1. Кам’янець-Подільський ліцей № 9 імені А. М. Трояна Хмельницької області

2. Адреса: вул. Драгоманова, 12 "т", м. Кам’янець-Подільський  Хмельницької області, індекс 32300

3. Рік заснування – 1990р.

4. Засновником ліцею № 9 є виконавчий комітет Кам’янець-Подільської міської ради

5. Паспорт педагогічного колективу

6. Директор – Осадчук Наталія Вікторівна

Заступники директора з навчально-виховної роботи  - Худа Тетяна Володимирівна

- Нетеча Галина Василівна

Заступник директора з іноземних мов                              - Євчук Оксана Володимирівна

Заступник директора з виховної роботи                          - Швайка Тетяна Станіславівна

Заступники директора по школі мистецтв                - Криленко Анжеліка Броніславівна

- Гурська Ірина Володимирівна

Заступник директора з господарської роботи              - Зозуля Олена Олександрівна

7.  В липні 1990 року після вивчення системи роботи навчального закладу, між Міністерством освіти та Міністерством культури України було укладено угоду про відкриття на базі загальноосвітньої середньої школи № 9 м.Кам’янця-Подільського – школи-комплексу естетичного виховання з поглибленим вивченням англійської мови (таку назву на той час мала школа).

Згідно зі структурою, в склад школи-комплексу ввійшли спеціалізована загальноосвітня школа І-Ш ступенів з поглибленим вивченням англійської мови та школа мистецтв з музичним, художнім та хореографічним відділеннями.

Управління навчально-виховним комплексом, який органічно поєднав два навчальних заклади, що підпорядковані Міністерству освіти та Міністерству культури України, здійснюють директор НВК та спільна педагогічна рада спеціалізованої загальноосвітньої школи та школи мистецтв.

Обов’язковою умовою роботи навчального закладу є повне охоплення всіх учнів І та ІІ ступенів загальноосвітньої школи навчанням у школі мистецтв та поглибленим вивченням англійської мови з  1-го класу (а з 5-го класу – німецької). Відповідно до комплексного навчального плану школа мистецтв працює за 8-річним терміном навчання, обов’язковим для всіх учнів.

Навчально-виховний процес здійснюють 84 учителі спеціалізованої загальноосвітньої школи (в т.ч. 26 вчителів іноземних мов) та 70 викладачів школи мистецтв. В школі навчається 859 учнів у 30 класах.

Випускники навчального закладу отримують одночасно два випускних документи – про закінчення загальноосвітньої школи по Міністерству освіти та науки і про закінчення школи мистецтв по Міністерству культури та туризму України.

Протягом багатьох років дирекція та педагогічний колектив НВК наполегливо працювали не тільки над створенням нової за змістом школи, а й над зміцненням її фінансової та матеріальної бази. внески громадян міста, спонсорів та кошти за рахунок надання платних послуг. Сьогодні навчально-виховний комплекс забезпечений всіма необхідними музичними інструментами, навчальним обладнанням, методичними посібниками та технічними засобами навчання. Для послуг учнів обладнано 31 музичний клас, 4 хореографічні зали, 6 студій образотворчого мистецтва, 10 кабінетів іноземної мови, 2 спортивні зали, комп’ютерний клас, актовий зал, кімната для відпочинку шестирічних дітей, шкільна їдальня тощо.

Щорічно учні посідають призові місця з музики, хореографії та образотворчого мистецтва на мистецьких конкурсах різного рівня. Серед них є переможці, лауреати та дипломанти обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Ліцей № 9 часто організовує міські виставки робіт учнів та викладачів художнього відділення. Деякі роботи юних художників експонувалися за кордоном в містах Токіо, Делі, Парижі. Силами учнів художнього відділення оформляються навчальні кабінети і класи, створені Зали пам’яті жертвам Голодомору 1932-1933 років, історії мистецтв, серії робіт: «Сім культур», «Замки України», «Світ тварин», «Світ української казки». За високу виконавчу майстерність два учнівських хореографічних ансамблі  та дитячий оркестр народних інструментів удостоєні звання “Зразковий художній колектив” .

У навчальному закладі успішно працюють такі дитячі колективи: 5 хореографічних, оркестр народних інструментів, духовий оркестр, камерний ансамбль, ансамблі скрипалів та домристів, дитячий джазовий ансамбль, фольклорний ансамбль, ансамбль балалаєчників. Користуються повагою і художні колективи викладачів навчально-виховного комплексу – оркестр народних інструментів, камерний оркестр, ансамбль “Діксіленд”, камерний хор викладачів школи мистецтв. Художні колективи учнів та викладачів є постійними учасниками міських та обласних святкових концертів.

Щорічно учні нашого ліцею посідають призові місця на міських та обласних предметних олімпіадах. Учителі – постійні учасники виставки педагогічних ідей та інновацій. Всього педпрацівниками ліцею видано 168 друкованих робіт. Методичними посібниками і підручниками з англійської мови вчителів Доценко І.В. та Євчук О.В. користуються загальноосвітні школи України.

Свій творчий потенціал та інноваційний підхід до педагогічної діяльності вчителі навчального закладу демонстрували під час участі у конкурсах «Вчитель року», де їх здобутки були досить вагомими: 15 педагогів посіли призові місця на різних етапах конкурсу.

Досвід роботи закладу вивчався і узагальнений Хмельницьким обласним інститутом післядипломної освіти. На базі нашого ліцею з питань вивчення досвіду роботи неодноразово проводилися обласні та Всеукраїнські семінари педагогічних та управлінських працівників освіти різних категорій.

За багаторічну інноваційну педагогічну діяльність по модернізації освіти України на одинадцятій міжнародній виставці навчальних закладів „Сучасна освіта в Україні-2008“ навчально-виховний комплекс № 9 (назва на той час)  удостоєний почесного звання „Лідер у створенні сучасних засобів навчання“ та нагороджений Дипломом за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу.