Школа мистецтв

Процес побудови української держави, відродження національної гідності та самосвідомості залежить від ініціативних творчих особистостей. В основі цього процесу є піднесення інтелектуального культурного потенціалу, що базується на умовах пошуку, підтримки та розвитку здібних, обдарованих людей. Один із цих напрямків може виконати навчально-виховний комплекс у складі спеціалізованої загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням іноземної мови та школи мистецтв, над створенням якого ще в 1987 році почав працювати педагогічний колектив середньої школи № 9 м. Кам’янця-Подільського Хмельницької області. Обов’язкове вивчення поряд із загальноосвітніми предметами предметів естетичного циклу та іноземної мови всіма учнями школи з 1-го класу – ось який був основний задум. 

В липні 1990 року після вивчення системи роботи навчального закладу, між Міністерством освіти та Міністерством культури України було укладено угоду про відкриття на базі загальноосвітньої середньої школи №9 м.Кам’янця-Подільського – школи-комплексу естетичного виховання з поглибленим вивченням англійської мови (таку назву на той час мала школа). Всі учні, які до цього навчалися предметам естетичного циклу на студійних основах, були зараховані до 2-3 класів школи мистецтв. Згідно зі структурою, в склад школи-комплексу ввійшли спеціалізована загальноосвітня школа І-Ш ступенів з поглибленим вивченням англійської мови та школа мистецтв з музичним, художнім та хореографічним відділеннями. Управління навчально-виховним комплексом, який органічно поєднав два навчальних заклади, що підпорядковані Міністерству освіти та Міністерству культури України, здійснюють директор НВК та спільна педагогічна рада спеціалізованої загальноосвітньої школи та школи мистецтв. 

Фортепіанний відділ школи мистецтв – це колектив однодумців, який складається з творчих індивідуальностей, у кожного педагога свій стиль в роботі, і свій підхід до учня. Всі вчителі фортепіанного відділу постійно узагальнюють власний досвід, знайомляться з новинками педагогічного репертуару, відкривають нові горизонти у вихованні юних музикантів, беруть активну участь у творчому житті школи. На відділенні діє розвинена система позанавчальної діяльності – концерти, конкурси, різноманітні творчі заходи. Участь у них дає можливість кожному учневі виявити свою індивідуальність, виявити творчий підхід до проведення концертів та заходів. 

Струнно-смичковий відділ працює з часу відкриття школи, з 1990 року. На відділі працюють досвідчені викладачі. Працюють такі колективи, як: «Народний» малий симфонічний оркестр (кер. А.Г.Геплюк). Ансамбль скрипалів старших класів (кер. Н.Й.Александрович). Інструментальний ансамбль «Домінанта» (кер. Н.Й.Александрович). Учні і викладачі відділу є неодноразовими учасниками та призерами різноманітних конкурсів та фестивалів. Викладачі відділу ведуть активну концертно-просвітницьку діяльність, мають великий вплив на формування духовного життя міста та школи. 

Навчання дітей на духових інструментах розпочалося в школі з дня її заснування, але як відділ духових та ударних інструментів він був сформований з 1992 року. Найбільш популярними інструментами залишаються: труба, кларнет, саксофон, флейта і сопілка. На відділі працюють навчально-творчі колективи: Естрадно-джазовий оркестр – керівник І.С.Ларін. Оркестр духових інструментів – керівник І.С. Ларін.  Різні за складами ансамблі великих і малих форм. 

Основна мета діяльності викладачів відділу народних інструментів - прагнення до розвитку творчого потенціалу учнів, здатність до аналізу і самовираження. Учні оволодівають грою на баяні, акордеоні, домрі, кобзі, балалайці, бандурі, гітарі. Щороку досягаючи нових творчих успіхів, демонструючи свою майстерність під час виступів, учні набувають практичних артистичних навичок . На відділенні працює безліч ансамблів. «Народний» оркестр народних інструментів (кер. В.О.Шумський). Інструментальний ансамбль «Кураж» (кер. В.В.Крайняк). Ансамбль гітаристів (кер. Г.М.Бухвалова) Ансамбль домристів (кер. Н.В.Геплюк). Ансамбль акордеоністів (кер. В.О.Гріньов). Дует баяністів (кер. В.В.Крайняк). Унісон балалаєчників (кер. В.О.Шумський).  Інструментальний ансамбль «Ритми планети» (кер. Л.Л. Колбасов).

У формуванні естетичної і художньої культури особистості хореографічне мистецтво є найважливішим аспектом естетичного виховання. Хореографія - це світ краси руху, звуків, світлових фарб, костюмів, тобто світ чарівного мистецтва. Діти прагнуть побачити це на балетних виставах, у художніх альбомах, відеофільмах. Для всебічного розвитку дитини, уроки хореографії є дуже важливі. Вони виховують і розвивають не тільки художні навички виконання танців різних жанрів, а й сприяють виробленню у дитини певних звичок і норми поведінки. 

У НВК № 9 імені А.М.Трояна сформована потужна база для занять хореографією. Наявні 4 професійно обладнаних танцювальних класи, у хореографічному відділені працюють кваліфіковані спеціалісти-педагоги. Зайняття проводяться з класичного, народно-сценічного, бального та сучасного танців. Щосеместра проводяться академічні покази, відкриті уроки, навчання йде за спеціалізованими програмами. На базі школи створені танцювальні колективи, що регулярно беруть участь у концертах та конкурсах різного рівня, такі, як: Зразковий ансамбль «Сяйво» - керівник Нагона Олена Вікторівна; Зразковий ансамбль «Світоч» - керівник Федоряк Анастасія Володимирівна; ансамбль сучасного танцю «Браво» - керівник Лачугіна Ілона Григорівна; клуб спортивно-бального танцю «Грація» - тренер Каспрук Олександр Степанович; хореографічний ансамбль «Пролісок» - керівник Стадник Тетяна Василівна; Хореографічний ансамбль «Натхнення» - керівник Рябокляч Ганна Вікторівна. 

Образотворче мистецтво – унікальний навчальний предмет, який надає учням багато можливостей для духовного саморозкриття, творчого само втілення, розвитку здатності до життєвого самовизначення , дає змогу розкрити нахили до різних творчих професій: художника, дизайнера, фотографа. модельєра та ін.. Викладачі відділення визначають оптимальну форму діяльності для учнів, використовуючи сучасні методи та прийоми ведення уроку з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей. Для забезпечення максимально ефективного рівня викладання на художньому відділенні обладнано 6 кабінетів з необхідними методичними матеріалами, натюрмортним і постановочним фондом.

Ми на facebook