19 закладів ЗЗСО Кам’янець-Подільської ОТГ (42 виконавця художнього читання).

Журі конкурсу  засвідчило ретельну підготовку до  конкурсу, що виявилося у вміло створених яскравих образах, доброму володнню культурою виконання.

2 місце виборили учениці нашого ліцею Мак Ілона та Полуботкіна Рената (11-Б). 3 місце посіла Королюк Юлія (11-Б). Учасником, який читав гумористичний твір, був Атаманюк Павло (8-В).

Вітаємо переможців. Не зупиняйтесь на досягнутому  і сміло крокуйте до нових звершень.


Молодь за безпеку дорожнього руху

Всеукраїнський День відповідальності людини

19 жовтня - Всеукраїнський День відповідальності людини. 

Давайте надихати один одного на відповідальні дії та підтримувати вогонь позитивних змін через власні маленькі та великі кроки!

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2007 року - був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми з ініціативи Європейського Парламенту, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності, щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

⚠️ Торгівля людьми – це не міф, це жахлива реальність, а через військову агресію її ризики мають негативну тенденцію до зростання.

На жаль, незмінним залишається те, що кожного року тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми, а цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками, тому кожен має зробити все можливим, щоб вберегтись від цього явища. 

☎️ Нагадуємо: 15-47 - безкоштовна цілодобова національна гаряча лінія протидії торгівлі людьми та домашньому насильству, 527 - Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (безкоштовно з мобільного), 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00.

У глибину століть сягає історія нашого народу, і чим більше минає часу, тим яскравіше ми іі уявляємо. Сьогодні наш ліцей прийняв в козацькі лави маленьких та дуже відважних ліцеістів, майбутніх захисників, учнів 5-х класів. Вони показали неабияку силу, розум, кмітливість та витривалість. Козацькому роду нема переводу!

День захисників та захисниць України

Дорогі, мужні, незламні захисники та захисниці!!! Прийміть щирі вітання від нашої дружньої шкільної родини Кам’янець-Подільського ліцею 9 ім. А.М.Трояна!!! Хай Пресвята Богородиця захищає своїм омофором на кожній життєвій стежині!!! Віри! Перемоги! Миру!!! 

Привітай воїна ЗСУ

Незважаючи на всі намагання ворога нас зламати, тримаємо стрій готуючи привітання нашим захисникам та захисницям на передову.

У кожному малюнку, листу-оберегові наших учнів безмежна сила любові, велика вдячність, віра у перемогу. Все буде Україна!


Олімпійський урок

З 3 по 6 жовтня 2022 року у ліцеї № 9 ім.А.М.Трояна пройшов Олімпійський тиждень, Олімпійський урок. Це комплекс заходів, спрямованих на популяризацію спорту, здорового способу життя, розвиток Олімпійського руху в Україні. Впродовж тижня діти ознайомились  з історією та традиціями Олімпійських ігор, олімпійськими видами спорту. Також учні були залучені до цікавих та активних спортивних та виховних заходів.

5 жовтня 2022 року тренер з легкої атлетики ДЮСШ №1 Кікіш Сніжана Олександрівна на Олімпійському уроці розповідала про досягнення своїх вихованців, продемонструвала відео змагань та нагороди спортсменів, а також запросила учнів до секції з легкої атлетики ДЮСШ № 1. Учні дізналися, як віра у власні сили, самовіддана і наполеглива праця перетворюють мрії в реальність.

6 жовтня 2022 року Олімпійський урок провели завідувач кафедри легкої атлетики з методикою викладання факультету фізичного виховання КПНУ ім. Івана Огієнка, доцент Гурман Леонід Дмитрович, заслужений тренер України, доцент Ліщук Василь Володимирович, доцент Боднар Аліна Олександрівна, майстер спорту України Атаманюк Андрій та студент 4-го курсу Хрещенюк Владислав. Учні слухали Боднар Аліну Олександрівну, яка цікаво розповідала про Олімпійський рух. Спогадами про свою тренерську діяльність захопив слухачів Ліщук Василь Володимирович. Атаманюк Андрій поділився враженнями від своєї участі у Чемпіонатах України та Європи. Гурман Леонід Дмитрович акцентував увагу на важливості участі у Олімпійському русі. Юнаки та дівчата одночасно доторкнулися до історії та відчули дух олімпізму. Всі гості були одностайні у твердженні, що перемоги спортсменів України демонструють патріотизм нашої нації, яка зараз зі зброєю в руках виборює свободу та незалежність України. Сьогодні наші спільні прагнення та зусилля – це шлях до Перемоги.

День учителя

З нагоди відзначення Дня вчителя учні ліцею №9 ім. А.М.Трояна організували святковий день для своїх улюблених педагогів! Як завжди яскраво, весело та креативно! Зранку учні 10-х класів зустрічали вчителів у вестибюлі школи теплими привітаннями та святковими листівками.

За ініціативою лідерів учнівського самоврядування уроки в закладі проводили учні старших класів, де мали можливість проявити себе у ролі вчителів. Після уроків в актовій залі відбувся святковий концерт до Дня вчителя, організований учнями 10-11 класів. Теплими щирими словами, вокальними номерами та хореографічними постановками вихованці ліцею привітали всіх педагогів. З нагоди Дня вчителя директор ліцею Наталія Осадчук нагородила почесними подяками та грамотами педагогів закладу.

Свято принесло гарний настрій, неперевершені емоції та задоволення всій дружній шкільній родині!

Бібліотекар на годину

30 вересня 2022 року до Всеукраїнського дня бібліотек в шкільній бібліотеці нашого ліцею № 9 ім. А.М.Трояна було проведено "Дублер-шоу. Бібліотекар на годину". В цьому заході на кілька годин бібліотекарями стали учні 6-Б класу: Ганасюк Катерина, Комар Марія, Лопатинська Анастасія, Чорна Катерина, Яремчук Яна. 

На робочому місці бібліотекар провела інструктаж з техніки безпеки, ознайомила їх з правилами поведінки в бібліотеці, розстановкою книжкового фонду, як поводити себе з відвідувачами, пояснила правила запису літератури в читацький формуляр. 

Діти впевнено обслуговували відвідувачів, допомогли їм вибрати книги, розставляли книжки на полицях, ознайомилися з веденням картотеки. 

Шестикласникам сподобалося відчувати себе в ролі бібліотекаря і дізнаватися деякі секрети професії, адже це неймовірний цікавий світ спілкування з книгою та інформацією.

День учителя

Під звуки жахливих сирен, на тлі пекельних боїв, зруйнованих шкіл і скалічених дитячих доль проходить цьогоріч День вчителя - професії найпочеснішої, найважливішої, а нині ще й стратегічної, бо, за словами Бісмарка, війни виграють не армії і генерали, а вчителі та парафіяльні священники. І нехай допоможе нам Господь гідно виконувати цю місію.

З особливим трепетом хочеться сьогодні привітати зі святом наших колег, які зустрічають його не в стінах рідної школи, а зі зброєю в руках та в окопах. Це натренований, модний і завжди усміхнений Діма Демчук; інтелектуал і талановитий поет Саша Жиго; обдарований музикант Любомир Колбасов; такий ще молодий, добрий, але вже досвідчений воїн Юра Коцюбанський;  харизматичний улюбленець учнів Ярослав Нетеча; іронічно-дотепний комп'ютерний геній Сергій Студенець. Нам дуже не вистачає вас, хлопці. Можна сперечатися, де ви були б потрібнішими зараз - у школі чи у ЗСУ, але знайте: з часу вашої мобілізації ви дали своїм учням найважливіший і найпотрібніший урок - ви власним прикладом показали, що всі проголошувані вами принципи та ідеали - це те, чим ви живете. Діти у творах пишуть, що школа без вас стала тьмяною і сірою. Тому усією шкільною родиною молимось за вас і з нетерпінням чекаємо додому. Перемоги нам усім, мирного неба і щасливої учительської долі.

 Тетяна Худа

Щира підтримка- це те, що надихає на перемогу! Сьогодні учні 5-В класу написали листи - відповіді друзям з Бразилії та запросили відвідати рідне місто. 

Європейський день мов

День партизанської слави

У 2001 році Леонід Кучма підписав указ про заснування Дня партизанської слави, щоб вшанувати подвиги партизан Другої світової війни. 22 вересня було обрано датою свята, оскільки цей день вважається датою зародження

партизанського руху. У Другій світовій війні в Україні налічувалося близько 220 тисяч партизанів. Багато хто з них був нагороджений орденами та медалями за героїчні успіхи в тилу ворога.

На тематичній годині класні керівники розповіли про діяння партизанів під час Другої світової війні та звернули увагу на те, що сучасні українські партизани стали справжнім символом національного спротиву російському агресору.

Європейський тиждень мобільності

Європейський тиждень мобільності, що організується щорічно з 16 по 22 вересня, спрямований на те, щоб спонукати громадян та спільноти у багатьох європейських країнах обирати більш екологічні способи пересування.

Наш колектив долучився до заходів проєкту Європейської Комісії «Європейський тиждень мобільності 2022». Було проведено тематичні заняття, на яких з метою популяризації сталої мобільності учнів знайомили з альтернативними авто транспортними засобами: самокатами, велосипедами.

22 вересня підтримали загальноміську акцію «День без автомобіля», а учні стали учасниками змагань Шкільної туріади з велотуризму.

День миру

Традиційно 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Сьогодні мир в Україні - це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває запекла боротьба.

Класними керівниками протягом дня проведені години спілкування «Хай буде мир на нашій рідній Україні!»

Учні 3-В, 4-В, 5-Г та 6-Б класів класів взяли участь у флешмобі «За мир у всьому світі».

У 10-х класах фахівці провели навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів.

Також учні були учасниками  Всеукраїнської акції «Голуб миру»: власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. Оформлено інформаційний дайджест «День миру очима дітей». В  шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».

Найбільше у світі щастя – це мир.

Я голосую за мир, за щастя у кожному домі!

Я голосую за мир на рідній землі колосковій!

Я голосую за мир на вільній своїй Батьківщині!

Я голосую за мир на рідній моїй Україні!

Висловлюємо щиру подяку постійному спонсору, колишньому випускнику нашого закладу, батькові учениці 6-А класу, Евеліни Паур, Олексію Пауру за лічильник обліку холодного водопостачання, який він подарував для школи. Бажаємо усім нам миру й перемоги!

Міжнародний день батька

Цьогоріч Міжнародний день батька відзначається 16 вересня.

З метою відзначення Міжнародного дня батька, вшанування батька, висловлення татам та дідусям слів вдячності, поваги та любові  у НВК №9 імені А.М. Трояна були проведені наступні заходи:

- години міркувань «Моє дитинство разом з батьком», «Тепло татових долонь», «Мій тато уміє все!»;

- фотовиставки «Найтепліші обійми у мого тата», «Батько - це тверда рука, на яку можна покластися», «Найкраща світлина моєї родини» ;

- книжкова виставка «Мудрість батька передається дітям»;

- виставка дитячого малюнку «Ми малюємо малюнок для татуся в подарунок».

Особливого значення свято набуло цього року, коли не кожна дитина може обійняти тата, бо він воює. А на фронті немає більшої радості для бійців, ніж почути у телефоні дзвінкий голос синочка чи доні.

На жаль, багато сімей зараз розділені війною і саме такі свята нагадують нам про те, задля чого ми боремося. За вільну та нескорену Україну, а також за її майбутнє, майбутнє її синів і дочок.

В сьогоднішній день вітаємо наших татусів зі святом. Зичимо міцного здоров`я та сил й надалі піклуватися про свої сім'ї. Нехай наш Небесний Батько благословить Вашу чесну працю, сповнить надією, яку ви покладаєте на своїх дітей, а Діва Марія Неустанної помочі покриє Вас своїм омофором та оберігає від усяких труднощів земних.


З нагоди Дня фізичної культури та спорту України було проведено турнір з шашок, у якому переміг учень 7-А класу Стрільчук Андрій. Бажаємо і далі прагнути до першості і розвитку! 

Відзначення Дня фізичної культури і спорту України

З метою пропаганди здорового способу життя з 05.09.2022 по 09.09.2022 в НВК № 9 імені А.М.Трояна стартував тиждень, присвячений Дню фізкультури і спорту України. Школярі брали участь у змаганнях з волейболу. Не менш цікавими були естафети, рухливі ігри, заняття з шашок та силової підготовки.

Під час проведення тижня робота вчителів фізичної культури, а також класних керівників була спрямована на :

- виховання в учнів цілісної орієнтації на здоровий спосіб життя;

- покращення здоров’я;

- здобуття необхідних знань в області фізичної культури і спорту;

- залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом;

- виховання колективізму та взаємодопомоги, дисциплінованості та сміливості, наполегливості, завзятості,витримки,спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Ігри допомагають дітям і підліткам соціалізуватися, підтримують командний дух і розвивають навички взаємопідтримки. У воєнний час фізична культура та спорт сприяють психологічній підтримці дітей, дають відчуття спокою та можливість відволіктися від тривожної повсякденності.

Міжнародний день ведмедики Тедді

9 вересня проводиться День плюшевого ведмедика.  Перші плюшеві ведмедики, які прагнули наслідувати форму справжніх ведмежат, дуже відрізнялися за формою, стилем, кольором та матеріалом. Вони стали предметами колекціонування.  Ведмедики є одними з найпопулярніших подарунків для дітей, і їх часто дарують на знак прихильності, привітання чи співчуття. Учні нашої школи активно прийняли участь у святі. В цей день ми слухали розповіді «Мій ведмедик Тедді - найкраший», танцювали зі своєю іграшкою, одягали тематичний одяг, провели фотосесію з улюбленцем та намалювали малюнки. Девізом цього дня стали слова «Все буде добре», адже незважаючи на складний час війни, в якому ми перебуваємо, в душах дітей та дорослих живе надія, що все буде добре. 

Навчання грамоті в умовах війни – тема Міжнародного дня грамотності

Щороку 8 вересня увесь світ святкує Міжнародний день грамотності, мета якого відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому.

Наразі, за статистикою, рівень грамотності дорослого населення України становить 99,7%. Зазначений показник є досить високим, навіть для таких країн як Велика Британія, Ліхтенштейн та Швейцарія.

Щорічно заходи цього дня приурочені до якоїсь теми: впливу грамотності на здоров’я, розвиток суспільства і так далі. Цьогоріч тема – «Викладання і навчання грамоті в умовах війни і в наступний період».

У НВК № 9 імені А.М. Трояна учні також взяли активну участь у святі. Оформлено інформаційний дайджест  «Лайфхаки грамотності». Були проведені інформаційні заходи для учнів 5-11 класів, для учнів початкових класів відбулася «Хвилинка повідомлень про День грамотності», яку підготували представники учнівського самоврядування школи.

Міжнародний день грамотності – це символ досягнень. Адже грамотність – це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. Правильно й чисто говорити і писати своєю мовою може кожен, аби тільки було бажання. Це не тільки ознака кожної культурної людини, а й її обов’язок громадянина України.

День читання книг

На запрошення Ради старшокласників "Нова Генерація Лідерів" Кам'янець-Подільської територіальної громади учні НВК 9 імені А.М.Трояна взяли участь у челенджі "День читання книг" до Міжнародного дня читання книг. Цей захід  спрямований на те, щоб долучитися до читання книжок  вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками щодо прочитаного, просто більше читати і спілкуватися між собою. Для участі у челенджі учні обрали  книжку Сергія Боднара "Віршики для дітей про війну" й знайшли  слухачів, бо автор своїми рядками передає незламний дух українського народу та віру в Перемогу.

Звернення учнів 10-Б класу до вчителів, які боронять Україну від ворога.

Єдиний урок з безпеки

Реалізуючи проєкт МОН та МВС «Безпечне освітнє середовище в умовах війни», в НВК № 9 імені А.М.Трояна було проведено Єдиний урок з безпеки.

Під час уроку школярам розказували про основні правила поведінки в умовах воєнного стану. Навчали учнів безпечного поводження в школі та організували навчальне тренування з евакуації до новообладнаного укриття.

Сьогодні небезпека натрапити на вибухонебезпечні предмети є всюди, де велися чи ще ведуться бойові дії. Тому дітям так важливо знати, як розрізняти такі предмети, якої небезпеки остерігатися й як вберегти своє життя.

На уроці через цікаву розмову, інтерактивні завдання та мультиплікацію діти дізналися:

- як розрізнити вибухонебезпечні предмети;

- де може чатувати небезпека;

- як зробити свої прогулянки безпечними і яких правил дотримуватися;

- які знаки попереджають нас про небезпеку.

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Ми українці: честь і слава незламним!

Сьогодні серця українців сповнені любові до неньки - України, яка вже півроку живе в умовах війни. Вона торкнулася кожної української родини, стала частиною нашого життя. Кожний українець має свій рахунок війні та свою історію боротьби. У часи, коли Україна вистояла у протистоянні з однією з найпотужніших армій світу, заплативши за це тисячами  людських життів, втративши частину своєї території, на Першому уроці «Ми українці: честь і слава незламним»! ми говорили про витоки незламності українського народу.

Вчителі обрали різноманітні форми і методи проведення Першого уроку: були використані зображення державних символів України, портрети видатних особистостей, афоризми про патріотизм, боротьбу за свободу і незалежність, хроніки війни, розповіді учасників, презентації, відеоролики, українські пісні. Але всі уроки об’єднувало єдине- розуміння єдності України, почуття гордості, приналежності до незламного українського народу, глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті, поваги до Збройних сил України в всіх причетних до справи захисту, співчуття до людей, скалічених війною, до родичів тих, хто загинув на війні, тих, хто втратив житло і роботу.

Нехай сили наші міцнішають, а віра у перемогу ніколи не покине наші серця. І настане той довгоочікуваний день у календарі України-світлий, наш власний День ПЕРЕМОГИ!

Свято Першого дзвоника

Свято Першого дзвоника відбувається у складні для України дні - у дні війни! Пролунав перший дзвоник нового 2022-2023н.р.

Нехай він буде мирним і спокійним та збудуться дитячі мрії та батьківські сподівання!

Наші серця сповнені любові до неньки-України, вдячності героям-захисникам і захисницям, віри в Перемогу!

День пам’яті загиблих захисників України

29 серпня в Україні вшановують пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей день відзначається в країні щорічно відповідно до Указу Президента України № 621/2019 від 23.08.2019 задля гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Дату 29 серпня було обрано невипадково, оскільки її приурочено воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат. У 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. 

За офіційними даними, під час Іловайської операції (7-29 серпня 2014 року) і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти.

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є сонях. З початку повномасштабної війни ця квітка стала для всього світу символом героїчного спротиву українців.

День Незалежності України

Молода і красива, втомлена і знесилена, але нескорена і вільна. З Днем народження тебе, наша Україно!

Співчуття

Пекучий біль і гіркий смуток війни чорним крилом торкнувся нашої шкільної родини. Захищаючи Україну від російських агресорів, загинув Микола Лисенко, батько нашої учениці.

Учителі та батьки  НВК №9 імені А.М.Трояна висловлюють щирі співчуття рідним, близьким та друзям з приводу передчасної смерті нашого захисника. Сумуємо разом із Вами, низько схиляємо голови у скорботі.

Нехай душа загиблого Миколи знайде вічний спокій…

Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях!

Вічна пам’ять і слава українському воїну! Слава Україні!

День Державного Прапора

23 серпня - День Державного Прапора України. В усіх містах і селах піднімаються національні знамена. Це наш історичний дух, це наша  гордість, слава і велич нації.

З цим символом Український народ утвердив свою державність, соборність і самостійність, з ним  українці йшли на захист своїх прав та свобод під час  Революції Гідності, під цим символом сьогодні наші воїни захищають рідну землю та рятують світ від рашистської чуми.

У мить, коли здіймається і майорить Прапор України та звучить Державний Гімн,  відчувається піднесення, яке сповнює наші серця гордістю за рідну країну та впевненістю у Перемогу та відновленню миру на   території всієї держави Україна

Нехай завжди гордо майорить над Україною жовто-блакитний стяг волі та єдності Українського народу.

200 балів - можливо!

Вітаємо! Пишаємося нашими випускницями, які впевнено подолали усі труднощі та успішно склали НМТ!!! Чесанівська Валерія отримала 200 балів з української мови (вчитель Худа Т.В.) та 192 бали з історії України (вчитель Нетеча Я.І., служить у ЗСУ). Худняк Анна отримала 200 балів з історії України (вчитель Нетеча Я.І.) та 194 бали з української мови (вчитель Корольова Л.О.). А також вітаємо випускників, які отримали результат від 190 балів: Дорофей Луїза (194 бали з української мови та 192 бали з історії України), Янюк Назар (190 балів з української мови), Гудима Яна (190 балів з української мови). Бажаємо усім випускникам нашого закладу гарної долі під мирним небом України! Дякуємо усім захисникам нашої держави!